Je potrebné zateplovať tehlový dom? Čo si myslíte vy?

2. mar 20202780
  • @ruren  neviem za co ti akoze bufe rucit. pan @technikheluz  tu zacal s takymi rozpravkami. tak som ho upozpmil, ze takto to nefunguje.

• @majkoj
    dostavane je uz davno 🙂 skolaudovane este nie je, lebo uz cez rok zijeme v dome a kedze mam zapojenu asi 1/3 zasuviek (ktore pouzivame), nechce sa mi dokoncit elektriku.

co nie je dokoncene, je vonkajsia fasada, je len zaklebrovane.

• @ruren

nad tym som inak rozmyslal, urobit kostru z dreva, 500mm - 600mm polystyren, z vnutra sadrac a z vonka omietka.
    otazka je, ako by sa taky dom choval v extremnom pocasi, hlavne pocas burok.

no rozmyslam, ze ak by som staval dalsi dom, bolo by to z lodnych kontajnerov olepenych polystyrenom v hrubke 500mm.

• Sponzor fóra
  • https://stavba.tzb-info.cz/cihly-bloky-tvarnice/7699-navrhovani-zdenych-konstrukci-z-cihel-heluz-family-50-2in1

Odporúčam na prečítanie, kto rozmýšľa o dodatočne nezateplenom rodinnom dome

• PR článok spoločnosti Heluz

• @peter977  vidím že máte maximálne úsilie zateplovaka

• @technikheluz  vidím, že ste sa rozhodli maximálne ignorovať všetky moje otázky na kritické miesta ktoré vznikajú pri nezatepľovaní tak isto aj napríklad snímku z thermovízie nezateplenej stavby

• Necital som vsetko...Pre obchodaka z Heluzu - nerieste ludi ktori chcu 250 stenu a 250 EPS, lebo to staticky LTT vychadza, ti to nikdy nepochopia, chcu to tak mat nech to tak maju. Polystyren len do zakladov, podlahy + spalety a veniec...ale nepresviecam nikoho hlavne nie laikov s vysokou skolou zivota...A jedna osobna vec na Vas, prosim nepouzivajte prirovnania s autami evokuje to lacne obchodnicke tahy. Ked to na mna niekto v stavebninach skusi v style trabant/oktavka/mercedes nikdy mi nic nepreda (aj ked by just mal pravdu)...Osobna skusenost: som stavbar vystudovany, nieco mam uz v praxi za sebou. Preto som si na svoj vlastny dom naprojektoval Heluz family 440 - v zmysle kvalitativnych skusenosti zo stavieb z rôznymi vyrobcami muriva (tehla, porobeton). Na prvy rad tehal som dal Family 2v1 a zateplil som styrodurom zakladove pasy. Vseho vsudy som dal za tehlu mozno o 1500 E viac ako niekto iny za rovnake mnozstvo, ale...kvalitativne neporovnatelna pridana hodnota v zmysle neposkodenych tehal (prasknutych cca 10 ks z celkoveho mnoztva 52 paliet - vratane preckoviek z toho 8 ks pouzitelnych na prirezy), vyriesene systemove detaily v rohoch a na spaletovych tehlach s drazkou na styrodur. Muroval som si to sam na celoplosnu tenku skaru...to bol trocha boj skraja kym som sa naucil pouzivat a hlavne cistit valec, ale potom to uz islo rychlo ako po masle. Po prvej zime na severe SR, bungalov cca 160/130m2, zateplenie v strope 40 cm vaty v podlahe 20 cm EPS - kurenie TC Ecodan (D+M - 5000 EUR po odratani dotacie 3400, takze ziadnych 10+ ako tu niekto pisal) konstatujem ze zateplenie nie je potrebne, náklady 50 EUR/mesacne na kurenie a pripravu teplej vody. Skratka ked niekto chce kvalitu ta cosi stoji...

• Dobrý deň,

Dni s Heluzom sa dnes končia a chcel by som Vám poďakovať za Vaše príspevky a názory. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky k témam, ktorým sme sa venovali, alebo k výrobkom Heluz, pokojne ma kontaktujte tu na Modrej streche alebo na hintos@heluz.sk.

Prajem veľa úspechov počas Vašej stavby domu!
    Ing. Martin Hintoš, www.heluz.sk

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.

Nenašli ste čo ste hľadali?

Články od našich partnerov
Pri poistení domu či bytu pozor na podpoistenie
Rekonštrukcia kúpeľne v panelovom byte má svoje pravidlá
Nový PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný má variabilný priestor na vonkajšiu tieniacu techniku
Archív článkov od partnerov