Dodávatelia fotovoltaiky pre rodinný dom do 2500 € - poradíte?

Ahojte, sme v štádiu prípravy výstavby rodinného domu a zháňam dobrého dodávateľa fotovoltaiky pre rodinný dom / on-grid okolo 2000 kWh do 2500 €, aj prípadne reálne skúsenosti, Ďakujem
Odpovedať
1
2
ak s dotáciou tak ho máš určeného ktorý to môže
Odpovedať
Profilova fotka
Skuste melmar.sk panko sactomu rozumie.
Odpovedať
Chcel by som to s dotáciou.
Odpovedať
@marian87 pokial chces dotaciu tak mas presne urceneho dodavatela, a aj zoznam zariadeni..musis si iba z toho vybrat..tu mas zoznamy...http://www.mhsr.sk/zoznam-instalaterov/139870s +http://zelenadomacnostiam.sk/sk/zariadenia/zoznam-zariadeni/
Odpovedať
@marian87 a mas to zratena ze sa ti to aspon trochu oplati..?
Odpovedať
Ujo Fico povedali ze sa oplatí a ze je to skoro zadarmo tak to nekúp!
Odpovedať
@marian87 2kWp za 2500Eur ti urobi skoro kazdy a este sa na tom pekne nabali :D Za 2500Eur sa da aj 3kWp, treba jednat. Otazne je, kedy a ci vobec sa to vrati...
Odpovedať
Prosím Vás a má to niekto reálne nainštalované, tých zhotovitelov je dosť, potreboval by som aj prípadnu reálnu skúsenosť s firmou / supiiik @ počujem z každej strany je návratnosť je do 7-10 rokov - je to pravda ?
Odpovedať
@marian87 To je taký všeobecný "žvásť" ktorý musia povedať, inak by sa to nepredalo :) Ono veľmi bude záležať, koľko s tej elektriny dokážeš spotrebovať, že ano :) Ak budeš mať plynové kúrenie a cez pracovný deň si drvivú väčšinu času v práci, tak bude návratnosť úplne iná, ako keď vykuruješ dom elektrinou a ženu s 2 mi detmi máš nonstop doma na materskej a aj ty pracuješ z domu :) Predpoklad pri 10 ročnej návratnosti je ten, že to musí ročne ušetriť "viac" ako 250 Eur .. Viac píšem zámerne, nakoľko 250 by stačilo len v prípade, že za 10 rokov sa tých panelov ani nedotkneš a nebudeš mať žiadny iný náklad okolo nich ... Takže v prepočte musíš ušetriť 20,83 Eur mesačne ... Ak teda "kúriš" plynom a normálne obaja pracujete, je to podľa mňa unreal. Bežný spotreba takéhoto rodinného domu býva do 30 Eur (znova opakujem, ak sa elektrina nepoužíva na vykurovanie či ohrev TUV)... A väčšina takejto energie sa míňa večer, keď fotovoltaika už nemá slnko na to, aby ele. vyrábala. Tj svietiš večeč, TV pozeráš primárne večer, práčka / sušička ide večer ... V zime svietiš viac, ale aj svetla je menej. Tým pádom z toho vyplíva, že reálne tú úsporu nedosiahneš a tým pádom sa jedná skorej o nenávratný projekt. Iné by to bolo, kebyže máš batérie na uskladnenie získanej energie, no to už sa bavíme o úplne inej cene riešenia ktorá je v tomto čase opäť nenávratná :)
Odpovedať
@lubk0 v projekte máme elektrické podlahové kúrenie tuším Fenix to bude a ohrev teplej vody elektrickým bojlerom, dom bude NED, cez deň žienka doma- nepracuje a detičky v pláne
Odpovedať
@marian87 ..a kde chces tu vyprodukovanu elektriku minut? ohrev teplej vody? podpora do Fenixu? na chladničku, alebo TV?vies to povedat?
Odpovedať
@marian87 Je to sprostost, ziadna navratnost neexistuje, asi to rataju ze to vyrobi elektriku ktora ma taku cenu ale problem je v tom ze tu elektriku nemas kde predat a ani ju nemas kde minut. Ak ti to bude robit v lete za slnka neviem kolko chces povedzme 3 KW kde ich minies? Doma ti nic take silne nebezi, mozno TUV ale ale ked sa ohreje tak co? Tiez neviem ako sa to riesi ked sa vecer umyjes a chces teplu vodu, hadam nebudes cakat do poobedia na dali den aby ju ohrialo... V zime to nespravi takmer nic niekedy ked je zle pocasie su to radovo len waty. Je to dobre ak mas peniaze a chces mat ne streche daku technologiu co mozno pamaha zivotnemu prostrediu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pr na ohrev teplej vody.
Odpovedať
@marian87 tak ohrev TUV solarnymi panelmi vyjde urcite lacnejsie, resp.tepelne cerpadlo na ohrev TUV
Odpovedať
@marian87 Fotovoltanika je tak dobrá na vyhrievanie holubích zadkov. Ak mám čakať na návratnosť 10 rokov a ďalších 10 rokov aby som začal na fotovoltanike zarábať tak ďakujem-neprosím. - Mám 33 rokov / návratnosť cca.10 rokov / - Mám 43 rokov / panely zaplatené / idem šetriť ale musel som kúpiť nový bojler za 600€ a to som ešte nič neušertril strata -600€ - Mám 53 rokov / ušetril som 2000€ ale treba vymeniť panely pretože nespĺňajú požiadavku XY ,ktorú si vymyslela EU prípadne panely sú v kely ale už ti nedajú tie isté a budeš musieť doplatiť a koľko???? - Mám 63 rokov ak sa ich dožijem a čo ďalej ???? Teraz mi ukážte kde je tu šetrenie a aká je návratnosť panelov
Odpovedať
@blackomt ..bojler musis mat tak ci tak pokial kuris elektrikov...panely nemusis vymenit pre ziadne nariadenie EU..vymenil si napr auto na EURO 5?
Odpovedať
@pr Nemám rád porovnávanie neporovnateľného a vy ako pro by ste mali uvažovať trošku inak. Stále sú tu nové nariadenia a príkazy takže mi skúste garantovať za 30 rokov, že nebudem musieť meniť panely prípadne robiť akékoľvek zásahy a hneď si ich u Vás objednám aj s montážov. Čo sa týka toho auta len pre zaujímavosť už dávno majú automobilky problém spĺňať aj staršie EURA a som zvedavý ako chcú spĺňať tie najnovšie. KeĎ to nedokázal VW tak kto potom????
Odpovedať
@blackomt ..myslite napr. ze v elektroinstalaciach sa za poslednych 20 rokov stali zmeny, nieco EU zmenila, a ludia hufne menia elektroinstalacie?..to fakt?.....a celkom asi nerozumiem..ako by som mal ako PRO uvazovat?
Odpovedať
@pr Iba tvrdím ,že FOTOVOLTANIKA nemá návratnosť ,prípadne ak má tak na ňu nebudem čakať 20rokov.
Odpovedať
@blackomt ...s casti suhlasim..je to diskutabilne apovedal by som ..tak na hrane..ak mobily boli v r.1992 uplne mimo a neskutocne drahe..a vidis ako je to teraz?Pri rozumnom nakonfigurovani to ma zmysel napr. tzv GridFree uz ma vyznam..tam si dovolim tvrdit ze to ma navratnost cca 5-6 rokov
Odpovedať
@blackomt a teraz si zober, ze nemci naplnia svoj plan 2020 na znizenie emisii (citaj - uzavru viacere uholne elektrarne, nastavaju vsade drahe veterne a fotovoltaicke), pripadne na podnet rakuska obmedzia vyrobu z atomu, elektrika zdrazie x-nasobne, ale kvoli dopytu narastie radovo aj cena fve. ze sa bude coraz viac vyuzivat fve a hawt/vawt nariadene vladou, je viac nez jasne. francuzi zacinaju napr. so solarnymi cestami http://www.startitup.sk/francuzsko-vy...
Odpovedať
@pr mozem poprosit nejaky priklad s vypoctom, ako Vam to vyslo 5-6 rokov pri GridFree?
Odpovedať
@supiiik ..staci v nejakej firme zapojit 10 PC na 8-10 hodin
Odpovedať
@pr Aha, cize firma a jeden panel s mikromenicom, ktory nejakym zazrakom vydrzi tych 5 rokov... Ja ale rozmyslam o FV pre rodinny dom a jeden panel nema pre mna zmysel, rad by som si znizil faktrury za EE o viac ako 2Eura mesacne.
Odpovedať
@supiiik a NIEKDE SOM NAPISAL ZE ze ten mikromenic je pre vas?...to bola reakcia na blackmont..co sa tyka vas..neviem aku FTV potrebujete, co chcete dosiahnut..ale treba debatovat k veci,vecne a nie ako deti s predsutkami..hypoteticky aj televizor moze vydrzat 3 roky..alebo aj mobil..dokonca aj 2 roky... :-)
Odpovedať
@pr Ospravedlnujem sa, ziadal som o vypocet na 5-6 rocnu navratnost pri GridFree a vy ste mi dali priklad na firmu s 10PC, kde ta navratnost vychadza na 5-6 rokov. Moja chyba, nechajme teda moj dom tak... Vratme sa ale prosim teda k tej firme, kde pri GridFree zapojeni vychadza navratnost na 5-6 rokov. Vedeli by ste mi uviest, ako ste k takemuto cislu prisli? Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@marian87 ja mám a som spokojný. Zatiaľ ohrev vody postupne aj kúrenie
Odpovedať
@supiiik ..odpoviem vam otazkou..co myslite ze stoji panel+mikroinventor+nejake kable?
Odpovedať
skús http://www.pvsolarsys.sk/ su v zozname dodavatelov, Vychod
Odpovedať
@pr +-400Eur za 250Wp panel+mikroinvertor+kable+konzola+robota. Predpokladam, ze ceny poznate, bez toho sa da tazko dopracovat ku konkretnej navratnosti. A teraz uz skutocne poprosim ten vypocet, som dost netrpezlivy. Vdaka.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?