Spotreba energie 37400 kWh

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
prosím Vás v projekte mám predpokladaná ročná spotreba e. energie cca 37400kWh, celkový inštalovaný výkon domu ..Pi:30,0kW celkový maximálny súčasný výkon domu ..Ps max: 21,0kW naprojektované je podloahové elektrické vykurovanie elektrokotlom...vysvetlí mi to prosím niekto? tá spotreba nie je náhodou extrémne vysoká???
Odpovedať
nemusis mat NED a tie spotreby nie su tk vysokeeeee, nas 250 m2 neztepleny stare dvojskla drevene dom z r 1990 ziadne super tehly a okna, elektricke odporove kalble nieco ako DEVI, ja zmrzlina vykurujem na cca 22st, susicka pradla, pracka pustena 5x do tyzdna, praca z domu takze kurila som si cely den, zapnuty PC cely den a spotreba cela cca 25.000kW. Ked idete robit bazen a vykurovat ho - tak financne mozete zainvestovat aj do NED.
Odpovedať
Profilova fotka
stavať dom a nemyslieť na jeho budúce úžitkové náklady je blbosť. S MM vediem už 1/2 ročnú diskusiu KRB s prieduchmi alebo rekuperácia. Sú to tie isté investičné náklady, ale s rozdielom, že krb bude potrebovať stále drevo, ktoré si vôbec neviem predstaviť, kde budeme skladovať pri novom trende na Slovensku (zlodeji). @ninka23 nebudeme stavať NED ani pasív, ale budeme robiť všetko preto, aby sme si znížili ročnú spotrebu, ktorú máme v projekte vysokú. Začali so základmi na penovom skle a určite budeme zateplovať.
Odpovedať
@lucinka33 Krb s prieduchmi vs rekuperácia .... zle postavená otázka. Zbytočná dilema. Totiž, jedno kúri, druhé vetrá. Ja osobne by som dala obyčajné kachle do 1000 € (nie krb) a rekuperáciu. Vykúrim, aj vyvetrám. Vetranie rozoženie teplo od kachlí po dome - akože vedľajší efekt.
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr viem že to je zbytočná dilema, len.... musíme sa dohodnúť, jeden chce to-druhý to... :-S
Odpovedať
@lucinka33 @cubicomp @blacksr @aneri53 Bolo by vhodné držať sa témy, ktorú zadala zakladateľka @tamisi
Odpovedať
@tamisi ..je extrémne vysoká
Odpovedať
@ninka23 Myslím, že jsme se všechny vyjádřily k tématu. Topíme plynem, spotřeba na plynoměru je v m3, ale umím to přepočítat na kWh. Tedy k tématu: Souhlas s @pr - spotřeba tamisi je extrémně vysoká. :-(
Odpovedať
@hop377 Dobrý deň, staviam podobný dom ale mám 165m2. Chcem sa spýtať máte 3 sklo. Môžete mi napísať čo všetko máte. Aby som sa vedel zariadiť. Ďakujem.
Odpovedať
Len dvojsklo, podlahovka na prizemi a radiatory na poschodi. Kotol kondezacny, zasobnik 120 l.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
ta spotreba neni tak moc ked berieme dom cca 100m2 dom je lepsie udrzovat v nejakom rezime nie vypnem a potom sa nie dokurot kazdy stupen znamena 6 percentvac.tepelne cerpadlo je dobre ,ale velmi dlho kym sa zacne vracat investicia,ani alternativne zdroje nie sa vyhrou ,len pre remesnikovano lebo maju robotu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Dobrý deň chcel by som sa opýtať.Mám teplovzdušný konvektor a má spotrebu elektrickej energie 2 Kw za hodinu.Koľko by ma to mohlo teoreticky stáť eur za tieto zimné mesiace:)Ďakujem za odpoveď
Odpovedať
@tomas1026 .... si to spočítej - kolik hodin denně ti to jede krát cena za kilowatu krát dny a seš v obraze ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Chcem sa spytat ako si mam asi vypocitat tarifu na elektriku pre nas dom male bungalov material porotherm 38 strecha bramac izolovany strop 20 cm min.vata kurenie tuhe palivo plus elektrika rozvod v dome radiatory plus podlahovka obyvatelna plocha cca 84 m2.Chcem sa spytat o aku tarifu mam ziadat elektrarne aby to bolo umerne k tomu co mame ako sa to rata dakujem za vsetky vase rady a postrehy
Odpovedať
@barborka017 Pozrite si v projekte hodnotu Qh a vynásobte si cenou za elektrinu. Potom prirátajte TUV a ostatnú el. Kúrenie drevom - ak každý deň, tak dokážete pokryť 2/3 z toho kúrenia, čo Vám vyšlo v 1. položke. Návod: http://www.modrastrecha.sk/forum/kure... a ďalej.
Odpovedať
@tomas1026 Konvektor nemá danú spotrebu, iba výkon. To je 2 kW. Aký čas pôjde, závisí od bytu / domu v akom budete kúriť. Môžete prekúriť 100 €, ale aj 1000 €.
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr ahoj je toto realne neviem ci pozerame na dobre Q :) Celková spotreba energie (Q): Q = Qh + QR = 10 278 + 3 431 = 13 709 kWh/rok a inak aka je cena za kw ? nemam ani len tusaka dakujeme
Odpovedať
@barborka017 Na kúrenie je to Qh = 10 278 kWh. To je ročne 1130 € v elektrine. Pus TUV a ostatná spotreba elektriny. Vyše 1500 €, keby ste len elektrinou kúrili. Je to hrozne veľká potreba na tak malý dom. To vôbec dostalo energetický certifikát so záverom "VYHOVUJE" ?! Odporúčam vylepšiť dom izolačne.
Odpovedať
@barborka017 Cena za 1 kWh je 0,11-0,12 € (elektrina).
Odpovedať
Profilova fotka
jasne dakujeme za info ;)
Odpovedať
@barborka017 Tarif si vyberiete podľa podmienok pridelenia daného tarifu - akumulačné vykurovanie, priamoohrev a podobne. Alebo podľa predpokladanej spotreby a výhodnosti ceny. Nám sa napríklad ani vykurovací tarif neoplatí - tak málo elektriny potrebujeme.
Odpovedať
je mozne mat tepelne straty pod 5 kW a pritom spotrebu tepla na vykurovanie cez 12000 kWh? zda sa mi to na 200 m2 akosi moc.... :-|
Odpovedať
@zarathustra Mam v projekte 4,7 kW a 12MWh/rok - a to je 123m2 uzitkovej.. Projektant mi povedal, ze sak aspon budem potom milo prekvapeny.. Papier znesie.. ;-)
Odpovedať
@matorado no snad to nemyslel s tym prekvapenim ironicky ;-) v kazdom pripade sa mi to zda byt nejako moc!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Mne sa podarilo vyriešiť tento problém cez šetrenieenergie.eu, spotreba mi klesla o 10%. Možno by si to mal tiež skúsiť, možno ti pomôžu.
Odpovedať
@alexoo ked uz davas stranku tak bez diakritiky... Tebe sa podarilo cez nich? Ved sa to vola alexoo slovakia a Ty si das rovno aj taky nick? Tak sa robi reklama?
Odpovedať
Profilova fotka
@mr79 asi nejdu ksefty s tou hlupostou :D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 rokoch
Chcel by som požiadať o radu. Aká môže byť ročná spotreba elektrickej energie pri vykurovaní elektrickým kotlom formou radiátorov a TUV pre rodinný dom s podkrovím, plocha cca 160 m2, dom aj podkrovie sú zateplené. Sulík sľúbil, že do spotreby 4 MWh ročne bude pri platení zvýhodnená tarifa. Kotol 12 kW.
Odpovedať
@pesimista Bez sance.
Odpovedať
@pesimista 🤔 😵‍💫 Financna samovrazda i bez zdrazovania energii a po zdrazeni ta bude stat elektrika ako hypoteka 😬
Odpovedať
@pesimista zalezi od viacerych aspektov (kolko zateplenia atd) ale do 4 MWh sa urcite nezmestis. Tipujem tak 13 MWh+.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?