Môžem na svoju hypotéku založiť priateľov pozemok?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte, chcem sa poradit ohaldom hypoteky na stavbu domu. Pozemok vlastni priatel, ale hypoteku na stavbu domu by som chcela brat ja, nie sme manzelia (az v auguste a stavat by sme chceli zacat uz skor) Co musi urobit piratle, aby bolo mozne zalozit pozemok v prospoech banky, na ktory ma o vlastnicke pravo. Ako postupovat pri ziadosti o stavebne povolenie, kedze vlastnikom pozemku je on a teda asi by mal byt aj stavebnikom.....je mozne ze nejakym vyhlasenim bude suhlasit, ze schvaluje moznost zalozenia pozemku v prospech banky na hypoteku, ktoru si budem brat ja na stavbu domu, ktory bude stat na jeho pozemku??? A este jedna otazka, v ktorej banke je mozne cerpat uver na stavbu domu v tom priapde, ze je mozne zalozit iba pozemok a postupne hrubu stavbu. Nie vo vsetkych bankach je to mozne, ked sme sa pytali napr. v Unicreditbanke, tak oni poskytju hypoteku na stavbu domu, az ked je na pozemku hruba stavba, na co bohuzial nemame peniaze. Dakujem za rady.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
ahoj jolly84, vdaka za info. - k vlastnikovi na LV: nestaci ak priatel, ktory je vlastnikom pozemku da suhals na to, ze suhlasi s tym, aby pozemok bol zalozeny v prospech banky??? - pozemok mame definovany na LV ako ostatnu plochu, tak snad s tymto by nemal byt problem - a tusim v Tatrabanke nemusis dokladovat cerpanie penazi fakturami a pod., staci fotodokumentacia a znalec posudi hodnotu
Odpovedať
ahoj janka tak my sme v podobnej situácii ako vy, a rozhodli sme sa pre Tatrabanku, lebo tam stačí ak založíš len pozemok a nemusíš mať nič rozostavané a dokonca ak nemáš peniaze na znalca, tak banka ti pošle svojho znalca, ktorý ti ohodnotí pozemok a potom ti to stiahne z úveru, a nemusíš nič dokladovať faktúrami, stačí ak pofotíš čo sa postavilo a fotky odnesieš do banky, ale s tým pozemkom ti neviem poradiť. My to máme tak, že pozemok vlastní môj priateľ, ale úver berieme spoločne, teda on je hlavný dlžník a ja som spoludlžník, a keď sa domček postaví tak by sme to chceli dať doporiadku aj papierovo aby jedna 1/2 bola jeho a druhá 1/2 moja asi darovacou alebo kúpnou zmluvou a hotovo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Hej aj my mame uver v Tatrabanke a vsetko co pisete je pravda. Netreba dokladov, ani jolaudovat do dvoch rokov, co nam vyhovuje, lebo sa neponahlame, znalec pofotil a ohodnotil a my uz splacame.
Odpovedať
ahojte. My sa tiez chystame brat uver na stavbu domu a vsade nam povedali ze nam daju 70% hodnoty pozemku a potom ked sa vytiahnu steny do 1-1,5m vysky a da sa to zapisat na katastera tak potom 70% z rozostavanej nehnutelnosti a tak postupne.
Odpovedať
este stale vyberame banku a chcela by som sa opytat co u vas zavazilo pri vybere banky. ci to boli len uroky alebo ake parametre. Pripadne nejake varovanie na com ste sa popalili pri vybavovani? Kamoska mi napr.spominala ze vo VUB slubili jej znamej odpustenie poplatku a nakoniec jej to stiahli. Ked sa pytala preco, vraj nepredlozila nejake doklady o ktore ju ale nikto z banky nepoziadal. Myslim ze taketo tipy nam, ktory este stale zvazuju banku pomozu. Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
pozor na uroky, pozor na fixaciu..treba zvazit na kolko rokov ju dat, ci mate info ci pojdu hore alebo dole uroky..ale aj cim to zabezpecujete..je toho dost..tych nastrah...vsetci chcu predat, ale nemyslia velmi na nas..na klientov...
Odpovedať
Profilova fotka
najskôr mal byť pozemok iba na priatela,ale kedže ja mám vyšší finančný príjem ako on a mne schvália hypotéku skôr ako jemu tak som sa musela stať aj ja spoluvlastníkom pozemku.bez toho by mi úver nepodpísali kedže chceme ručiť stavbou na tom pozemku.a logicky z toho vyplíva,že ak je pozemok na iného úver na iného banka to nechváli pretože čo budú robiť s domom na pozemku ktorý vlastne dlžníkovi nepatrí????
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?