Ako dlho moze zostat zaklebrovany dom, bez omietky?

Prosim Vas, ako dlho moze zostat zaklebrovany dom /sietka+baumit kleber/ bez omietky? Zatial je rok od zateplenia. Vdaka za info, ahojte.
Odpovedať
ja mám teraz už 13. rok. podotýkam, že som ho tak kúpil pred pár mesiacmi.
Odpovedať
Este doplnam - nanapenetrovany. Pytam sa z dovodu, ze niekde som pocul, ze dlho zaklebrovana stavba pred finalnou omietkou potrebuje novu vrstvu klebru. Ja nechavam iba zaklebrovany dom cca.este rok-dva.. Je to OK?
Odpovedať
Ja som po 8 rokoch natrel zakleberovany plot penetrakom a na to omietku. Vsetko paradne drzi.
Odpovedať
Profilova fotka
@dobryden1985 Aj celý život. Potom pred omietkou by sa to malo prebehnúť ešte raz riedkym klebrom.
Odpovedať
Takze do 2-3 rokov nenapenetrovanej stavby by to malo byt Ok. Vdaka
Odpovedať
Ziadny riedky kleber, to je ujovina. Bud je kleber OK aj po x rokoch (vacsinou je) -> potom penetrak a omietka. Alebo nie je -> potom vadne casti dole/obrusit a nova vrstva sietka+kleber.
Odpovedať
Profilova fotka
@zefe Napísal ten,čo nerobil vlastnoručne omietky ani na jednom dome ,ale rozdáva rozumy.
Odpovedať
@zmrzlina_sk Comu to akoze pomoze? Aku to ma pridrznost a pevnost? Hadam nie je technicky list, kde by nepisali, ze netreba prehanat s vodou, doriedovat, atd.... Ale pre starych matadorov technicky list a technologicky postup = nadavka. Kazdy nech si spravi, ako uzna za vhodne. Riedky kleber, riedky beton ako voda, to su zarucene recepty na uspech.
Odpovedať
Profilova fotka
@zefe Čomu to pomôže ? Jednoducho doplníš materiál,ktorý časom zvetral a "povypadával" s tým istým materiálom bez toho aby si nejako rapidne zvyšoval výšku -hrúbku zaklébrovanej časti . Neviem ako by sa ti pri oknách páčilo pri nalepených Apu lištách predať ďalšie 2-3 mm lepidla navyše. Takto vlastne zjednotíš podklad bez efektu "sklenej "steny ,čo často zostáva po penetráku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?