Vyčnievajúce Trámy na Fasáde Prekryté Omietkou

Ahojte, Vedeli by ste prosím poradiť ako opraviť túto chybu. Šikovní robotníci developera neodrezali vyčnievajúce trámy na štíte fasády a prekryli ich silikónovou omietkou. Vyčnieva to cca 1cm, ale velmi to ťaha pozornosť. Skoro ma porazilo keď som to uvidel... Z toho čo som zisťoval je to dosť problém keďže fasádna omietka sa nedá napojiť keď už vyschla, takže v tomto štadiu sa to nedá len odrezať a prekryť. Developer navrhol pridať hrúbku plechu na okrajoch aby to prekrylo, ale toto riešenie sa mi nepáči, bude to už veľmi masívne. Omietka je Baumit SilikonTop Ďakujem za pomoc.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan260 , neviem, ale mne to ani nepríde nejako rušivé, určite to nevyzerá na foto, že je to 1 cm. A to som teda detailista. Ale viem, že možno v skutočnosti to vyzerá inak. Ale náhodou to je taký detail, keby ste na to neupozornili, tak by som si myslela, že to tak má byť. Opraviť sa to asi nedá inak, len natiahnutím fasady na celu stenu. Mozno by sa dalo to zrezať, olepiť páskou kraj a natiahnuť omietku, dokresliť prechod z jednej omietky na druhu, ale bude to tiež trochu vidieť, pretože tá dorábaná plocha bude tiež trochu vyššie. Robili sme niečo podobne za TV a vidno to trochu...
Odpovedať
@jan260 Nechaj to tak, o 2 roky si to nikto ani nevšimne. Aj tebe to bude jedno. Čokoľvek s tým spravíš, bude to vyzerať len horšie.
Odpovedať
Ja by som to ako problém vnimal, lebo drevo pracuje a bude pracovať. Omietka časom vypraská a voda,ľad budú robiť svoje. Čo ďalej? Asi by som to prekryl plechom. Kašľať na otázku estetiky, keďže sa jedná o funkčnosť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?