Slabe ističe Elektrika

Zobraz úvodný príspevok
1. Mam taky problem že na 380V zasuvku mam 20A istič ked niekto nato napoji zvaračku 3Odinu a ked zavara tak stale istič vyhodi a niekedy aj hlavny istič pri elektromery, Potreboval by som odporučit aky mam istič zato vymenit rozmyšlam nad 25A to by už malo stačit si myslim,2. a potom je tu dalši problem že ked mam napr. zapnute svetlo v izbe a pripojim vysavač alebo fen atd. a to zapnem tak žiarovky zo slabnu už nesvieta tak silno, a potreboval by som radu že čo stym,3. v dome bola prerabka jednej izby na dva a na tu izbu ostal rovnaky istič 16A no a je tam tiež dost napojenych veci či nebude to tym, veľky mrazak, radiator 2400W elektricky na prikurovanie, pc, 9 bodovky, 2 normalne obyč žiarovky, TV, 3 monitory, no a potom dajake obyčajne veci skoro čo nič nežeru dajake repraky nabijačky atd. Ešte k tomu nepišem že je to novy dom a v skrini čo je v dome tak tam chyba hlavny istič na cely dom ked chcem vypnut všetko tak musim po jednom vypinat inak je to celkom dobre spravene až nato že tam chyba prudovy chranič- ten ma ist na cely dom či len na take ako kuchyna a kupelna dakujem.
Odpovedať
1
2
@neutrino @technik007 robil to elektrikar poznam aj osobne ho neje to moj kamrat po tomto nepriateľ, robi roky elektriku čo ho poznam ale toto neviem vysvetlit si ani ja, lebo chcem dat elektricky kotohol a som počul že treba plus dajaky k tomu istič neviem kde by som ho dal.
Odpovedať
@milan_dzuris no na elektro kotol sa dáva sólo istič kvôli výkonu. Ak toto robil elektrikár tak musel byť buď ožratý alebo strašne zhúlený. Toto by som lepšie zapojil ako prvák na VŠ a nie elektrikár ktorý robí projekty. Však k tomu všetkému je potrebná dokumentácia (takzvaná sprievodná technická dokumentácia) a k tomuto sa nedá ani vypracovať. Je tam protokol o kusovej skúške, vyhlásenie o zhode, revízia a v revízie podpísaný protokol o vlastnej zodpovednosti osoby vykonávajúcej montáž. Veľmi rád by som videl ten rozvádzač otvorený podľa mňa to bude čistá pohroma a toto je už mega pohroma. Inak neviem odkiaľ presne si ale tvoju slovenčinu musím celkom zložito dekódovať. Dúfam že si z nás nerobíš srandu 😄
Odpovedať
@neutrino Ak nechceš dostať "infrakt" tak radšej ani nechci vidieť "črevá v skrinke",lebo neverím že to bude lepšie ako teraz už dodr...ná skrinka s ističmi... No a SJ je asi "kódovaný" 1-0-0-1- atď.. :-D :-D Na to niet čo napísať alebo vyjadriť sa k tomu.. :-x x-)
Odpovedať
@neutrino otvorene to vyzera dobre pekne su uložene aj kable ale tie ističe su najvačši problem
Odpovedať
@milan_dzuris no možno pre laika, ale sú popisky a smerovanie jednotlivých voidčov? Ako je urobené rozdelenie PEN na PE a N, alebo je všetko pripojené na jednu lištu. Čo sa kapacity týka problém sa dá vyriešiť kúpou väčšej skrine a prestavaním v tom by som problém nevidel, ale naozaj nech to robí šikovný elektrikár ktorý na to dá aj papiere.
Odpovedať
Profilova fotka
Vážení a milí, keď Milan pripojí ten elektrokotol, dám za to ruku do ohňa že hneď zajtra bude v televízii. @milan_dzuris Zhoď prosím ťa panel a odfoť vedenie kabeláže. Toto bude vhodné aj na stránku https://www.facebook.com/Elektrikarsk...
Odpovedať
@technik007 stáva sa aj v lepších rodinách 😂😂😂
Odpovedať
@spikerhc Máš u mňa bod a postupuješ do ďalšieho kola :-D :-D To ako keby som to písal ja..až mi je to divnô :-N :-N
Odpovedať
Tak ten nový dom má zle spravenu elektroinštaláciu to Vám potvrdí každý rozumný elektrikár!!!
Odpovedať
podla mňa je to troll a brutálne sa musí teraz rehotať :-D :-D
Odpovedať
Dnes som v jednej prevadzke nasiel podobny skvost, podla majitela to robil elektrikar s dlhorocnou praxou, aj reviziu mu na to dal, takze to musi byt vsetko v poriadku... nuz, posudte sami podla fotky.... odporucam v Stropkove nesiahat na ochranny vodic, urcite bude pod napatim...pred rokom ma jeden zltozeleny tiez v Stropkove zhodil z rebrika (moja chyba, mal som premerat), dnes som videl, ze to asi robila ta ista “firma”, tak som premeral...to akoby zapajal farboslepy, kde mu co prislo pod ruku...medzi svetlami, vypinacmi si L aj N vyskusali vsetky farby vodicov... robene pred 4rokmi...
Odpovedať
Profilova fotka
@peter2728 uz si videl na svetlo preruseny nulak cez vypinac? :-D ten clovek musel byt nie len farboslepy, ale este aj jebnuty
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pipulkoo skoda slov...len nerozumiem jednemu, preco clovek moze sam sebe robit reviziu...vzhladom na mieru nebezpecenstva by to zakon nemal povolit 🤷‍♂️
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@peter2728 a prečo by som po sebe nemohol spraviť revíziu? Dokonca som na seba extrémne prísny, lebo viem ze som všetko robil ja a v prípade nehody a dokázaná viny som trestnoprave zodpovedný. Minimalizáciu možných chýb revizny technik zabezpečuje pracovným postupom a v podstate checklistom ci skontroloval všetko čo mal. Takže prehliadnuť by nemal nič a ak je jediný zodpovedný dal by som si extra pozor. No a potom je ďalší druh revíznych technikov. Takzvaný od stola revizak, ktorý možno pozrie projektovú dokumentáciu a už len razitkuje 😄 ale v tom prípade je jedno ci to robí sam po sebe alebo po niekom inom. No aj majster tesár sa utne a preto je poctivá revízia dôležitá. Ja keď som bol na merani 3i bytu tak som mal čo robiť niekoľko hodín.
Odpovedať
@peter2728 Ja som "nafasoval" jedného pomocníka mladého z okolí KK kde som ho mal zaučiť do zapájačky-inštalačky.. Keď sme končili so stavbou prešli všetky izby revíziou,akurát neboli dodané Wagá na ukončenie vývodov na svetlá, s tým že to neskôr doplníme, čo sa aj stalo.No a keď prišli Wagá prišli 3-ky čo by nevadilo, ibaže,nastal problém. Rozdal som ich kolegovi s tým že sa ide "WAGOVAŤ" a dokončiť prácu, čo som mu vysvetlil čo má robiť ;-) ....Prídem na kontrolu izieb a Fi zhodené,nechápal som prečo, veď všetko bolo ok.. ;-) Neveril som vlastným očiam... Tak do 3-ky Wago napchal všetky vodiče... ]-( Keď som sa ho pýtal prečo to urobil, odpoveď bola že mal málo waga a že " u nás" sa to robí aj takto... :-( Nevedel som či sa mi to sníva alebo je to skutočnosť.. ;-) Tak potom som mu rozdal ďaľšie a mal jednu podmienku že všetky miestnosti "obehne" veľmi rýchlo za istý čas, pretože prídu byty-miestností preberať... Tak ver tomu že čo robil pohodlne 4hod. musel to absolvovať za 1,1/2..Prišiel priamo zo "štúdia" a potreboval prax, čo sa mu aj dostalo v patričných dávkach ;-) No a potom sme sa rozišli a po pár rokoch mi volal že má živnosť a pracuje v NL..Čo ma potešilo, bolo že si veľmi dobre pamätal ako som ho "dusil" po tomto incidente s Wago, a že mi ďakuje že sa niečo naučil okrem Wagovania aj iné veci.. Na konci spoločnej práci som zistil že je ozaj šikovný a že bude z neho dobrý elektrikár, čo sa aj stalo.. :-) Tak si myslím, že to čo si videl aj Ty že žltozelený bol pod napätím, robil podobný "člen" elektrikárskej rodiny :-D.. "Bo u nás sa to robí aj takto""
Odpovedať
@milan_dzuris Mňa by zaujímalo, že Ty si v ktorej "polke"?? ;-)
Odpovedať
@technik007 no toto nebol ucen, ma papiere aj na revizie, ktore s prehladom vystavil aj na toto...ono...funkcne to bolo...ale to si moze tak spravit doma docasne, nie niekomu za prachy s tym, ze to vyhovuje normam... ale ako vravis... vsade sa najdu rozni ludia, niektori to spravia poriadne, ini to odflaknu
Odpovedať
@neutrino to, ze ty si dosledny a poctivy, neznamena, ze su taki vsetci... cest vynimkam, ale na to by sa zakon nemal spoliehat...je to iba moj nazor, zrejme nikdy nebude mat taku vahu, aby nieco zmenil, ale ja si za nim stojim... tiez mam rad poctivu robotu, aj ked trva dlhsie, ale viem, ze som to urobil najlepsie, ako som mohol...no ak ma byt potvrdene, ze je to ozaj dobre, mal by ma skontrolovat niekto druhy, ze som si nic nezjednodusil
Odpovedať
@peter2728 v princípe súhlasím, ale zasa keď firma niečo spraví a po nej má prísť revizak tak budú vacsinou s niekym spolupracovať a zasa je to o tom istom. Ja len hovorím ze motivácia keď robím sám po sebe je ze som jediný zodpovedný tak ma núti ešte viac robiť poctivo ako po niekom druhom (samozrejme aj to robím poctivo 😄) nakoľko viem ze som jediný zodpovedný. Ak niekto vykonáva montáž a k revízií mi doručí prehlásenie o vlastnej zodpovednosti za montáž tak je zodpovedný aj on a samozrejme aj projektant. Tu som sa snažil len vysvetliť motiváciu nič nezanedbat. Inak pracovný postup pre výkon revízie je povinný a každý má ísť podľa neho práve preto aby sa na nič nezabudlo. Z iného súdka pri bezpečnostných systémoch v priemysle je to definované od možných škôd. Tiež sú certifikovani ľudia a keď sú potenciálne škody povedzme do 100 000 tak to môže robiť aj jeden po sebe, do milióna už musia byť dvaja aspoň z iného útvaru jednej spoločnosti, a nad milión to už musí byť z nezávislej firmy. Niečo podobné ale mame ja v elektro však VTZ A musí robiť úradu skúšku OPO, VTZ B robí revizny technik a C sú už nevyhradene.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?