Prečo stmievač led pásov po zapojení nefunguje?

Pozdravujem všetkých, vie mi niekto poradiť so stmievacom Led pásov RF10, po zapojení nefunguje, diaľkové ovládanie nereaguje. Ďakujem pekne.
Odpovedať
stmievač a led je asi nie dobra kombinacia
Odpovedať
@vrajmantak bezne sa davaju led pasy s vypinacom/stmievacom a funguje to. Neviem typ, neporadim v tomto.
Odpovedať
Zdravim treba spárovať ovládač ku primacu
Odpovedať
@jana85946 skúšali sme podľa navodu, ale nejde to
Odpovedať
Typ je RF10, jednofarebne Led pásy...v navode je že treba sparovat že sa pinzetou spoja v stmievaci 2 kontakty ...skúšal som ale nejde to...
Odpovedať
@nnori ono to možno ide, len nie každý LED pás sa dá stmievať. Nieje pásik ako pásik. ;-)
Odpovedať
@megdesign kazdy bezny 12V pasik sa da stmievat, smievanie je len znizenie napatia na vstupe pasika, ziadna veda. U prudovo napajanych pasikov je to trochu komplikovanejsie, ale tie sa predavaju len na specialne aplikacie a velmi vynimocne (podsvietenie monitorov, pasiky priamo navrhnute pre niektore svietidla atd). RF10 - Neviem aky je to stmievac, jednoduche stmievace su sparovane, ziadne parovanie netreba. Problemov moze byt viacero: 1. zly napajaci zdroj alebo zle nadimenzovany (maly vykon) 2. zla bateria v DO k smievacu 3. niekde zly kontakt alebo nespravne zapojena polarita vyvodov + a - 4. zle sparovanie prijimaca a DO, 5. nefunkcny/pokazeny smievac - cize reklamacia. Keby si dal foto alebo odkaz o aky smievac ide, mozno by som vedel lepsie poradit. Posledna moznost ze ti fakt predali nieco co k sebe nepasuje: pasik na 24V, smievac na 12V alebo nieco podobne. To by ale bolo poriadne slendrianstvo predajcu. Nie je ani jasne ci si to kupil ako set, alebo ti to predali na zaklade poziadavky presne navrhnute.
Odpovedať
@paul2 posielam odkaz na stmievac: https://www.123led.sk/stmivac-ovladac... Napajaci zdroj som zapojil, kúpil som taký istý ako bol predtým. Zapojenie som dal tak, aby to svietilo, keď to dám opačne LED pás vôbec nesvieti.
Odpovedať
@nnori podla dodavatela by sa mal dat sparovat, tak to skus, navod k nemu urcite mas. Ked to nejde, tak bud nieco zle robis, alebo je pokazeny. V oboch pripadoch by som sa obratil na dodavatela ktory ti to predal a mal by ti vediet poradit. Nerozumiem preco to riesis tu na MS. Tiez predavame LED produkty a pokial niekto zavola ze to nevie, snazime sa ho naviest. Posledna moznost ak to nejde, povieme mu nech pride k nam a pozrieme sa na to osobne. Pokial by nefungoval, hned vymenime.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Profilova fotka
Vymenila som gombikovu baterku v ovladaci a ovladac nefunguje. Dakujem za odpoved.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?