Hodnota nehnuteľnosti 49000e a banka nám na ňu dá 26800e :(

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Chceme kúpiť dom cez realitku a na úver, podnikli sme všetky potrebné kroky , všetko vyzeralo fajn, znalec z banky nám ohodnotil dom na 49000e no banka odrátala peniaze kvôli problémovej dedine a ostali sme na 26800e, na dom nám treba 45000e, aj keď zrátame hypo plus stavebné a spotrebný stále nám chýba 1000e ktoré si musíme požičať od mojich rodičov aby sme mali aspoň 41000e, maklér sa snaží stiahnuť cenu aspoň na 41000e , posledne volal že majitelia súhlasia s touto ponukou ale chcú aj zvyšné peniaze a sú ochotní s nami podpísať zmluvu kde nám dajú odklad dva roky a potom im máme vyplatiť zvyšok, nie je reálne platiť hypo+stavebné+spotrebný+rodičom a ešte aj šetriť pre majiteľov, maklér im povedal že má aj ďalších záujemcov ale tí chcú dom tiež na hypo a banka im taktiež dá len 26800e kvôli lokalite, v pondelok sa máme ozvať ako sme sa rozhodli, neviem či má význam sa biť ďalej o dom a snažiť sa ich presvedčiť len na 41000e ale hľadať dom inde a znova absolvovať toto všetko, som už zúfalá :-(
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@ddavidd Ahoj, bývame od dotyčnej dediny 3km, bohužiaľ v našej dedine okrem bytu nie je nič na predaj a môj manžel bývať v byte nechce, momentálne sme v podnájme ale už nie na dlho a preto hľadáme domček, tento konkrétny o ktorý máme záujem je ohodnotený na 49000eur, je v bezproblémovej časti obce, v radovej zastavbe s krásnym pozemkom a na dome netreba nič prerábať, v dedine až taký problém nie je čo sa týka chovania občanov ako toho že ich je tam dosť, v dedine máme babku aj krstných rodičov a kopec známych ktorí nemajú problém tam bývať, nemôžme si dovoliť ísť ďalej od tejto dediny nakoľko čím si bližšie k mestu tým sú nehnuteľnosti drahšie, a aj autobusové spojenie je dosť obtiažne,
Odpovedať
Profilova fotka
@mimake Ahoj, je to Jasov
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@kissova Ahoj. Ak ti môžem poradiť, Jasovu sa vyhnite. Ja Jasov dobre poznám. Ak by tam žili civilizovaní rómovia ako napríklad vo Vtáčkovciach dobre. Ale Jasov je dedina kde sa ľudia nehnuteľností zbavujú a v dosť blízkej dobe sa z nej stane rómska obec. V Jasove bohužiaľ žijú práve tí neprispôsobiví a ty to dobre vieš. Pozri sa do osady. Sú tam stovky detí, adolescentov. Tí budú mať ďalšie deti, ich natalita je obrovská. Do 15-20 rokov toto bude čisto cigánska dedina a vy buď v nej, alebo budete musieť svoj domček predať pod cenu, no hypo alebo úver budete musieť splácať ďalej. Prečo nehľadáte niečo v Poproči? Alebo v Nováčanoch, Rudníku, Hodkovciach, Šemši? Keď človek rieši bývanie, nerieši ho na rok ani dva. Rieši ho väčšinou na celý život. Čo tvoje dieťa, deti? Raz bude musieť pred nimi utekať, pretože cigáni Vás vytlačia. Nebudeš mať o ne strach keď pôjdu večer domov? Čo choroby? Čo čakáreň u lekára? Čo cestovanie autobusom do školy v Košiciach? A v autobuse cigáni? Ja som tam robil spoje, som vodič. Možno som viezol aj teba. Skús sa nad tým zamyslieť. Krásny večer prajem a držím palce.
Odpovedať
@kissova A prepáč, ešte zareagujem. Píšeš, že domček je v Jasove v bezproblémovej časti. Prepáč, ale v Jasove nie je bezproblémový ani les naokolo. Možno to ty ako miestna nevidíš, ale ja ako prechádzajúci mám z tejto obce des.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?