Zatrávňovacie tvárnice plastové - drolenie sa, dlhodobé skúsenosti

Dobrý deň, uvažoval som na plastovými zatrávňovacími tvárnicami na miesto, kde bude prechádzať a otáčať sa osobné auto ( nebude tam stáť, ale iba koľajnice nestačia, lebo sa tam bude musieť otočiť). Nechcem mať celú plochu zámkovú dlažbu (málo zelene). Chcem sa opýtať na reálne dlhodobé skúsenosti s plastovými zatrávňovačmi (typu guttagarden, ecoraster a pod...). Som počul, že sa po 2-3 rokoch drolia a rozpadajú. Viete mi to niekto potvrdiť, alebo vyvrátiť? Poprípade akú alternatíva by sa dala zvoliť, lebo ak dám obyčajný trávnik bez zatrávňovačov, tak sa hlina udupe časom a nič tam neporastie... Ďakujem za odpoveď
Odpovedať
@ivipopi Zdravím, tiež chceme "zelenú" plochu pred vjazd do garáže, prípadne aj dlhšie státie pred garážou. Ja mám vyhliadnutý tento typ https://www.modrozelenemesto.sk/zasak... avšak na Slovensku ešte veľmi rozšírený nie je.
Odpovedať
@pukatchka Vyzerá to dobre, ale sú pomerne hrubé a vidno veľmi tie rošty, ale aspoň vyzerajú solídne, že sa nerozpadnú...
Odpovedať
@ivipopi mame parkovisko z plastových zatravnovaciek neďaleko, je tam už pekných pár rokov a nevyzerá, že by sa tusili, ale podrobne som ich nestudovala
Odpovedať
Ak sa maju rozpadnut za 2-3 roky tak ti mozem povedat ze sa nerozpadli. Vyrobca dava garanciu 20 rokov (ten moj), chodia mi tu 8koly cca. 30-40ton a su v najlepsom poriadku.
Odpovedať
@marekjahoda to rad pocujem. A aku znacku ste davali? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Som si myslela, že plastové nie sú vhodné na takéto prejazdy autom. Môžem vedieť presnú značku?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Ahojte, mám prístup k zatravnovacím dlažbám vysokej kvality za dobrú cenu, približne 8 eur za meter štvorcový s dopravou a DPH.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?