Napojenie

Zdravím vás chcel by som sa spýtať v dome mám nepoužívaní 16A istič mozem ho použiť do záhradného domčeka na napojenie zasuviek,svetla a infra panelov. Jeden hlavný kabel by išiel z istič do domčeku, odtiaľ by som robil rozvody do zasuviek budem používať cca 2000w,svetla budú mať 500w a infra panelov majú spolu 1500w. Môžem to na ten istič 16A napojiť všetko.Na tie 3 veci by som dal zvlášť káble a potom by som ich všetky spojil ako treba na ten hlavný. Mohlo by to tak byť. Za každé info budem rád.
Odpovedať
Profilova fotka
Nazdar Vyhláška znie: na jeden zásuvkový obvod možno pripojiť nanajvýš 10 zásuvkových vývodov (dvojzásuvka sa považuje za jeden zásuvkový vývod), pričom celkový inštalovaný príkon nesmie prekročiť 3520VA pri istení 16A alebo 2200VA pri istení 10A "(pri napätí 220V)" Neviem ci infra panel a jeho 1500w je nominalny vykon alebo maximalny.Aby ti to potom stale nezhadzovalo pri roznych nabehoch
Odpovedať
Profilova fotka
Sorry chcel som napisat ze na jeden 16A istic nie zasuvkovy obvod
Odpovedať
@lukas_furo_dzurik infra panely sú dva jeden ma maximálny 750w. A teraz mi to Povec ako lajkovy že by to tak istič v pohode zvládol?
Odpovedať
Profilova fotka
Malo by to zvladnut ak tam nebudes este aj zvarat a napajat na dalsie zasuvky nejake ine velke spotrebice
Odpovedať
@lukas_furo_dzurik alebo bude lepšie tam dať 380W a s toho spraviť 220W. Lebo na 380 sú 3 fázy a tie viem asi lepšie využiť ale na to už potrebujem elektrikara lebo tomu sa uz nerozumiem
Odpovedať
@lukas_furo_dzurik ja tam budem v zime mať zapnuté panely a používať pílu čo ma 2000W a keď budem chcieť niečo iné použiť tak jednu vec vypnem a druhú zapnem
Odpovedať
Profilova fotka
Tak 3 fazy musis tahat uz zo zakladnej instalacie a ano mal by to byt elektrikar,ktory ti to bude vediet natahat a zapojit alebo potom jedna faza a neprekracovat prikon
Odpovedať
Profilova fotka
@mar098 pokiaľ na svetelný okruh použiješ bežný 10A vypínač, tak tam musíš použiť aj 10A istenie @lukas_furo_dzurik "Vyhláška znie:" - to nie je vyhláška, ale norma STN 33 2130
Odpovedať
Profilova fotka
@merak ano presne tak
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ono - je ešte viac vecí, ako len veľkosť ističa v dome. Aj vzdialenosť je niekedy podstatná, prierez a počet žíl použitého kábla... Ak ti spotrebič alebo nechcený skrat vyhodí istič, pobežíš (po tme) z domčeka do domu? Nechaj si to spraviť odborníkovi, aby si nemusel raz behať do poisťovne, keby náhodou niečo...
Odpovedať
Profilova fotka
@dedo758 to by musel v dome použiť pomalú poistku, a potom v domčeku použiť ističe, aby pri skrate nemusel bežať do domu, ale to možno pobeží do elektromerového rozvádzača nahodiť hlavný istič
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?