Bodové svetlá v železo-betónovom strope

Robil už niekto bodové svetlá v žb strope ?? hrúbka 18cm (2 vrstvy roxoru). chcem sa opýtať či vysekať otvor pre krabicu do ktorej uchytím bodové svetlo alebo mi radil jeden známy zavolať chlapa s jadrovou vŕtačkou 🙂 nie sme rozhodnutý ešte pre konkrétny tip bodovky. Ospravedlňujem sa ak je už takáto téma založená ale nenašiel som vďaka za každú radu.
Odpovedať
Podľa mna je lepšie zaliat nejaké povedzme PVC trúbky už do poteru. Takto isto trafia roxor, dosť pravdepodobne, že aj dva (krížom). Ak budeš mat bodovky hustejšie, oslabia strop. Potom hore už vstup iba deti do 40 kg a ľahký nábytok z lipového dreva. 😊Pripadne, ak je to strecha, tak zhadzovať sneh 😊.
Odpovedať
@miroslav48 ja som robil s takymto v zahranici, len tazko povedat ci to tu na sk zozenies ale je to presne na ucel co potrebujes
Odpovedať
Profilova fotka
@miroslav48 krabicky,chranicky aj kable osadit pred zalievanim deky
Odpovedať
No jemu uz to nepomoze, deku ma zrejme hotovu, ked sa pyta na sekanie a jadrove vrtanie.... @miroslav48 Neoslabuj strop prevrtavanim, sekanim...aby sa ti to nevypomstilo.... radsej by som to riesil znizenim stropu sadrokartonom...alebo potom radsej nejake prisadene svetla, nie zapustene do toho betonu
Odpovedať
@cukrik25 fuha, som ani netusil, ze nieco taketo existuje
Odpovedať
Profilova fotka
@miroslav48 najskôr si vyberte svietidlá, potom zistite koľko ich potrebujete, hľadačom výztuže zistite armatúry aby sa čo najmenej poškodila, krabice si dajte vyvrtať jadrovým vrtákom, prívody sa dajú schovať do drážky urobenej karbofrézou. Krytie výztuže je okolo 2 cm ak bola dobre urobená, drážkami ju nepoškodíte. Občasné prerušenie v krabici strop znesie. Drážky vyspraviť cementovou maltou, nie sádrou.
Odpovedať
@jan45 ďakujem všetkým za odpoveď. ešte hodím jednu fotku aby ste to vedeli lepšie zhodnotiť. jedná sa o 10 kusov kruhových bodoviek podľa doterajšieho výberu mojej polovičky. @jan45 @peter2728 @cukrik25
Odpovedať
@miroslav48 Táto fotka je aktuálny stav alebo je to už zaliate?
Odpovedať
@treborztv už je to zaliate chystám sa robiť omietky len ma brzdia tie bodovky
Odpovedať
@miroslav48 Tak použiť radu od @jan45 s tým že prívod by šiel aj z vrchu prevŕtať alebo ako radí zasekať z vnútornej strany ďalšia možnosť je presvedčiť manželku a použiť prisadené bodové svietidlá k ním stačí len prívod čiže prevŕtať strop ku každému svietidlu. Je nutné potom dieruparotesne utesniť https://nekto.sk/d/stropne-bodove-pri...
Odpovedať
@frantos jasne, paradna robotka, akurat teda pre chalana nevhodne, uz to ma zaliate.... @miroslav48 priklanam sa k nazoru @treborztv, ist kablom zvrchu deky, utesnit, nahodit priznane bodove svetla...elegantne riesenie...len teda co na to pani manzelka 🙂 Priprav sa ze to jadrove vrtanie nebude lacne, plus z ruky to asi nebude vrtat, dalsie diery na uchytenie masiny....neviem no....
Odpovedať
@miroslav48 Manželku máte určite rád, ale miesto takejto zložitosti s bodovkami jej radšej kúpte dovolenku. Cena bude podobná. 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
videl som pohľadový betón a osvetlenie bolo riešené led pásikmi po stene izby a postačovalo to...majiteľ nechcel v strope diery
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?