Aký je správny postup pred nanášaním marmolitu?

6 min70

Dobrý deň majstri
Mám už dosť všetkých tých klamarov ktorý mi chodili robiť na dome pri rekonštrukcii a teraz som sa rozhodol skúsiť sam ďalšiu vec a tou je nanesenie marmolitu na sokel ku ktorému ide zámkova tak aby to netahalo vodu. Ako na fotke vidíte tak je to taka nijaká robota s tým lepidlom lebo rôzne nerovnosti tam sú. Chcem sa spýtať aký je postup pred nanesením marmolitu. Ďakujem pekne.

 • precitaj si prislusny technicky list a pozri videa...  PS: tie nerovnosti musis odstranit, povrch ma byt hladky....

 • @mgx  vďaka za odpoveď, to video mi nejde spustiť. Poslite mi prosím priamo link. A nerovnosti mam ako odstrániť? S čím? Natiahnuť ďalšiu riedku tenkú vrstvu lepidla alebo to nejako mechanický odstrániť? A čím? Vďaka.

 • @predaj_roznych_veci  Ahoj.Nerovnosti oškrab normalne špachtľou, prípadne môžeš naniesť ďalšiu vrstvu lepidla a zahladiť.Potom podklad natri penetrakom najlepšie vo farbe marmolitu.Potom môžeš nanašať marmolit ten dôkladne zahlaď lebo keď vyschne tak bude vidieť nerovnosti

 • Sponzor fóra
 • @marian_gic  super veľmi pekne ďakujem za odpoveď, áno rozmýšľam naniesť vrstvu lepidla, mam hnedý marmolit, existuje hnedý penetrak? Dôkladne zahlad, nikdy som to ešte nerobil. Nemáš náhodou nejaké tipy, video a pod.? Vdakaaa

 • @predaj_roznych_veci  Penetrak hnedý isto je.Teraz sa používajú penetraky rovnaké ako farba omietky z toho dôvodu aby nebolo vidieť podklad ak zle nanesieš niekde omietku.Video(zadaj do Googlu:nanašanie marmolit).Pracuje sa s tým trochu ináč ako s omietkou lebo má inú štruktúru.Najlepšie vidieť ako to robí niekto iný.

 • @marian_gic  ďakujem za odpoveď. Nemám možnosť vidieť nikoho iného ako to robí lebo neviem o nikom a dôjsť pokazených veci mam už na dome co mi robili "majstri" a po pýtali kopec peňazí. Viem so to pokaziť aj sam zadarmo. Takže ostáva youtube.

 • @predaj_roznych_veci  Odporučam začať na mieste kde to bude najmenej vidieť.Nesķôr ti to pôjde lepšie.Zdar

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Špecializujeme sa výhradne na fúkané tepelné izolácie. Fúkame pre Vás už viac ako 25 rokov !
  Vsaďte na tradíciu a skúsenosti.

  Články od našich partnerov
  Ako znížiť náklady na energie? Pomôže zateplenie, rolety aj maličkosti
  Tipy, ako v zime ušetriť na energiách
  Pripravme sa spolu – na vodík a na zelenú budúcnosť
  Archív článkov od partnerov