Koľko cca bude stáť nová elektrika v 3 izbovom byte ?

Zobraz úvodný príspevok
Chcem vymenit elektriku v byte, je v nom este stara asi 60 rocna elektrika. Chcela by som vediet kolko to bude asi cca trvat a kolko to bude stat. Popripade by som potrebovala aj elektrikara ktory mi to spravi.
Odpovedať
1
2
@ondro81 , pekna praca. len tak zo zvedavosti, kolko metrov, alebo skor kilometrov kablov tam islo? :)
Odpovedať
Profilova fotka
My sme v oktobri prerabali komplet elektriku. Material stal 400 € bolo to 300m kablov a zostalo. Boli tu 6 majstry mali to hotove za 4 dni. Vysekavali drazky do stien a kable isli hore nad sadrokarton. Bolo to v celku rychle... Za robotu zobrali 400€
Odpovedať
@dusantt uff, kablovalo sa to cca pred necelym rokom, takze si to uz presne nepamatam, ale odhadujem to na zhruba 1500-2000 metrov aj so slaboprudom
Odpovedať
@ki_fi 400€ za 4 dni, to je stovka na den pre siestich. pozdrav ich a odkaz,ze ich zamestnam :)
Odpovedať
inak skusim nieco k teme , sice len 2i byt, ale spocital som material (po tom, ako som si objednal material na dom, tak uz viem co kde kam ide lepsie, ako predtym) na max 600eur mozno aj s benzinom/naftou. 6okruhov, 1 prudovy chranic, do kazdej izby jednoduche svetlo (ani jeden schodiskovy, ani krizovy vypinac), kupelna kuchyna aj mensie svetlo. 2x ventilator s dojazdom. bolo to v roku 2015 a ten elektrikar, pracujuci v Rakusku (udajne), pouzival este "cokoladu" - tuto pikosku pisem preto, lebo som sa na nej zranil ja nesika, ked som zapajal svetlo - este po mesiaci citim ten vpich plocheho srobovaka do klbu na palci, asi som si presekol nerv. Neviem preco nemohol pouzit normalne wago 222. ale k veci - pracoval 2 cele dni, a na treti len pol den. je to sice panel, ale kable menil, cize drazkovat vela PODLA MNA nemusel. ale mohol - nebol som pritom priamo. cela suma 1500 + DPH cize 3 dni, 300eur / den Bratislava Nabuduce by som si to robil sam, ale to laikom vyslovene neodporucam. Pre beznych ludi je lepsie byt zivy aj ked osklbany, ako bohaty ale mrtvy :D
Odpovedať
@ondro81 v tom 3 rade od hora je 40A chránič a z neho 2x10A, 9x16A a 1 3x16A... Pre mňa je to veľa počtom okruhov, ale aj ampericky. Ak cez ističe pôjde len 1/4 ich hodnoty, tak pri jednopólových ističoch je hodnota práve 40A /t.j. 2x2,5 9x4/ Pri tej investícii snáď jeden PCB zaplatí ten pánko :-) 10 A svetelné okruhy sú OK, ale tých zásuviek mi príde mooooc... P.S. Neber toto ako kritiku, iba môj názor.
Odpovedať
@ki_fi Majstri ti to urobili zadarmo, oni si započítali len dopravu, amortizáciu drážkovačky a vysávača + vrecká :-) :-)
Odpovedať
@insed no takto, ako som uz spominal, dom ma dve podlazia plus suteren,dokopy vyse 300m2 plochy, obyvany bude jednym manzelskym parom na dochodku. privod do domu je Cyky 4x16 kvoli povodne uvazovanemu el. kureniu, nakoniec sa dal plyn.dom bol uvazovany ako viac generacny, z coho nakoniec nic nebolo. za tym 40A prudovym chranicom mozem mat kludne aj 20 zasuvkovych obvodov, stale budem limitovany hlavnym isticom v RE, ktory ma hodnotu 25A .ten dom ma 2 kuchyne, 2 pracovne, saunu, klimu, to su vsetko veci,ktore nepojdu naraz, sudobost malicka. ak to raz teoreticky bude nutne, bude treba zvysit hodnotu hl. istica. ja si mozem v podstate do domu naladovat cokolvek,ze teoreticky bude treba 3x100A,ale pojde to vsetko naraz? a schvalia mi elektrarne vobec viac nez 32B/3?
Odpovedať
zasuviek nikdy nie je dost :D ja som si nasekal do 140m2 4i tusim okolo 50-70ks :D asi 14 okruhov. nepamatam si presne, ale pamatam si tu dilemu, nie je to vela? čaba neblazni.. a potom si spomeniem na to, ako mi elektrikar do izby (obyvacka) v panelaku, kde mam TV a PC dal... tusim dvoj+dvoj+4 vedla seba.. pricom tie dvoj su tak hlupe, ako rozmer kupene v panelaku ktory cini 160x160 (niekto mal en 140x140 a niekto este menej), no a primitivna dumb non-smart stara plazmova TV zozerie 1. ale set top box dalsiu. ziadne dvd/vhs nemam, ale predlzovacku(!) k PC, kde mam PC+monitor+tlaciaren+repro+router + neviem ale napocital som 8 obsadenych zasuviek. a to je priitivny dumb obycajny PC. nechcem to chytat, aby som nepohol a nepokazil nieco :D tak isto si pamatam, ako mi do bytu dal 2+2 (vedla seba) ale dost odveci od seba, ze nie vsetko mi dociahne na kraj, proste nic moc.. (ale chladnicku dal solo, aj umyvacku a ruru a indukciu na 230V) , nuz v dome som si nasekal 2+2+2+2 s odstupom cca 150cm, tak ze neexistuje, aby toho bolo malo, lebo fyzicky sa tam nevojde viac ako 8 masin/haraburd. + rura + chlad + mraz + umyvacka solo. cize 8. plus solo indukcia (nepozdava sa mi aby sa indukcia a rura tahala naraz z 5x2,5... vypadne jedno z nejakeho dovodu a su fuc obe, aj ked tak ci tak to musim nahodit).. a je to mini kuchyna o 270x390.. za mna radsej viac a zaslepit, ako malo a co potom :D
Odpovedať
@ondro81 Práca je pekná, robím podobným systémom, jeden rad=jedno podlažie. Už keď to zákazník chcel mať tip-top, na svetlá by som dal 2-pólové PCB na každé poschodie a zásuvky vyriešil tými 4-pólami, znížiš tak počet okruhov V prípade elektrického kúrenia by si tam dával ešte jednu extra skriňu? Lebo teraz je to tam už len len...:-) jeden estetický detail- ten krátky prepoj z PEN na N1 prerob :-) dusantt: je pravda, zásuviek nie je nikdy dosť, no na jeden okruh môžeš dať 10 zás. vývodov, takže v prípade ondra je tam rezerva na maxa...
Odpovedať
@dusantt ale rodinny dom je s bytom, hoci aj 4i neporovnatelny, tam mas kopu veci, o ktorych sa ti v byte ani nesniva,ako dnes uplne bezne: tep. cerpadlo, bazen, studna, nejake vonkajsie zasuvkove skrine, zavlahy, altanky atd atd, to vsetko treba istit a byva to spravidla daleko od RD,cize vela metrov kablu,zasuvky aj svetla v dome treba planovat s rozumom,radsej trochu viac,nez menej. ja sa skor stretavam s tym,ze ludia to mnozstvo bud prehanaju,alebo naopak moc setria. Tak akurat to ma zvolene malokto.
Odpovedať
@insed sakra, som vedel,ze sa toho prepoju niekto chyti :-D . ten uz tam ale nie je, sluzil na to,aby som si to mohol na chvilu provizorne spustit
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ondro81 Aj ked je to trosku prehnane ale robota pekna ;-) pre zakaznika cokolvek :-)
Odpovedať
Inak to mi pripomina, ako riesite elektroinstalaciu mimo domu? Asi individualne (rozvadzac z zahradnom domceku atd), ale ak clovek nevie, kde bude studna, tak sa vytiahne kabel tak dlhy, aby pokryl aj kraj pozemku, a potom jednoducho odstrihnut zvysok a pouzit inde, alebo sa vytiahne len 1 meter na fasadu a potom sa svorkuje ? Napr ta zavlaha potrebuje samostatny istic alebo da sa to pridat k cerpadlu zo studne? Aj ekd, asi je to individualne podla riesenia a strojov ktore budu pohanane? :)
Odpovedať
@ondro81 a ten modry preznaceny co? :D to bol povodne zž a dal.si tam modru buzirku co:d ci zle vidim. Aj ja som to riesil tak ze poschodie a spodok nezavisle od seba, cez hentie svorky
Odpovedať
@patriky to bolo provizorium..studena voda, chladenie PE a N :-D
Odpovedať
@dusantt moznosti mas viacero, bud vytiahnut dlhy kabel mimo dom a tam ho niekde zakopat so zaizolovanym koncom proti vlhkosti,lebo inak ti ho poskodia, alebo z rozvadzaca vyviest prazdnu trubku smerom von a casom tade natiahnut, alebo silnejsi kabel do podruzneho rozvadzaca niekde v garazi,ci zahradnom domceku a casom to tahat odtial. tazko povedat, ktora z moznosti je naj, asi to zalezi na konkretnom pripade. studna si vyslovene pyta vhodne zvolenu ochranu, ak by nahodou faza vyletela
Odpovedať
@ondro81 super, dik za rady :) asi to urobim podla tej prvej, dlhy kabel a zaizilovat... pripadne dam vedla aj silny kabel do chranicky (oba), a riesenie ktore vylucim, ten kabel vytiahnem a chranicka moze ostat tam :)
Odpovedať
Ahojte, je tu medzi Vami pan elektrikar, ktory by mi vedel urobit za rozumnu cenu elektriku v 2 izbovom byte (55m2) v Ziline, pricom jadro je uz menene? Alebo aspon odhad ceny. Dakujem vopred za odpovede. M
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Takže chcel by som to upresniť pre tých čo to nerobia a píšu tu o platbe za niečo čo v živote nerobili. Záleží či sa jedná o tehlovy alebo betónový byt. Na betónový byt potrebujem 1 až 2 kotúče ktoré stoja od 75 do 90 eur jeden. Dalej záleží či sú v byte sadrokartony alebo nie. Koľko isticov a privodov sa bude robiť. Ja zväčša robím okolo 14 až 18 okruhov. Zásuvky do jednej výšky a vypinace do druhej laserom popri dverách laserom pod seba. Krabice zväčša hlboké ak sa dá. Prúdov chranič atď počítačové siete antény všetko do steny žiadne lišty. Všetko ramikove alebo dvojky pod seba. Toto sú veci od ktorých záleží cena. Snažím sa zo zakaznikom riesit aj situáciu a poradiť mu ako sa da. Čiže neviem posúdiť čo je malo čo je veľa peňazí ale komu sa mali nech si to skusi. Kotúče fréza asi 10 sypačov a môže sa narobit. Ak to dakto spraví a spraví to poriadne ako sa patrí potom nech píše o cenách čo je veľa a čo nie. Podľa mňa je to makačka a drina. Páči sa mi niekto správy byť na 6 ističov nevymenil ani privod bacha to do líšt na plávajúcu podlahu a tvrdí ako sa to dá urobiť lacno. Treba to urobiť pekne kvalitne a poriadne. No lacno je lacno. Čiže odflaknut. Ludia rozmyšlajte
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@poliak24 By som chcel vidieť elektrikára ktorý za 800e urobí byt na kompletku. A keď to má byť panelový? Treba počítať cca 800 ale bez sekania
Odpovedať
Profilova fotka
@poliak24 za 400,-€ nakúpiš káble a krabice, teda do 4-izbového to tak vychádza. A nie to ešte k tomu zásuvky s vypínačmi a rozvádzač. To máš ďalších 200,- až 300,-€.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Zdravim prosim vas kolko by v dnesnej dobe mohla vyjst vymena elektriky v byte na komplet so vsetkym zasuvky aj vypinace revizna... Cca praca plus material? Popripade nejaky sikovny elektrikar firma zo zahoria? Senica dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@proste_brano kamarat robil na jar elektriku a tahanie novej elektriky aj s materialom a revizia tak to ho 1300 stalo, na trojizbovy byt, lenze potom este mu dorabali zasuvky, vypinace a taketo a to neviem kolko dalej platil
Odpovedať
@proste_brano veľmi záleží na materiály nie je istič ako istič a nie je kábel ako kábel. Kvalitná výbava (Eaton, Schrack), káble vrátane prívodu od hodín, dokumentácia, skúšky rozvadzaca a revízna správa okolo 2000. No dá sa aj materiál čínsky a "ušetrí" par stovák, ale za akú cenu....
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?