Kamery napojenie

Zdravim, chcem sa opytat ako sa napajaju kamery typu POE idem tahat internetovy kabel na fasadu do krabycky (na fasade) kde sa bude prichytavat kamera a tu neviem ci maju kamery svoj kabel nejaky outdorovy/uv odolny alebo ja s tym mojim internetovym kablom idem priamo do kamery? Kamery nemem vybrate, len som pozeral ze Hivision je nejaka OK znacka Co sa kablu tyka pocitam ze potrebujem potahat klasicky CAT5E idealne tieneny
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

Zdravim, chcem sa opytat ako sa napajaju kamery t…
@jolaus100 Z kamery vytŕča takýto kábel ako na fotke, cca 10cm dlhý. Doňho zapojíš tvoj lan, čo tam máš privedený. To celé musíš potom niekam schovať - zrejme do tej krabičky čo máš na fasáde. Predávajú sa aj originálne inštalačné krabice/podložky pre konkrétne typy kamier. CAT5E je v poriadku. Kamery si pozri napr. Hikvision, Dahua, Reolink. Idelálne rozlíšenie 4K a viac. Popozeraj si na nete testy s reálnymi videami po tme a cez deň a niečo si vyber. Ak tam máte pouličné lampy, lepšie vyberať také kamery, čo dokážu pracovať pri nízkej úrovni osvetlenia bez infra prísvitu napr. Hikvision ColorVu. Asi by som sa zameral na dostatočnú kvalitu záberu v noci.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

Zdravim, chcem sa opytat ako sa napajaju kamery t…
@jolaus100 POE kamery sa napájajú cez RJ45 konektor, čiže napájanie ide po CAT kábli. Na druhej strane musí byť samozrejme POE switch, alebo injektor.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@jolaus100 POE kamery sa napájajú cez RJ45 konekt…
@megdesign aktívny injektor... alebo na oboch stranách pasívne splittre 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@jolaus100 POE kamery sa napájajú cez RJ45 konekt…
@megdesign no to viem.. len neviem ci z tych POE kamier trci nejaky jej napajaci kabel s RJ45 alebo je na kamere zabudovany konektor (bez kabla) kde ja napojim svoj CAT
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ralf364:

@jolaus100 Z kamery vytŕča takýto kábel ako na fo…
@ralf364 presne tak som so videl na fotkach na nete ale tu som trochu zmateny, lebo toto by (podla toho co som po nete pohladal) nemala byt POE kamera.. ta ma vylucne rj45 napojenie a to je to co cely cas neviem ci z poe kamery tiez trci kabel s rj45 konektorom alebo maju len svoj vstup kde cvakonem moj kabel..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

@ralf364 presne tak som so videl na fotkach na ne…
@jolaus100 ak budes mat poe kamery, netreba riesit nic extra okrem lan kablu. Ten zapojis na jednej strane do poe switchu a druhu stranu lan kablu zapojis vonku do kamery. Ralf, ako to je s prenosom zvuku na hikvision poe kamerach ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

@ralf364 presne tak som so videl na fotkach na ne…
@jolaus100 z kamery na beton trci taky ypsilon, kde je aj samica rj45, tak ako hore na fotke. Sak daj sem model kamery.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rados611:

@jolaus100 ak budes mat poe kamery, netreba riesi…
@rados611 Nie vsetky bezpecnostne kamery prenasaju zvuk. Niektore vstavany mikrofon nemaju, niektore maju a niektore maju aj konektor pre externy mikrofon. V praxi vstavane mikrofony za vela nestoja, da sa podla nich rozlisit moment, kedy sa rozbilo okno... ale o com sa rozpravaju ludia 3m od kamery sa vacsinou rozlisit uz neda. Neviem, ci to takto staci popisat. To plati ako pre hikvision, tak pre dahua.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

@ralf364 presne tak som so videl na fotkach na ne…
@jolaus100 tebe je to jedno ci ma kamera kabel alebo nie, stale ukoncujes svoj kabel rovnako...t.j. samec RJ45
Odpovedať
Reolinkom napr. trci takyto kabel, ubiquiti ma rj45 priamo na kamere "v drziaku". Moze to byt rozne, preto je lepsie uviest konkretny model.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mmjoy99:

Reolinkom napr. trci takyto kabel, ubiquiti ma rj…
@mmjoy99 no to som potreboval vediet.. ja nemam zatial vybraty konkretny model, len viem ze chcem nejake kvalitne 4k POE cez klasicky lan kabel do swica a dwr-ka..
Odpovedať
a este pozeram ze tieneny outdorovy kabel ku kameram cat5e (cierny) je aj pekne neohybny a tvrdy.. Ak ale pouzijem bezny je sice makky no je netieneny a nema odolonsot proti uv..
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?