Idú blchy zo psíka na človeka?

Zobraz úvodný príspevok
Ja mám doma psíka, čivavu dlhosrstú, má siedmy rôčik, má strašne veľa bĺch po sebe a vykúsané časti tela z toho, že ho to strašne svrbí, tak mu šetrím ranky a aspoň čiastočne mu ich prstami zabíjam, medzi nechtami, inak ich nemáte dotykovo ako zabiť, bo ony rýchlo nie len lozia po tej srsti ale aj skáču :-( A tak keď som mu chcela pozabíjať ich medzi prstami, začali skákať ako ... a vyskočili aj na mňa, teraz neviem či potom skočili späť na psíka abo mne rovno ešte do vlasov, lebo ma automaticky začala svrbieť hlava a teraz ani neviem či som si to nezačala namýšľať tým, že som to zbadala ako to skáče ... ??? No a potom plánujem, keď sa ako tak mu zahoja tie ranky, samozrejme mu dať nejaké lieky abo spreje proti blchám, tiež viete poradiť aké Vám sú a čo najúčinnejšie? Ďakujem Vám za Vaše názory a rady :-) Poteší ma teraz všetko, keď som v beznádeji, ako pomôcť môjmu psíkovi a zachrániť domácnosť a hlavne rodinku pred blchami ;-)
Odpovedať
@ghia ved ja chapem ktore slovo co znamena.. len si spomenul prave tie hlodavce. Tak mi to nedalo....
Odpovedať
@bovary ;-)
Odpovedať
@jabadaba vsi to niesu umyjem jej vlasy a o týždeň som tam kde som bola,, vyskúšala som rôzne šampóny na psov a aj vajíčka vo vlasoch ma,, snažím sa ich po vyberať ale určite nevyberie všetko,, zúfalá som aj s dcérou
Odpovedať
@jabadaba sme v zacarovanom kruhu,, tie šampóny už vôbec nezaberajú na tie vlasy
Odpovedať
@irma11 opakovat umyvanie tym samponom po tyzdni je neskoro. Max 2-3dni prestavka. Su aj spreje co sa daju striekat do vlasov. No a posledna moznost - oholit hlavu...
Odpovedať
Mame 2 fenecky, chovane v dome, starsia bude mat 10 rokov, mladsia 9, syn ma 8 rocnu fenku v byte. A ani raz sme nemali problem s parazitmi. Ale o psa sa treba starat a nielen ho vlastnit. Kazde 3 mesiace aplikujeme pipetu proti parazitom, (je to aj proti blcham), v lete aplikujeme castejsie kvoli kliestom. Tiez je dolezite psa pravidelne kazde 3 mesiace odcervovat-aj tieto parazity sa mozu preniest na cloveka. Cize ak sa postarate o zdravie psika, postarate sa aj o svoje.
Odpovedať
@irma11 cajovnikovy olej ci ako sa to vola je vraj na toto dobry, treba ho len do samponu dat a samozrejme vycesavat treba aj ked som si vedomy toho, ze je to na nervy ]-(
Odpovedať
@irma11 musíš opakovať aj skôr...a skús aj éterické olejčeky ako napr. levandulový. Pridaj do šampónu proti všiam. A aj ten čajovníkový, ako píše @paprok2 vyskúšaj. No musíte sa s tým popasovať. Tá známa, ktorú som Ti spomínala takto bojovali tiež, proste je nutné celý proces opakovať a aj oprať všetko doma detto. Návliečky, uteráky vyvariť. Všetko na čo si dcérka líha. Aby si sa z toho kruhu vymanila. Kľudne aj do prania švacni tie éterické olejčeky. Aj prevoňajú a aj pôsobia účinne. Držím palce.
Odpovedať
@paprok2 ďakujem
Odpovedať
@jabadaba ďakujem
Odpovedať
@irma11 co tak navstivit koznu, ta bude vediet, co to je.. Je velmi nepravdepodobne, ze psie blchy sa nasackuju do ludskych vlasov.. Aj ked mozno nie uplne nemozne, ale nezda sa mi to.. My mame aj psa, aj macky, obcas nejaku blchu doniesli, vtedy ja pre istotu stahujem vsetky deky, obliecky a pod. a vyperiem, vsetkym zverom dam pipetu a este sa teda nestalo, ze by sme mali nejaky problem. Obcas preventivne vystriekam sprejom proti blcham gauc, postele, proste vsetko, kde by sa teoreticky mohli nejake potvory schovat.
Odpovedať
@irma11 a este mi napadlo, vraj pomaha aj farba na vlasy, ja viem,ze malemu decku to asi nie je ktovieco, zafarbit vlasy, ale tak zase, uz aj tie sampony su riadny humus, tak skusit farbu, to uz je to najmenej..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@akvi tiež sa mi to nezdá, my máme psa prakticky stále....už ikstého v poradí a za roky psíčkarenia, t.j. cca 25 rokov, mali naši hafani blchy menej ako tri krát! A nikdy neboli zablšení tak, že by to skákalo na nás. A to aj do postelí liezli, aj na gauč, len čo sme vymkli päty z domu. Ale čo si pamätám, mama hovorila, že kedysi, ešte keď som bola mimčo, tak raz otec zvonil doma a keď mu mama otvorila, jej manželík stál na chodbe na kompletku povyzliekaný. :-D Keď sa zdesene pýtala čo to má znamenať, tak odpovedal, že upratoval starú zablšenú pivnicu v baráku u babky, kde si spravili túlavé mačky pelechy. On to chudák vypratal a vyčistil, no domov došiel totál zablšený. Mama vravela, že z neho skákali doslova šípky mračná bĺch! :-D No, takže je otázne kde sa hafan tak veľmi zablšil, že kontaminoval rodinu....pátrala by som aj po tom @irma11
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Ahojte. My máme psíka mesiac. Má 2,5 mesiaca a je vonku vo voliére. Včera večer sme mu objavili blchy, skoro ma natiahlo :-( . Nestýka sa so žiadnymi psami, akurát sa mu páči vylihovať pod voliérou. Netuším odkiaľ si tie potvory dotiahol, ale predvčerom sme ho kúpali (prehnal sa cez rúru popod mostík... špinavýýý :-D ) a dala som mu pipetku Veto, lebo ráno sme mu našli dvoch kliešťov. Nechápem teda, prečo má blchy. Alebo sa čerstvo nachytali a čoskoro by podochli? Akým systémom tie pipetky fungujú? Čo sme videli, to sme mu obrali, ale stále nechápem. Dnes urobím nákup a môžeme všetko čistiť. :-p Mimochodom, čo je lepšie, tie obojky alebo pipetky? Ponúkali nám aj obojok, ale jeho veľkosť (pre šteňatá) sa nám zdala na hranici, neboli sme si istí, či by ho to netlačilo (taký milý 10-kilový drobec :-D). Ďakujem za všetky rady ;-)
Odpovedať
@1aurora1 pipetky su dobre, ale treba striedat. Pipetky nefunguju ako odpudzovac, ale likviduju parazitov ked sa nacucaju, takze ak sa aj nejaky pritmoli, tak sa nebude mnozit a obtazovat. Obojky sa mne neosvedcili, lebo to treba davat dole, ked sa napríklad so psom hraju deti.
Odpovedať
Blchy moze pes dostat aj ked z vasho pozemku laby von nevytiahne :/ je to bohuzial tak. Pipetky su dobra vec, potom prakticky okrem obojkov asi aj tak nic neexistuje. No mozno by som zasiel priamo na veterinu, tam by mohli vediet poradit asi najlepsie
Odpovedať
@1aurora1 pred a po aplikacii pipety by sa pes nemal kupat, pokial mozno ani zmoknut. nebude mat ucinok
Odpovedať
@zita19 to sa asi týka malých detí..? Moje majú 13 a 15 rokov, to už by som asi nemusela riešiť..? :-o Dúfam že to dnes poriešime a bude pokoj. Toto je náš prvý hafan, takže skúsenosti žiadne :-D @matej_r áno, skúšam tam volať od večera, nech poradia... zatiaľ nedvíhajú.
Odpovedať
@1aurora1 dajte pipetu a potom, podľa návodu od pipety, okúpať šampónom proti blchám a vyčesať
Odpovedať
@fefe123 Ďakujem, už som sa dovolala aj na veterinu. Keďže sme dávali pipetku nedávno (v návode sa nespomínalo že nedávať po kúpaní), máme ešte deň-dva počkať, nekúpať, nestriekať, zatiaľ vystriekať búdu a voliéru. Ak by nepomohlo, máme sa prísť ukázať. Zatiaľ budeme teda prípadných návštevníkov oberať.
Odpovedať
chodiť s blchami na veterinu? :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@1aurora1 to je super, aspon si psik uzije vasu pozornost
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Profilova fotka
@lusia291 ako ste vtedy dopadli ja to riesim teraz. Co pomohlo?
Odpovedať
Profilova fotka
@petka_a_robko podarilo sa vam to vyriesit lebo my davame pipety a nachadzam uz iba mrtve. Na nas nejdu ale nachádzam ich uz 2 mesiace. Uz neviem co robit ci niekoho volat. Kazdy den vysavam periem par dni je pokoj a potom najdem niekde zase mrtvu. Ide ma porazit. Mam pocit ze ich to zabija ale predtym stihnu naklast vajcia.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?