Kuna na povale

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
chodí nám pravidelne na povalu kuna skalná, vie mi niekto povedať, čo s ňou?
Odpovedať
Ja som si dnes kunu našla na rohozke pred dverami, kocur ulovil a prišiel sa pochváliť 😄 V tomto mam výborného kocúra, ten uz mi toho navlacil pred dvere! A vraj kastrovany mi loviť nebude, ma strašili 😂
Odpovedať
Profilova fotka
Šikovný kocúr.
Odpovedať
@strbskepleso nieje to lasica?
Odpovedať
Profilova fotka
Mal som podobny problem, nepomahalo nic, niekto mi poradil pouzit vlastnu moc, tak som ocural kde som dostal a kde nie tam z flase :-) a kuna zistila kto je doma panom
Odpovedať
@strbskepleso super mat takeho kocura doma, nie? sikovny riadne aj mne by sa zopar krat taky zisiel:-)
Odpovedať
@brco444 no vyguglili sme ze by to mohla byt kuna a vzhladom na to, ze susedia okolo hojne chovaju sliepky, je to pravdepodobne ze aj kuna sa tam moze pohybovat. ale nepopieram, ze aj lasica by to mohla byt! a kocur je to teda riadne sikovny! ked ma obdobie, potkana mam na rohozke takmer kazdy druhy den, drobne hlodavce neratam, za sykorky mu hubujem :) uz aj hada mi takto dovliekol, naozaj je to vyborny kocur na lovenie! a toto je on, pán kocur Cyril :)
Odpovedať
@poooak to gratulujem. Pocul som o tom no nikdy som nevyskúšal. Zajtra idem na to. A to aj po povale ci len okolo domu?
Odpovedať
@strbskepleso jeeeeeeej..... aj my mame Cyrila... ;) Je sice chudak hluchy ale lovi vsetko co sa da..
Odpovedať
Profilova fotka
@strbskepleso Toto je lasica, brusko ma kompletne biele od hrdla az po zadne labky. Kuna ma biele len hrdlo. Okrem toho lasica ma kratke nohy. A zasadny rozdiel je, ze lasica ma cca 25 cm, hranostaj (lasica s ciernym koncom chvosta) max 35 cm, kuna az 70cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@brco444 po povale, prislo mi to nevkusne, ale ma to logiku a hlavne okamzite to pomohlo
Odpovedať
@johny18 no pekne, tak neloví kuny, ale lasice... chvost identifikovat neviem, skončil ako spätný produkt trávenia na hromádke vedla :) a toto bolo očividne mladé, nie dospelý jedinec
Odpovedať
@mackoke no mozno aj on take chlpy zohnal :-D ani by som sa tomu nedivila, lebo zohnat chlpy z leva..to mi pride ako nonsens ale dobre budis :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 tak to co si pisala myslim ze by kunu odrovnalo na totalku :-D sama by z toho bola prekvapena. Ja neviem ani kto mu to poradil ale zhanal to jak splaseny a najhorsie ze uspech ziadny. Ale tak vies clovek ked sa jej chce zbavit tak sa da nahovorit snad na vsetko :-D
Odpovedať
@johny18 presne , je to lasica, na tú stačí i mačka, no s kunou by to dopadlo opačne, je 2x tak veľká, na tú len psa, mal som ju schovanú pod kapotou auta pred domom, zavoňal ju pes, po otvorení kapoty to bol krátky proces
Odpovedať
@zerex4 a pritom ucinny pristriedok ma rovno pod nosom teda obrazne povedany, lebo taku zbran hromadneho nicenia by som ocuchavat neodporucala, hrozi ze spusti roll back nielen na veceru ale aj na materske mlieko :-N
Odpovedať
@zita19 hahaha to veru :-D ale to nie je len zbran proti kunam ale to snad je proti vsetkemu coho by som sa chcel zbavit, mozno aj proti zene :-D
Odpovedať
Zdravim, k nam sa nastahovala asi dva-tri tyzdne dozadu. Dnes som bol pozriet na povale, ale relativne tam bolo cisto. Nasiel som dve miesta kadial chodi dnu tak som ich poriadne prestriekal SAVOm. Z vonku som potrel miesta cesnakom a nechal som tam aj struciky + kusky PE-PO podpalovaca, ktory intenzivne pachne co nemaju radi. Tak uvidime, ci sa mi podari odohnat ju. Ak nie skusim pascu a susene slivky, ktorym vtaj neodolaju. Dam potom vediet aky bol vysledok. :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
No, idem to tu všetko prečítať, lebo aj my máme kuny, celú rodinku, už nám zlikvidovali dve kvočky aj s cca.20 kuriatkami... obávam sa, že keď to pôjde takto ďalej, začnú behať po dvore aj cez deň. Mali sme aj pascu postavenú a nič. SKúsime ešte raz a ak nezaberie, budeme musieť riešiť nejaký jed, len čo s mačkou, zatiaľ ju zavrieť, či čo s ňou spraviť? Mačka je vonkajšia, chytá myši a tak...
Odpovedať
Inak naše kuny žijú na streche bývalého chlieva, my tam skladujeme drevo a kadejaké haraburdie, v podstate stavba hodná na zbúranie, takže opravovať sa nebude, len zatiaľ ju nebúrame lebo máme inú prácu. Mne vadí že mi kuna žerie kurence, hlavne trpaslíčky, na veľké si zatiaľ netrúfli, ale tie sú aj lepšie zavreté.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?