Zateplenie cena za m

Prosi Vas, aka je primerana cena za m2 zateplenia domu, 15 - 20cm polystyren, cena komplet aj s lesenim. Vychodne Slovensko. Dakujem
Odpovedať
Do 50eur je to v pohode
Odpovedať
@bombek to vážne? Ja si pamätám ceny okolo 50-60€ pred 3-4 rokmi
Odpovedať
@lucan21 ťažká otázka, lebo vacsina tých partií zatepľovacov nemá svoje plnohodnotné lešenie, na poschodové domy si aj tak musia požičiavať a cena za M2 zateplenia práce je od 18 do 25€/M2 a materiál máte ideálne keď si zabezpečujete sami, lebo vždy každý jeden s ktorým som komunikoval by si nahodil na materiály nikto mi nevedel dať cenu na materiál ako stavebniny odkiaľ beriem, a 15cm eps mám cenu najlepšiu 10,70€/M2
Odpovedať
@igor256 my berieme 50 euro na komplet
Odpovedať
dostal som 70e/m2...ale mal som ponuky aj cez 90e/m2. Vidim, ze som mal byvat na vychode a nie na zapade 😄
Odpovedať
Mam ponuku za 45 € na komplet, aj s lesenim. Myslim ze keby si zozeniem material tak by to vyslo o dost lacnejsie. Ako napisal jozeff32, asi tak to bude. Neviem kolko moze byt cena material na 1 meter. Mohol by niekto kto ma skusenosti hodit sem cenu za 1 m materialu. Ale mozno 45 za m na komplet kedze je to bez starosti je fajn.
Odpovedať
@mart445 90eur za m2? Tak to ti prídeme urobiť za tia prachy kdekoľvek na svk😆 My berieme max 50e.
Odpovedať
@lucan21 45€/M2 na komplet aj s fasádnou omietkou, lešením a 20tkou eps ?
Odpovedať
@jozeff32 ako pisem, komplet aj omietka a lesenie,15cm eps.
Odpovedať
@lucan21 to je dobrá cena
Odpovedať
@bombek mal som 5ponuk, chcel som ist do 60e/m2 jeden mi rovno povedal ze sa to pri tej hrubke neda. zvysne boli 92e/m2 85/m2 a 70e/m2 a 60e/m2(bez blocka tak som ho poslal :smiley🙂 Toto mohlo byt tiez lacnejsie, ale material som nemohol kupovat sam, vsetko kupuju oni. Takze ta cena materialu je obchod+20% pre nich, ze to objednali 😄
Odpovedať
Treba si dať urobiť ponuku osobitne materiál a osobitne práca. Práca s lešením by mala byť v cenách od 20e/m2 do 26e/m2. Ostatne je materiál a ten je dosť variabilný. Je rozdiel ci použijem biely polystyrén za 15e/m2 alebo vlnu za 25e/m2, plus k tomu adekvátne lepidlá a omietky. Tam môže cena nadskočiť aj o 15e na m2. Určite by som si materiál riešil sam, lebo môže sa stať že keď to dáte niekomu na starosť tak bude cenu materiálu tlačiť dole, len zato aby jemu viac ostalo. A samozrejme bude to tlačiť tým ze použije menej kvalitné materiály.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tomas89374 no len bolo by dobre vediet akymaterial je kvalitny, aby si to clovek zaobstaral. EPS asi velky rozdiel a vyber nebude, rozhodne asi hrubka, ale tie ostatne materialy by si trebalo prejst. A este najst firmu alebo cloveka ktory pristane na zateplenie bez zarobku na materialy.
Odpovedať
@lucan21 materiál je na vás do čoho chcete investovať. Niekto preferuje vlnu, niekto polystyrén. Ta vlna by mala byť predsa len kvalitnejšie ale je to spojené s výrazne vyššou cenou ako polystyrén.
Odpovedať
Čo som nedávno pozeral, tak nejako všeobecne je polystyrén od 80€/m3 a vata od 135€. Tým však nechcem povedať, že nemôže nik mať ešte lepšie ceny, alebo že by sa nenašlo nič drahšie, možno kvalitnejšie. Viacmenej to sem píšem, iba pre nejakú orientáciu v cene EPS/vata .
Odpovedať
@tomas89374 Ak ti niekto dá cenu za prácu zvlášť a materiál zvlášť tak to nemusí znamenať, že ak si od neho vezmeš len prácu a materiál si zabezpečíš po vlastnej osi, tak ti nezdvihne cenu práce. Ak chcú získať zákazku a hlavne vedia že to nebude cez bločky, tak si ponížia cenu za prácu lebo vedia že majú u svojich predajcov zľavu na matroš. Tam požadovanú výslednú cenu za m2 dobehnú. Vlastná skúsenosť.
Odpovedať
@toky1 ved s tym suhlasim co pises, preto by si mal matros vzdy sam investor poriesit. Jasne ze ked je to skryte alebo tak ze vsetko realizator riesi, tak osklbe investora o co sa bude dat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?