Privodny kabel pre zahradny domcek a terasu

Zdravim, prosim o overenie pre klud duse... samozrejme zapajat to bude elektrikar.. pripravujeme kabelaz pre zahradny domcek a terasu. Plan je taky sa "odpichnut" od svorkovnice za elektromerom na hranici pozemku. Elektrikar co robil dom, ktory sme kupili vravel, ze nieje problem. V zahradnom domceku by bol podruzny rozvadzac, ktory by sluzil na vsetok exterier, cize: - asi 2x2kw infraziarice na terasu samostatne istene. cyky j 3x2,5 - jeden svetelny obvod na 3 svetla samostatne isteny,,,cyky j 3x1,5 - 3 zastrckove obvody samostatne istene.. cyky 3x2,5 .. (predpokladam, ze budem pouzivat grill cca 2,2kw, kanvica, 5l bojler na teplu vodu + drobnosti s malym odberom ako mensia TV ci radio a pod) - obvod pre napojenie cerpadla v studni samostatne isteny cyky 3x2,5 .. 1,3kw - 400v 5x2,5 obvod ku statii pre auta (do buducnosti moznost nabijat elektro auto ak sa to tak rozsiri, ze to pride ku mne :) odkial sa napichnem na motor ku brane. - dielna z toho nebude takze ziadne cirkularky, frezy atd nebudu. Max vrtacka Cize predpokladany max odber keby islo vsetko naplno cca 10kw + nabijanie auta neviem kolko ma odber. Na pripojke mame 3x25A istic. Podla toho co som sa docital po forach tak treba privod do zahr.domceka aspon cyky j 5x6mm iked elektrikar vravel, ze 5x2,5mm staci. Tak teraz netusim ci ma pozorne pocuval co vsetko tam bude zrat elektriku :) Takze moje 2 uvahy su: - spravny privodny kabel - co sa stane ak nahodou v samotnom rodinnom dome bude max zataz(kurenie 85m2 el odp. kable, pracka, pecenie, varenie, bojler) + aj v exterieri bude max zataz? Istic na plote to ochrani predpokladam a vypne el. alebo hrozi nejake nebezpecenstvo? ... preslo by to reviziou kedze 3x25A asi nieje stavany na takuto max situaciu. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@turbot - chyba podstatny udaj, vzdialenost zah.domca od rozvadzaca, resp. dlzka privodneho kabla. iny kabel davas na 10m, iny na 300m.
Odpovedať
@mgx ano to som mal na mysli napisat ale zabudol som :) dlzka bude cca 25m k tomu podruznemu rozvadzacu..... a z domceka ku autam na ten cyky 5x2,5 je cca 35m
Odpovedať
Zdravím ja mám do záhradného domčeka a cca 45 metrov a kábel som dával 5x4 ktorý pre zahr.domcek postačuje.
Odpovedať
dprierez sa odpočita z grafu to neni von oknom pozrieť a nabiť auto cca 10kw a urceny prikon pripojky je 4kw amáš bujnu fantaziu a iluzie
Odpovedať
Profilova fotka
@turbot Takze moje 2 uvahy su: - spravny privodny kabel "kábel podľa istenia, teda ak hlavný istič B25A/3, tak kábel CYKY-J 5x6" - co sa stane ak nahodou v samotnom rodinnom dome bude max zataz(kurenie 85m2 el odp. kable, pracka, pecenie, varenie, bojler) + aj v exterieri bude max zataz? Istic na plote to ochrani predpokladam a vypne el. alebo hrozi nejake nebezpecenstvo? ... preslo by to reviziou kedze 3x25A asi nieje stavany na takuto max situaciu. "rátaj s tým, že všetko ti naraz nepôjde, alebo áno? pri 25A istení na troch fázach tam máš max príkon 17,25kW"
Odpovedať
@merak Dakujem za info.. naraz by nemalo vsetko ist ale ak si predstavim, ze 80m2 elektr.podl. kurenia ma odber cca 80-100w/m2.. varenie, bojler, pecenie...tak uz to nieje take nerealne dosiahnut v pripade odberu exterierovych veci
Odpovedať
Profilova fotka
@turbot ahoj, súhlasím s tým čo napísal merak, kábel určite CYKY 5x6, samozrejme správne zakopaný v zemi a chránený chráničkou
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?