Môžem 230 V indukciu pripojiť na 400 V?

Zobraz úvodný príspevok
Máme v kuchyni pripravenú zásuvku na 400V, do bytu máme natiahnutú trojfázu. Kúpili sme si indukčnú dosku no nenapadlo nás spýtať sa v predajni, či to je na 400 V, brali sme to ako samozrejmosť. Odbalili sme to a zistili, že je to na 230V, aj kábel je tam len na 230. Dá sa teda vymeniť kábel a zapojiť dosku na 400 V? Bude mi potom platiť aj záruka na dosku? Či zmenou kábla automatický zaniká právo na reklamáciu? ďakujem za odpoveď!!!
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
zapojenie na 230 V keď je to tak vyrobené, ale ak správne rátam 7400/230 = 32A taký istič tam hádam ani nebude nehovoriac o hrúbke káblu. Takže buď budeš variť na max 2 platničkách alebo to zapojíš na 3 fázy = 10,6 A
Odpovedať
Profilova fotka
myslim ze varne dosky maju aj ochranu ze ked to ide na 230V tak viac ako dve platne sa ani nedaju źapnut.
Odpovedať
isto to pôjde, 400 v sú 3 220voltové fázy,takže treba dat dole dekel od vypínača zelenožltý na zelenožltý,modrý na modrý a hnedý na jednu z troch fáz, ja mám napr indukciu 360 volt, na 2 fázy a ostala mi jedna volná z ktorej som veselo napojil rúru
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?