Máte návod na zapojenie káblov Legrand Valena?

Zobraz úvodný príspevok
Poprosím elektrikárov alebo tých čo s tým majú skúsenosti, objednal som si pár vypínačom a zásuviek Legrand Valena a není mi jasné akým spôsobom mám zapojiť vodiče. Nevidím tam žiadne skrutky, len nejaké plastové nožičky. Mám tam dať kábel a stlačiť? Poprosím o nejaký návod - vďaka.
Odpovedať
1
2
@merak Zaujimave, nikdy som s tym problem nemal.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix ani ja som s tým nikdy nemal žiaden problém, ale ľudia, ktorí ma zavolali k tomu, tak s tým problém mali. Nevohorím, že všetky prístroje majú takéto WAGO svorky, ale sú prístroje, u ktorých WAGO svorky odstrihnú hliníkové vodiče a máš zarobené na prúser.
Odpovedať
@merak Tak s tymto sa da suhlasit, lebo wago je v elektrine nieco ako geberit v sanite... vyrobcovia rozni, synonymum rovnake, kvalita a princip spoja tiez rozny. Original wago svorka hlinikovy vodic (pokial uz nieje dokatovany z predchadzajuceho uchytenia) urcite neustrihne.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix presne tak, všetko záleží ako je vyrobená svorka
Odpovedať
A klasicky vypinac so skrutkami ma ake oznacenie? Tento som kupoval cez net, kedze je teraz zatvorene. A som stara skola, som nemyslel ze uz taketo nieco vymyslaju a komplikuju, ze je viacej druhov 😄
Odpovedať
@marooss neviem ci to ma špeciálne označenie, treba pozrieť katalóg, alebo zájsť do elektro obchodu. Ved je ich veľa otvorených. Wago je "easy" na montáž... V úvodzovkách lebo ako pre koho a ako co (napr. hliník len tak ľahko nie aj koli tej hrúbke a aj koli elektrolyze) 🙂 skrutkovacie sú istota
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?