Očistenie elektrických káblov od interiérovej farby ?

S čím najlepšie očistiť el. kable, drôty, od (zaschnutého) primalexu, či podobných interiérových farieb ? Hrúza, ako to všetko maliari zagvazdali, vôbec nevidno farebné označenie drôtov 😠
Odpovedať
Mokrá handra?
Odpovedať
prečo ťa to trápi? Však kto si to zasral, nech si to príde očistiť. Aha, ty si maliarov už vyplatil, v tomto prípade zober kýblik s vodou, hubky a šup šup na panské 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Na to asi nic specialne nepotrebujes. Voda, saponat a to staci, len je to pracne no.
Odpovedať
Trebalo natlačiť do krabíc noviny a bolo by "vymaľované".... Inak aj cez také káble pôjde napätie aj prúd. A budú skryté za vypinacom/zasuvkou... Elektrikár si pri odblankovaní ten kúsok malovky zlupne, aby zistil farbu vodiča...
Odpovedať
@megdesign To máš pravdu, ale mne ako starému elektrikárovi to kole oči pri pohľade do takejto krabičky 😮 @insed To sa stalo na dome u zaťka/dcéry a elektroservisákom som tam ja 😢 . Je síce pravda, že pred maľovaním sa ma zaťko opýtal, že "či bude problémom, ak NIEKDE maliari zastriekajú drôty (?) ... No, že zaserú komplet všetky voľné vodiče, to som netušil ani vo sne ... @foobar Ešte som nič neskúšal, ale ono je to tak, že vodou riediteľné farby po uschnutí neskôr ich už voda nerozpustí... 😞
Odpovedať
@petersd - aj nám to tak urobili. Muž elektrikár, penil tiež poriadne, Dom nám stavala firma, tak poslali maliara späť a musel si to očistiť.
Odpovedať
Neviem aká, aký druh farby to je, ale octová voda s trochou saponátu je všeobecne čistidlo gazdiniek po nejakej stavebnej činnosti.
Odpovedať
@petersd ako často do tých krabičiek po nahodení vypínačov a zásuviek budeš pozerať?
Odpovedať
@megdesign ... ale veď máš pravdu. Je to len môj hujový pocit perfektcionalizmu. Raz ale tu krabičku niekedy otvorí dospelý vnuk, ktorý sa vyučí za elektrikára a sa opýta otca, alebo mamy, že: "Preboha, kto nám v dome robil elektriku?"... A odpovedia mu: "Dedo!" 😉
Odpovedať
@petersd ... niečo si pomyslí ale potom povie: "o mrtvych len dobre..." 😉
Odpovedať
@petersd drsna strana vlhkej spongie na riad to vyriesi, na izolacii farba nedrzi. Ale urcite sa ti podari zaspinit cerstvo namalovanu stenu 😀
Odpovedať
@megdesign nejde o to, kedy sa bude pozerať do krabičiek, ale každý nech robí tak, aby nepokazil iným majstrom prácu. Tiež som elektrikár a dopredu na to upozorňujem, keď prídu maliari, nech si všetko olepia. Je to ich práca!!!
Odpovedať
Článok sa načítava...
@petersd Mne murári tak urobili omietky, že "zamurovali" asi 3 elektrické inštalačné krabice. Elektrikár ich potom musel doslova hľadať, kde sú, aby mohol zapojiť káble, ktoré tam predtým naťahal. Krabice boli zakryté papierom, ale oni aj ten papier zatreli omietkou. Našťastie všetky zásuvky aj vypínače boli podľa projektu a mal som aj porobené fotky, kde sú.
Odpovedať
Profilova fotka
Trosku ho ohnes a farba opada.
Odpovedať
@chrobak7 ked mas v krabici dost papieru aj zahľadena krabicka sa pekne vyrysuje ked trochu obschne....za predpokladu ze tam nieje 5cm omietky
Odpovedať
@petersd tak potom len handričku a čistiť. Aj keď za mňa asi zbytočnosť. Stačí dva x zohnúť vodič a tá farba opadne, ako sa píše vyššie. Na x stavbách, čo som zapájal, boli vodiče zacápané od farby a nemal som problém spraviť kompletáž.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?