Ako zabrániť psom, aby nemočili na rastliny a kríky?

zdravim vas, chcem vas poziadat o radu, ako zabranit psom, aby nemočili na kvety, rastliny, kriky, ktore su napriklad v predzahradke...vraj existuje nejaky prostriedok, ktory psov odpudzuje, ale kolegyna s tym nema dobre skusenosti, vraj je to neucinne. ake skusenosti mate vy?
Odpovedať
Profilova fotka
jeej, ahoj gerdusha :) ty aj zijes? 100rokov som ta tu nevidela, vitaj opat :) no, neviem, .. su take spreje, co sa striekaju na topanky a psom smrdia. je to aby ich nežuli... ale na travu to nepomoze :(
Odpovedať
@katrin21 , ahoj :)...no to vies...uz sme dostavali a dozariadovali :)...tak sem obcas pridem popozerat zahrady a kvetinky... zasadila som si pred dom zatial len levandulu...a polovicka je uz v keli...som si ista, ze susedovie pes...normalne sa bojim tam zasadit dalsie rastliny...ved to stoji majland a ma mi to psisko znicit....grrr...
Odpovedať
Profilova fotka
no to ano.. nemate este asi plot, ze? tak ten bude asi jedinym riesenim.... nech sa vam dobre byva :)
Odpovedať
Profilova fotka
1.obstarajte si sibírskeho husky, jeho moč rastlinám neškodí. 2. mechanicky chrániť. 3. zmieriť sa stým.
Odpovedať
Profilova fotka
@gerdusha http://www.kvetyazahrada.sk/tipy-a-tr... tu som nieco nasla....
Odpovedať
http://www.dogrocks.sk/index.php?opti... ... ale nemam vyskusane... zatial to nepotrebujeme (este nebyvame v dome a preto nemame ani zahradu urobenu)... hm, len teba trapi problem s cudzim psom... takze jemu asi toto do vody nebudes pridavat :-D ..
Odpovedať
Staci, aby ti kvet ocural jeden pes, potom tam pojdu aj vsetci ostatni,len aby si to "preznackovali". Daj si asi pol metra pred kvetinu taku nizku zabranu ,asi 20-30cm /taky nizky plotik/ pre psov to nebude zaujimave,je to nizke. Predavaju sa aj take granulky Pes Stop, ale lacnejsie ta vyjde posypat ml. ciernym korenim. To psa drazdi a miesto obchadza.
Odpovedať
@gerdusha Nam takto pes trafil pazitku... ach jaj, to bolo... :-D kyble vody sme na nu vyliali... Pochybujem, ze je nieco, co dokaze psovi zabranit aby ocuraval rastlinky (okrem el. plotu), pudy su pudy... My mame doma teraz len dve sucky... Ked sme mali psika, bravali sme ho vencit 3 x denne mimo zahradu (ako klasickeho panelakoveho psa), potom to vzdy zahrada schytala menej...
Odpovedať
dakujem vsetkym za postrehy, linky si precitam... nejedna sa o nasho psa...ide o psa od susedov...byvame v radovej vystavbe a na nasej ulici sme jedini, co psa nemaju... nepotrebujem riesit akeho psika mat, aby mi neocikaval rastliny...MY psa nemame...plot si na tu nasu minipredzahradku davat neplanujeme...ak by sme aj miniplotik dali, susedov ridgeback by ho lahucko prekrocil... ale to s tym ciernym korenim ma zaujalo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nám pomohl pepř, posypali jsme jím květináč. Jen nevím, jestli by to těm kytkám neuškodilo, když se to bude sypat přímo na ně... Pepřem posypáváme občas i roh u vrat, který nám občůrávají sousedovic psi. Vždy to na nějakou dobu pomůže.
Odpovedať
suhlasim s tym korenim,pomaha to :-p
Odpovedať
pripadne mozes polievat kvetinky TRAVEXOM,Garantujem ze uz sa nebude curat bo nebude na co x-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Zdravim vsetkych to korenie by malo zabrat ale ono to tam dlho nevydrzi hned po prvom dazdi to je prec.Tetka mala tento isti problem tak som jej daco zohnal v hornbachu.Natom vyrobku pisali ze to vydrzi cca dva mesiace tak skuste tam pozret.
Odpovedať
Profilova fotka
@sharin dogrocks odskusane mame, objednavali sme ich z australie :-D :-p a ZIADNA ZMENA!! tuto temu som hladala vsade, na zahranicnych forach.myslim ze pomoze jedine oplotenie predzahradky :-) nase feny nam neustale nicia travnik, a my jednoducho sejeme alebo menime stvorce, stale sa to snazime nejak zmiernit.
Odpovedať
Profilova fotka
@gerdusha myslim ze by si sa mohla porozpravat so susedmi.nasi susedia tiez maju predzahradky otvorene a ked idem okolo so psami tak na voditku, aby neocikavali ;-) myslim ze je to slusnost :-N inak aj my mame ridgebacku slecnu, a to by teda musel byt plot a nie plotik :-)
Odpovedať
@tea333: hm, to je skoda... snad to nasi pochopia a potrebu urobia vramci prechadzky a nie na zahrade... alebo budem musiet vymysliet prekryte vencovisko :-D ... ale diky za usetrenie namahy... ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 rokoch
@jan45 preco by moc sibirskeho huskyho nemal vadit rastlinam?
Odpovedať
Profilova fotka
@slnecnica2 nie som zoológ, ale mal som husky 12 rokov, neznačkuje si rajón, nedvíha nohu, nemal som v záhrade stopy spálených rastlín
Odpovedať
@jan45 dufam ze mate pravdu aj ja mam husky stena tak dufam ze bude ako vas
Odpovedať
Profilova fotka
najlepším spôsobom, ako si ju ochrániš je, keš ju proste uzavrieš, aby sa tam nedostal. sú psy, ktorých neodradí nič, žiadny chemický prostriedok a dokonca ani oplotenie. je to aj o výchove
Odpovedať
Nič proti nikomu, ale je to jednoznačne o majiteloch a nie o psoch. Ja svojho psa venčím výhradne na vodítku a ešte nikdy nikomu neocikal pozemok a nie to ešte nejaké rastliny. Mne je nepríjemné keby(nie žeby sa to nedialo) niekto ocikaval pozemok mne tak prečo by to mal robiť môj pes iným??
Odpovedať
treba si psa v prvom rade vychovať a ďaľšia vec je tá, že zviera - pes robí len to, čo mu je dovolené. na toto treba dbať už pri skorej výchove šteňaťa
Odpovedať
Profilova fotka
@zhavl ako sa dá tomu zabrániť? ako vieš psa vychovať, keď celý deň je na dvore aby sa nevymočil niekde pri krík, na trávu a pod???
Odpovedať
Jednoducho. Doma v záhrade nech si ští kde chce ked ti to nevadí, ale proste ak výjdeš na ulicu daj ho na vodítko, to je všetko.Sám mám psa, tak viem o čom hovorím. Je to o ludoch.
Odpovedať
@dedosim no treba sa mu venovať a spraviť mu nejaké miesto, kde bude chodiť močiť. keď nechceš aby močil pri krík alebo na trávu. samozrejme, treba aj trpezlivosť lebo to zo dňa na deň jednoznačne nebude!
Odpovedať
Na internete som videla nejaké kamene, čo sa dajú do misky s vodou pre psov a potom nehrdzavie trávnik a kvety nie sú KO. Ale čo to musí byť za kekel neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
@kalania to mi prosim ta posli, co je to zac, to ma teda fest zaujima, aj ked neviem, ci nieco take bude mat realne efekt, ale tak za skusenie clovek nic neda :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zhavl len viem to ja nejako aj odsledovať, že či sa vymočí len tam? čo robiť, keď sa nevymočí len tam ale aj niekde inde? nejaké tipy??
Odpovedať
@dedosim v tom prípade si nejako nepomôžeš, treba ho za to vyhrešiť ak to zbadáš a on sa časom naučí, že tam sa nesmie
Odpovedať
My sme to vyriešili tak, že sme okolo kríčkov a stromčekov v záhrade poukladali kamene. Psom je nepríjemné stúpať po nich, tak tam nechodia. Namiesto toho sme im do záhrady postavili niekoľko drevených klátikov, na ktoré môžu cikať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?