WPC dosky info

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte Budúci rok nám idú robiť fasádu na dom a rozmýšlam dať medzi dve 2 okná na oživenie WPC dosku. Viete mi poradiť dodávatela okrem firmy WPC SLovakia ? Prípadne aj firmu z Poľska ? Kludne aj vaše skúsenosti či sa to oplatí neoplatí a načo si dať pozor. Dakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bohuslavs:

@jano66 Rychlo spravena je terasa behom dna alebo…
@bohuslavs Keď niekto vie, ako na to, tak to nemá prečo dlhšie trvať ako tých pár dní. Jasné, že záleží akože od rozlohy a tak ďalej, ale chápeme sa. Ale by som povedal, že asi je o niečo náročnejšie spraviť obklad na fasádu ako podlahu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od stanii75:

@martin107 Tak zalezi aj ci si to clovek sam robi…
@stanii75 Viem viem, uz s tym mam nejaku skusenost, preto som sa na to pytal. Ono sa da povedat, ze tym majstrom to ide raz tak rychlo, ako ked si tu terasu robi clovek sam, ked s tym nema skusenosti. To je fakt proste pri vsetkom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martin107:

@stanii75 Viem viem, uz s tym mam nejaku skusenos…
@martin107 Myslis, ze rovnako to plati aj pri obklade? Ked sa robi ako keby fasada z takychto dosiek?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od stanii75:

@martin107 Myslis, ze rovnako to plati aj pri obk…
@stanii75 Akoze ta rychlost montaze? Tak to ja vobec neviem takto posudit, kedze s tym nejak nepracujem atd. Ale myslim, ze moze byt, vsak ono zase taky rozdiel medzi montazou podlahy a montazou obkladu nebude.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od stanii75:

@martin107 Myslis, ze rovnako to plati aj pri obk…
@stanii75 Tiež by som povedal, že je to asi dosť podobné. Rozdiel akurát v tej podkonštrukcii. Ale pri tom je tiež vlastne niekoľko spôsobov, aká sa môže spraviť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jano66:

@stanii75 Tiež by som povedal, že je to asi dosť …
@jano66 máme dosky na bráne a na plote, ale ani pri tomto som si ja osobne na svojpomoc netrúfil a nechal to na odborníkov. však samotné dosky majú záruku 25 rokov, čiže pri nich je istota. tak som na istotu šiel aj v tomto :-D
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od yelly1:

@jano66 máme dosky na bráne a na plote, ale ani p…
@yelly1 Tou montazou sa ti nejak aj zaruka predlzila este, ci toto je zaruka, ktoru maju dosky same o sebe?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bohuslavs:

@yelly1 Tou montazou sa ti nejak aj zaruka predlz…
@bohuslavs Záleží, kde to majú stanovené, ale väčšinou to teda tak nie je pokiaľ viem. Ale minimálne z toho máš potom lepší pocit, že to máš profesionálne spravené a keby sa aj niečo vyskytlo, tak sa máš na koho obrátiť. Inak môžeš akurát tak na seba nadávať.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od yelly1:

@jano66 máme dosky na bráne a na plote, ale ani p…
@yelly1 Práveže pri tomto by som čakal aj svojpomocnú montáž. Však plot a brána, keď máš spravenú konštrukciu a už sa majú len dosky namontovať, tak to je to najmenej, nie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jano66:

@yelly1 Práveže pri tomto by som čakal aj svojpom…
@jano66 to sa dá podľa mňa povedať aj pri podlahe alebo pri čomkoľvek inom 😀 tak ja netvrdím, že to treba robiť takto a takto. nech si to každý rozhodne podľa seba. akurát je aj taká aj taká možnosť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jano66:

@yelly1 Práveže pri tomto by som čakal aj svojpom…
@jano66 No jednoduchsie, ako ked sa ide robit cela terasa z dosiek. Aspon si tak myslim. Tam mozu byt napriklad schodiky, alebo este nejake oble rohy, alebo take nieco. Tak to uz treba asi aj vediet, ako treba s tymi doskami pracovat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stanii75:

@jano66 No jednoduchsie, ako ked sa ide robit cel…
@stanii75 Tak záleží aj od toho, aký je človek šikovný, že čo všetko si vie porobiť sám. Ale aj to, že čo sa vlastne ide robiť. Nakoľko my sme robili celú terasu komplet, tak nám prišlo lepšie objednať to celé aj s materiálom aj s robotou, proste na kľúč.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od betka8880:

@stanii75 Tak záleží aj od toho, aký je človek ši…
@betka8880 Tak ale u vas je to riadne velke, co som videla fotky. To by ste sami robili minimalne dvakrat tak dlho, ako oni. A to som mozno aj malo povedala. Lebo inak clovek robi, ked si len tak doma nieco pre seba majstruje a inak, ked ta proste tlaci pracovny cas 😀
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sampur:

@bohuslavs Záleží, kde to majú stanovené, ale väč…
@sampur To je samozrejma vec, len viem, ze niekde to tak funguje. Nemyslim teraz ale pri tychto doskach ale pri inych veciach. Ze montazou a zapojenim od firmy ziskavas potom este vyhodnejsie podmienky. Tak preto mi to napadlo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bohuslavs:

@sampur To je samozrejma vec, len viem, ze niekde…
@bohuslavs Zober si, že pri podlahe je niekoľko spôsobov toho, na čo sa vlastne bude ukladať podlaha. Štrkové lôžko, montáž na terče a tak ďalej. Rovnako ako keď ideš robiť obklad na fasádu z týchto dosiek, tiež treba na to nejakú prípravu. Najjednoduchšie je to asi v prípade, že ideš realizovať oplotenie.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od vlado90:

@bohuslavs Zober si, že pri podlahe je niekoľko s…
@vlado90 to hej, ale ja som proste taky, ze aj pri tomto by som rozmyslal este par tyzdnov, ze ako dosky ulozit a ake medzery medzi nimi a ci vobec. mi to pride ako viacej moznosti ako pri podlahe. ak sa nebavime teraz o tom, ako to bude vyzerat pod tymi doskami.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od steffan33:

@vlado90 to hej, ale ja som proste taky, ze aj pr…
@steffan33 Vieš si to nakresliť, vieš si spraviť alebo dať si spraviť vizualizácie, takže dá sa nejak zariadiť. Nemusíš si to len tak predstavovať v hlave, lepšie, keď to dáš v nejakej forme na papier. Lepšie sa potom rozhoduje, vlastná skúsenosť.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od bohuslavs:

@sampur To je samozrejma vec, len viem, ze niekde…
@bohuslavs Treba sa rozhodovať aj podľa toho, aké sú tvoje schopnosti a zručnosti, že ako by si to zvládol svojpomocne.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?