Ako čistiť fasádu?

Mozte mi poradit cim je najlepsie cistit fasadu ? WAPku sa bojim pouzit kvoli tlaku. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Wapkou.15 cm od trysky má tlak v pohode.Vysoký je len tesne za tryskou.
Odpovedať
@budd05 Dobrý den. Já bych také vzal Wapku. Tlak vody se úměrně snižuje se čtvercem vzdálenosti od trysky. Nicméně nesmíte zakopnout, nebo špatně zabalancovat na žebříku a dotknout se tou tryskou fasády. Klasická to přežije zateplovák někdy také, ale spíše do něj uděláte díru. S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
Očistil som wapkou možno 20 domov nikdy som nič nepoškodil.Najlepšie čistiť ráno po hmlistej noci za vlhkého počasia.Klasicky ,ako auto najskôr šampón potom dobre zmyť vodou.
Odpovedať
Mám rovnaký problém, so znečistenou fasádou, (zloženie: zateplenie - fasádny nobasil + škrabaná silikátová omietka). Poradili mi tiež umyť riadne wapkou, napenetrovať a použiť renovačnú silikónovú farbu (napr. HET RENOVA) 2x. Miestami sa vyskytujú v omietke drobné praskliny (má asi 8 rokov). Tá farba má v sebe mikrovlákna, ktoré vedia tie prasklinky prekryť. Navrhli by ste iné riešenie ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Vedel by niekto poradiť, čím ošetriť fasádu po jej vyčistení niečim, čo nezmení pôvodnú farbu, len zlepší jej vlastnosti, poprípade uzavrie mikrotrhlinky po 9 rokoch jej existencie. Nakoniec som sa rozhodol nepoužiť farbu, chcel by som to len ošetriť niečim, transparentným, čo by mohlo zostať ako finálna vrstva, teda asi nie penetrák. Ako som písal vyššie jedná sa o škrabanú silikátovú omietku.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
mam fasadnu omietku v interieri cim by ste ju cistili poradte dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@danka000 na fasadnej omietke na krbe mam umyvatelnu farbu a tu viem umyt, inak asi jedine premalovat.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobrý deň, poradí mi niekto ,ako vyčistiť fasadu od rias ,machu a pod. Wapkou to nejde a chemicky mam obavy , nakolko mam studnu cca 3 m od domu.
Odpovedať
Profilova fotka
Zašiel by som si do stavebnín, ale tak možno aj v obi by mohli niečo mať a tam sa ich priamo spýtať na vhodný prípravok. Ako podľa mňa by to šlo najlepšie predsa len tou vapkou i keď možno na viac krát
Odpovedať
@lindaha8 ak je to takto tak jedine Sanopan od PAM ten sa nanáša a neoplachuje ale pred použitím je dobre čo najviac stenu očistiť od nánosov vystriekať vapkou nechať vyschnúť a naniesť potom ideálne premaľovať nejakou silikónovou fasádnou farbou ktorá je samočistiaca poprípade pridať ešte do nej prípravok proti plesniam riasam... potom sú ešte prípravky od Colorlaku či HG ale tie sa nechávajú pôsobiť a potom oplachujú čiže nič pre teba...
Odpovedať
Dakujem za odpovede. S wapkou sme to skusali ,ale je to zažraté :-) po 17 rokoch. Skusim hladať dalej...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lindaha8 to ste 17 rokov akoze necistili? ci? tak som tomu ja pochopila
Odpovedať
Profilova fotka
@krakovskaa evidentne. Pretože moja skúsenosť je taká, že keby sa pravidelne tá fasáda čistila, tak takýto problém nevznikne. Ale myslím, že už je teraz nad tým neskoro polemizovať.
Odpovedať
Len je potom toho škoda, keď to už nejde dole. Napadá ma len nejaká chemikália, len to neviem, či by neostali fľaky. Radšej na to myslieť skôr a robiť to pravidelne.
Odpovedať
Profilova fotka
@dalileos no to mas pravdu, ze teraz je to uz zbytocne. malo sa to riesit predtym, teraz je uz neskoro
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Fadadu cistit hlbkovou dezinfekciu na fasady. Ta usmrti mikroorganizmi (plesne a riasy) ktore idu potom dole same... Pouzitie len vapky a vysokeho tlaku neodstrani korienky zazrate do omietky. Ocisti to len povrchovo a velmi to namaha povrch fasady. takze hlbkova dezinfekcia na fasady, potom oplach, a nova fasadna farba alebo len nieco s preventivnym ucinkom ... fasadna farba = drahšia ale dlhšie vydrzi ( len kvalitne farby .. ziaden baumit .. skor slovensky chemolak ... ) ...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Zdravim.Chcem sa spytat,ci ma niekto skusenost s umyvanim fasady a exterierovych Z zaluzii wapkou a nasledne "osususenie" pouzitim pistole wapky pripojenej na kompresor... Ide mi o zabranenie zasuseniu kvapiek pri tvrdsej vode...
Odpovedať
@marcel714 wapkou nie tam ide kvantum vody poškodíš i fasádu, známi to čistí i na poschodí z vonku neotváravé okná mopom na teleskope
Odpovedať
@duzu ja wapkujem bezne,len mi ide o to susenie wapkovou hadicou a pistolou pripojenou na kompresor
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?