Fasada bez sokla a kamienkov okolo

Ahojte, pozrela som si viaceré diskusie k fasádneho soklu ale nenasla som odpoveď. Konkrétne ma zaujíma- je možné realizovať fasádu až "po zem", a teda ze by omietka pokračovala v rovnakom materiale a farbe až po zem a zároveň, že by okolo domu nemuseli byť štrkové pásy v prípade, že máme z každej strany strechu s presahom? Riešim teraz záhradu a ako vyriešiť úzke pásy okolo domu a prekvapilo ma, že vo väčšine realizácii ( Flera) boli domy realizované takto, dokonca výsadba trvalkovych záhonov šla v tesnej blízkosti fasady, a teda v miestach, kde vidím bežné strkovy nasyp. Ďakujem pekne všetkým za rady.
Odpovedať
@iwetkuska My mame minimalny sokel.
Odpovedať
Profilova fotka
Jasne ze ano
Odpovedať
@iwetkuska Ak sa vhodne vyrieši ukončenie hydroizolácie základov pod omietkou, dobre sa to presieťkuje aby to nepraskalo a omietka nebude v kontakte zo zeminou, aby náhodou nesala vlhkosť. Ak nebude odfrkujúca voda pri prudkom daždi špiniť fasádu. Tak prečo nie.
Odpovedať
@iwetkuska Môže byť fasáda až po terén, nie je to problém. Ten okapový chodník sa dáva tam, kde nie je pri stene chodník alebo pevná plocha, ale trávnik alebo zemina a to z dôvodu, že pri daždi tá zemina alebo trávnik oprskajú fasádu a tá je potom špinavá.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Dávať trvalkové výsadby na kontakt k fasáde by nemal byť taký problém ako pri drevinách. V plnom objeme sú možno pol roka, tak zvyšok roka sa fasáda presuší a neplesnie. Rovnako trvalky tlmia vodu pri daždi, takže ju hlina nešpiní. Treba ale myslieť na obdobie bez vegetácie a použit v takomto záhone štiepku alebo štrk.
Odpovedať
@iwetkuska technologicky to nie je absolútne žiadny problém. Tiež nemáme sokel. Jediný problém, ktorý riešite je špinenie fasády ... Presah strechy pomôže, ale určite to nevyrieši .. Stačí, keď pri daždi trocha fúka vietor správnym smerom a je vymalované ... Takže musíte riešiť len to, aby priamo vedľa fasády nebola hlina ... A ako sa spomína vyššie, nemala by tam byť v žiadnom ročnom období ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?