Musím mať povolenie od majiteľov bytov na chov psa?

16. apr 202090

Zdravím chcem sa opýtať či má niekto z Vás skúsenosť s tým, že by som potrebovala súhlas všetkých majiteľov bytov v paneláku na to aby som mohla vo svojom byte chovať psa ? Ja som o tom nikdy nepočula, ani som sa o tom nikde nedočítala. A tiež si odomna nikto nikdy žiadny súhlas nepýtal.
Ďakujem za každú odpoveď 😊

 • Závisí to od domového poriadku. Stretla som sa s tým, že majiteľ musel upovedomiť ostatných vlastníkov o domácom zvieratku, ja osobne takýto súhlas napríklad nepotrebujem. Takže odporúčam preštudovať si domový poriadok a informovať sa u správcu. 🙂 Samozrejme druhá vec je potom samotné chovanie a dodržiavanie domového poriadku (zavýjanie, štekot, neporiadok...)

 • @kristinababelova  ak tam mate nejakeho domovnika, treba sa jeho spytat. No tiez som sa este nestretla s tym, ze by na to trebalo nejaky suhlas.

 • @halepka  V zmysle súčasnej legislatívy funkcia "domovník" neexistuje. Vlastníci si môžu zvoliť svojho zástupcu vlastníkov, ktorý však nemá skutočné právomoci, jeho úlohou je len komunikácia so správcom.

   @kristinababelova  Z ničoho nevyplýva, že by chov psa v byte musel byť odsúhlasený ostatnými vlastníkmi. Ostatní vlastníci to ani nemôžu zakázať, ani domovým poriadkom.

 • Sponzor fóra
 • @chrobak7  súhlasím a to som presne zabudla dodať, že nemôžu ho samozrejme zakázať chovať ale už som sa stretla s tým, že musel dať človek len echo, že psíka má. 🙂

 • @michaelarecht  @chrobak7  ďakujem Vám krásne za odpoveď, bola som si istá, že nič také nepotrebujem, ale istota je istota. Ešte raz veľká vďaka ! 😊

 • Tak nech sa hlavne dobre byva

 • Ono niekde sú takéto veci vyznačené v domovom poriadku, no raz keď je byt tvoj, tak podľa mňa ti nik nemôže zakázať chovať v ňom psa. Dúfam ale, že to nie je také večné štekadlo

 • A nielen psa. Mali sme podobneho, co ma papagaje a je to neznesitelny skrekot. On ich akoze chova a predava za tritisic. Mesto chcelo vydat VZN, ktore by to zakazalo, ale ministerstvo vnutro povedalo, se je to porusenie ludskych prav a ze kazdy si moze doma chovat hoc aj slona, ak chce

 • @kristinababelova  nabuduce, ked niekto od vas bude nieco take ziadat, tak si pytajte, ze na zaklade coho to pozaduje, na zaklade akeho zakona.. Ani v domovom poriadku nic take nemoze byt, bolo by to protizakonne, domovy poriadok nemoze byt nadradeny zakonu. A ziaden zakon vam nezakazuje chovat v byte psa.. Takze nabuduce nie vy mate dokazovat, ale ten, co to pozaduje, nech dokazuje, ak nieco po vas ziada..

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém