Viditelny eps cez fasadu

Zdravim, prosim Vas nastal mi na dome takyto problem. Mate s tym skusenosti? Dom je tehla,zateplena sivym eps. Dakujem za odpoved.
Odpovedať
Profilova fotka
aká je hrubka zateplenia . My mame sivý len 10 cm, ale zatial som si to našťastie nevšimla. Je to vidieť asi len ked mrzne, nie?
Odpovedať
@kingkongo doteraz si si to nevšimol? keď svieti na fasádu slnko pod správnym uhlom, vidno všetko... Väčšina domov to má, lebo nikto si nedáva námahu nasvietiť lepidlo a vybrúsiť... odporúčam vymeniť svetlá, aby ti svietili do priestoru a nie na steny. ja sa s tým učím žiť, lebo ak nechceš zhodiť zateplenie, tak toto nie je rozumne riešiteľné...
Odpovedať
@elisss54 Konkretne na fotke je 25cm biely, ale vacsia cast domu je 20 sivy a tam to je tiez,zaujimave je, ze minuly rok to nebolo, toto je v podstate tretia zima tohto domu.
Odpovedať
@milan_toman ano, vymena svetiel to vyriesi, aj tak svietia slabo 😂
Odpovedať
@kingkongo iba to skryje nedokonalosti, rozumné riešenie na toto asi ani nie je...
Odpovedať
@kingkongo mate foto pri realizacii zateplenia? Ak to lepili na,, buchty,, a nekotvili po obvode ako sa spravne ma je mozne sa rohy resp kraje malinko zdvihli(prehne) a tym padom sa zateplenie zvýrazní. Davali 1 vrstvu lepidla alebo 2, prebrusili polystyrén ked ho nalepili atd? Ak sa niečo zanedba takto to dopadne
Odpovedať
@roberttom Prebruseny bol eps aj lepidlo ktore bolo davane dvakrat. Lepidlo sa davalo dookola eps a tri buchty do stredu. Kotveny bol iba styk eps a osb doska,teda cca od svetiel vysie, tak bolo lepidlo+kotvy+pena.
Odpovedať
Profilova fotka
@kingkongo preto sa maju lepit dosky aj k sebe, vstrieknutim pur peny, teraz sa kazda doska hybe zvlast, riesenie je nesvieti na fasadu pod uhlom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?