Moju mačku vyháňa z dvora susedova mačka

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte milovnici maciciek :) Prosim o radu. Zaobstarali sme si maciatko, teraz ma rok. Je to macka a je vykastrovana. Ked sme doma, je viac menej dnu, ked sme v psrarasci tak je vonku. Susedia si davnejsie prisvojili macku z ulice, neviem ci je to kocur alebo macka, ale v poslednom case nasu macku vyhana z nasho dvora. Zvykla si k nam chodit do misiek ( uz ich nenechavame vonku, ale aj tak chodi aspon na vodu - tu vonku nechavame pre nasu ). Spi na nasej lavicke aj na terase, ocividne si mysli, ze nas pozemok je jej teritorium. Nasa Bony prisla parkrat uz aj dohryzena. Zial, je mensia ako ta susedova macka. Preto teraz pred nou len uteka, a ta susedova macka ju nahana po celej ulici. Co robit? Nechcem prist o nasu macku.. Ako naucit tu cudziu, aby tu nechodila? Alebo ich radsej nejako skamaratit? Mate skusenosti? Dakujem :)
Odpovedať
1
2
@pavol2010 Veľmi rada by som zachránila mačaciu dušičku :-) Len: - č potom už Bony načisto neujde, keď donesiem nejakého nového kocúra? Mal by byť malý? Či starší? - len aby potom tá susedova oboch nenaháňala po ulici :-N To vidím ako také posledné riešenie... A psíka... Na Vianoce nám zomrel 18-ročný. Od malička žil s mačkou ( on prišiel ako šteniatko, ona bola staršia ) a nenaháňal ani jednu mačku. Bol na ne zvyknutý. Opak, mamin pes, naháňa všetky mačky na svete ( pravdaže, kým nezastanú a nezježia sa :-D ). Takže aj Bony 8-( No a neviem si predstaviť psa, ktorý má rád "svoju" mačku, ale iné naháňa. Tomu neverím. Buď je zvyknutý, alebo nie.
Odpovedať
@jergusvav No keby to bolo vyriešené, tak sa nepýtam... Teda, vyriešili si to tak, že naša uteká. Preto sa pýtam na rady ;-)
Odpovedať
@asdfb Hej?? A ako sa on správa, keď teda príde iná mačka?? Je taký flegmoš? Že sa ho prirodzene boja Alebo si robí poriadky? Myslíš, že by si zvykol na Bony????
Odpovedať
@patricia veď som písala, oblial vodou, ale opatrne., aby sa jej neublížilo, len ju to vystrašilo... ja tiež tu jej mamku kŕmim, je mi jej ľúto, ale určila som jej hranice a ona ich rešpektuje... dá sa to, stačí trpezlivosť a pôjde to,... držím palce
Odpovedať
@lifelike Super, že ste to takto vyriešili :-) Vaši sú už starší, možno preto majú pred nimi iné mačky rešpekt. A možno tam ani nemáte takého predátora, ako my 8-( Tú hadicu, resp. vodu, určite vyskúšam. Ďakujem za radu. Psíka zatiaľ moc nechcem, on by bol podľa mňa určite kamoš so všetkými mačkami, ak by prišiel ako šteňa, aj so susedovou... 8-( :-)
Odpovedať
@wegar Tá mačka ubližuje mojej. Je menšia, mladšia, slabšia, a nechcem, aby sa jej niečo stalo. Letnička nepomôže, to je bllbosť. Mačka sa dostane cez akýkoľvek plot. Voda jej neublíži. Petarda možno trocha vystresuje, ale ak má aspoň nejaké základné mačacie IQ, tak sa bude vyhýbať... Neviem, čo iné by som mohla skúsiť, ale ďakujem za názor.
Odpovedať
@foox :-D :-D Nie je to žiadny panelákový zmrd, vi loviť aj myši aj vtáky aj hocičo iné 8-) Len je nejaká malá, aj jej mama bola menšia, a máme ju aj dnu a uznávam, je možno trocha rozmaznaná, ale objektívny fakt je, že naša je menšia, mladšia, vykastrovaná a nežila na ulici. :-p
Odpovedať
@wegar ÁNO presne tak, ďakujem že to chápeš. Keď mám nejaké zviera, tak mám zaň aj zodpovednosť a samozrejme, že ho mám aj rada. Ten odpudzovač, hmmm... Tá mačka si to ani nevšimne, je zvyknutá tu chodiť, preskočí plot a fijúúúú....
Odpovedať
@patricia Nepustajte ju von, ked ste v praci (ak je to mozne). A tu cudziu, ozaj vyhanat -najlepsie postriekat vodou, tieto rady tu uz boli. desim sa toho, ked sa nas Murko poberie na onen svet, ze ako to raz bude s inou macickou. Nas je zvyknuty z bytu cely cas v dome a von ho pustame, len ked sme doma. ale tiez tu evidujem x maciek, co sa tu spaciruju, k stretu Murka s inymi mackami nastastie pocas 5 rokov neprislo, s jednou sa onuchali par krat. ale k otvorenemu stretu neprislo.
Odpovedať
@patricia odpudzovace? haha, mali sme elektronicky, no cudzia macka si rovno pred nim na plote sedela....
Odpovedať
@cina1 No vieš, podľa mňa mačka trpí, ak je len dnu... Ale ak vy Vašu púšťate aj von, tak to je super :) S tou vodou to skúsim teraz cez víkend :-) Inú mačičku tiež budete ľúbiť, len bude možno iná.... Tie mačky sú ozaj rôzne, je to celá veda s nimi :-)
Odpovedať
@patricia neviem, ci trpi, nas Murko je obycajny kocur-kastrat, do 3 mesiacoch zil s mamou mackou vonku. Potom zil s nami v byte 12 rokov, zvykol si, najprv som ho chcela ucit aj von, ale mal z toho stres. Ked sme sa prestahovali do domu, na zaciatku hrozne, vonku ani nechcel byt, ale teraz naozaj je rad vonku, ale pustame ho len, ked je doma, aj tak on uz skoro cely den predrichme :-), urcite aj vzhladom na svoj vek. on je skor "krickar", plot nepreskoci tak sa zdrziava len na dvore, a dokonca, ked mu cez vikend otvorim dvere na terasu, kym nejdeme aj my von, tak sa mu vonku nepaci. ale uvedomujem si, ze to je uz prilis specificke, ale my sme radi,ze je to tak. teraz vedla mna lezi na gauci :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@patricia aby som nebol taký zlý, skús toto: http://ix.sk/uFMxe vyzerá to ako riešenie tvojho problému
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@patricia Ako ste to vyriesili ? Podarilo sa vam cudziu macku vyhnat z pozemku? Mali sme podobny problem , mame macicku, ktora k nam prisla, dali sme ju kastrovat a chodia sem macky od susedy-kocur a macka, s kocurom problem nieje , vypada , ze su kamosi, ale macka je protivna, neraz som si vsimla , ze sa mlatia, nastastie ziadne nasledky, tu cudziu macku od zaciatku vyhanam, ihned ako ju tu vidim kricim ponej kššŠ a uteka, ale urcite sa vrati potvora, ked zaleziem dnu,nasa sa uz tiez zacala branit, vyhana ju tiez. Vasa macicka musi citit , ze u vas ma domov , ze stojite za nou, aj ked je mensia, treba dufat, ze si svoje uzemie bude branit. Susedova macka je kastrovana, lebo ak nie, tak tam je problem, nekastrovane maju vacsie teritorium a biju sa. A urcite schovavat zradlo, aj ja tak robim, ako sa zotmie granule schovam, velakrat ju pustame dnu , tak sa nazerie, v miske ma granulky stale, akurat cez noc musi zial vydrzat :( Ale rano jej to hned vynahradim , zlaticku .
Odpovedať
Profilova fotka
@mimado zradlo schovavat je prva vec, co treba urobit, ak chceme docielit nejaku zmenu, lebo nie je nic horsie, jak ked sa cudzia macka dostane este aj k miske domacej macky, to potom uz fakt si mysli, ze nik nad nu nie je :-x
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?