Hypotéka - aku banku vybrať?

Zdravím, momentálne už riešim stavebné povolenie, ktorý by mohlo byt za pár týždňov vybavené. Podelte sa somnou prosím vás o vaše skúsenosti s bankou cez ktorú ste riešili hypo. Prístup, rýchlosť vybavenia a celkovo kde sa podľa vás momentálne najlepšie oplatí riešiť hypo, nakoľko ešte stále nie som rozhodnutý cez ktorú banku to budem riešiť. Dodám, že budem riešiť hypotéku s postupným uvolnovanim (tranže). Ďakujem.
Odpovedať
Tam kde ti daju najviac a najnizsi urok na co najdlhsiu dobu predsa 😄 Ja som to riesil tak ze som obehal vsetky banky a zistoval. Ale momentalne viem, ze najviac ti pomoze nejaky dobry hypotekarny poradca. Ten by teoreticky mohol vybavit aj lepsi urok. Lepsie sa poponahlat. Co viem tak momentalne CUB nastavila latku na 2.5% Co sa nedavno navysovalo z 2%. A vraj v blizkej dobe to pojde na 3% a nebude to tak koncit. Plan CUB je nejak 4% aby sa zastavila/spomalila inflacia. Co v preklade znamena aj 6-7% na hypoteku. V preklade..dakujem pekne, budem bezdak 😄
Odpovedať
https://www.financnahitparada.sk/hypo...
Odpovedať
@r7298 Na tranže najlepšie a najistejšie Tatra, VÚB a prípadne SLSP. Čo sa týka papierov je to asi najlepšie Tatra a VÚB. Ale najlepšie je masky si poradcu a zistí vám. Lebo každá situácia, klient a stavba je špecifická a nie každému vyhovuje to isté.
Odpovedať
Profilova fotka
@posadstromzasaddom úroková úroveň je už cez 4% p.a. Úrok na úrovni 2,5% už nezískate nikde, už dlhšiu dobu.
Odpovedať
Profilova fotka
@r7298 hypotéku na výstavbu prioritne riešiť vo VUB - jednoznačne najlepšie a bezkonkurenčné postupné čerpanie. Následne TB - tu viete riešiť hypo dokonca už len na základe vydané stavebného povolenia. A až následne by som išla postupom ČSOB, UCB, SLSP až poslednú - za mňa najhorší spôsob čerpania. Pri hypotéke na výstavbu neriešte úrok, tie sú +/- aj tak takmer rovnaké a nejakého pol percenta nerobí až taký rozdiel, ako je rozdiel v postupoch čerpaní, keď sa neviete dostať k potrebnej sume na načerpanie hypotéky.
Odpovedať
@r7298 súhlasím s @andreah25 , mám v slsp hypo na tranze a katastrofa. Kamarát ma vo VÚB a spokojnosť.
Odpovedať
Môj milášek... 🙂
Odpovedať
ja mam cerpanie na tranze v SLSP a nemozem povedat ani slovo negativne. Mame prehladny excel co treba na dalsiu tranzu, po poslani fotiek do 60minut boli peniaze vzdy na ucte. Dokonca pri jednej tranzi sme nemali vsetko dokoncene ako bolo vyzadovane, dopisali sme poznamku/odovodnenie preco to nie je a peniaze tak isto prisli okamzite. Podotykam ze pouzivam inu banku ako primarnu, po nacerpani tranzi zo SLSP prenesiem hypo do mojej banky.
Odpovedať
to je velmi individualne. vlastny ucet mas v ktorej banke? mozno ako teda uz existujucemu zakaznikovi by vedeli dat dobre podmienky. no som za ten nazor, ze co sa hypo tyka, tak je fajn sa zverit niekomu, kto hypo vybavuje, vela krat sa stalo, ze vedeli vybavit v celku slusne podmienky a hlavne urok teda
Odpovedať
Pouzivam Prima banku a planujem aj nadalej, no nema produkt hypoteky s postupnym financovanim. SLSP je pre nas jednoucelova vec. Co sa tyka hypo na postupne financovanie, toto je nasa skusenost. Kupili sme pozemok a hypo zobrali vo VUB s tym ze neskor rozsirime hypo na kupu nehnutelnostihypoteku s postupnym financovanim. Ked sme sa ku tomu dostali VUB nam ponukla oproti SLSP omnoho nizsiu vyslednu sumu a o dost vyssi urok, co sa nam nepacilo tak sme to zrusili s presli do SLSP. ALe suhlasim, vsetky tieto veci su vysoko individualne.
Odpovedať
@r7298 mame ČSOB, úver schválený hneď na právoplatne stavebné povolenie, jediná nevýhoda, že aj keď sme založili dve nehnuteľnosti, najskôr musíme začať stavať a až po zápise do katastra nám pustia peniaze za obe nehnuteľnosti. Čo bude v pdostate v tom čase už cela výška hypo.
Odpovedať
@andreah25 Ja som nenapisal ze urokova uroven je 2.5% 🙂 Zakladna sadzba ECB je 2.5%. 18.9.2019 bola -0.5%. A od toho sa odraza napriklad aj hypotekarny urok pre svk banky. Skor ci neskor ECB tento 2.5% urok znizi ale pokial je enormna inflacia, tak este porastie. A bude to este zopar rokov trvat kym zacne klesat. Takze ako som pisal, kludne budu mat hypoteky urok aj 6-7% v priebehu roka az dvoch. Kto veril bankarovi za pokladnou a dal si fix na rok ci tri, sa mu moze ist podakovat 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@petiar len zo srandy, kedy ti konci fix? Ja som isiel konzervativnejsie do 10r. fixu za 0,99% a mam pocit ako keby som vyhral v loterii
Odpovedať
@andreah25 ja som robil refinanc z tatry na csob a bezptoblemu este mi vratili 1000e a dve splstky takze neviem ocom tocis
Odpovedať
@zacik tak ked sa to tak vezme, mozno je to v tejto dobe aj porovnatelne 😄
Odpovedať
@zacik Bolo to na tri roky, ešte rok a pol. 🙂 Ty si to fakt vyhral!
Odpovedať
Profilova fotka
my sme brali uver v hypo, vyslo to tam najlepsie, kedze manzel ma zahranicny prijem a uz teda roky pred hypo sme boli ich klientmi. vsadili sme aj tak na financneho poradcu, ktory nam vedel vybavit o trocha lepsie podmienky
Odpovedať
Profilova fotka
@t0ny08 a o čom točíte Vy 🙂? Nevidím tu nikde niečo o debate o refinancovaní. Či na čo ste vlastne reagoval a ešte tak útočne?
Odpovedať
Profilova fotka
@posadstromzasaddom sorry, ja som text iba preletala očami 🙂 a nevšimla si info o základnej sadzbe. Mne len udrel do očí ,,úrok" a na to som reagovala. Musím pozornejšie čítať 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@hena8874 ono je to tak najlepsie nech si vravi kto chce co chce. ti poradcovia vedia co a ako, clovek ich neplati, dostanu proviziu priamo od banky
Odpovedať
Profilova fotka
@posadstromzasaddom včera info v tv že základná sadzba je 3,5%.
Odpovedať
Takže úroky pôjdu veselo cez 5%. A o pár rokov americkí vedci zistia, že zvýšenie úrokov aj tak nemalo veľký vplyv na zníženie inflácie, ale hlavne že sa bankový sektor zahojí a pár chudákom exekútori zbytočne pobrali nehnuteľnosti 🙂
Odpovedať
@jankazb heh kde su tie 0,6%
Odpovedať
Riešim stavbu drevodomu, prvotná banka do ktorej dala moja finančná poradkyňa žiadosť o hypotéku bola ČSOB, keďže zakladám rodičovskú nehnuteľnosť vedia mi dať max 109 tisíc € (4,25% úrok, fix na 5 rokov - splátka cca 530€) s tým že mi ich dajú naraz nie na tranže, myslel som si že všetko pôjde hladko, ale zrazu banka potrebuje nielen založenú nehnuteľnosť mojich rodičov, ale aj druhého spoludlžníka/ručiteľa, takže teraz moja finančná poradkyňa požiadala o prehodnotenie aby mi dali hypotéku aj bez ručiteľa - teda ak som to správne pochopil… medzitým požiadala o hypotéku vo VÚB banke tam mi to hneď v deň podania žiadosti predschválili, ale úrok už 4,69% s fixáciou na 6 rokov - splátka 561€.. Keď si spomeniem na dobu spred navyšovaním úrokov tak mi je do plaču 🥲 ale kto vedel
Odpovedať
Skus aj prbu stavebnu sporku. Ak si uz niekedy nieco splacala, davaju 2.79% na medziuvver a 2.asi7 na stavebny uver. Ja som nemala históriu, takze som mala 2.99 na medziuver a 2.9 na stavebny uver.
Odpovedať
@mucha999 kedy ste dostali úver s takýmito úrokmi? Pretože aktuálne je v PSS úrok na medziúver rovných 5,89%
Odpovedať
@chilim vo februari 23
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?