Záhradný domček na zámkovej dlažbe

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, chcel by som si postaviť záhradný domček (rozmery cca 1,6m x 5m) na zámkovej dlažbe. Známy mi hovoril, že si musím urobiť betónové pätky a na nich postaviť domček, lebo ináč sa zámková dlažba začne časom vlniť a celý domček môže "popraskať". Stavbár, ktorý mi bude domček robiť, mi ale tvrdí, že pätky netreba, lebo váha domčeka sa rozloží po celom jeho obvode. Kto z nich má pravdu? 🙂 Ďakujem
Odpovedať
1
2
@modrak26 dakujem. Spokojnost?😀
Odpovedať
@profistavbari "Toto je predsa zaklad tohto fora...povedat svoj nazor a skusenosti" no vidíš a Ty si napísal že Ťa urazil, napísal IBA vlastný názor ktorý čerpal zo skúsenosti získaných z práce ktorú vykonával.. ;-)
Odpovedať
@technik007 skus si precitat... niesom ten ktory toto zacal.
Odpovedať
@profistavbari Neboj prečítal som si to, ale ja som tam žiadny "útok"na Teba nezaregistroval..Prepáč, ale mne to tak nepripadá, lebo Ti napísal svoj názor tak útočil na Teba?? ;-) Mám dojem ako keby si bol na piesočku a zobrali Ti obľúbenú hračku.. :-) Pekný deň..
Odpovedať
@technik007 no ty si tu specialny pripad😉
Odpovedať
@profistavbari Blahoželám k Tvojmu posudku si proste 1... :-D :-D
Odpovedať
@technik007 nie nie.. to nebolo mierene na teba. To bola veta pana Jan. Prepac asi som to mal dat do " ". Ale vidis ze to nieje normalna reakcia. Len on mi tusim vykal.
Odpovedať
@profistavbari Nič sa predsa nestalo 8-) ..Tu sa tyká /aspoň tak viem / a že vyká je vidieť, že je zo starej poctivej školy.. ;-)
Odpovedať
Neboj aj ja sa pasujem s vykanim. Nikdy by som si nedovolil tykat cloveku ako je Jan. Uz som to tu pisal a pisem znova... vazim si to co v zivote dokazal a co vsetko vie. Je tu vela super ludi ktory ochotne poradia aj mne vo veciach ktorym uplne nerozumiem.(napr.fotowoltaika) zelam si tu viac tolerancie a pochopenia ved kazdy ma svoje skusenosti a hlavne pravo napisat svoj nazor. Ale najdu sa tu aj ludia ktory si chcu jednoducho kopnut do niekoho ktory ma plateny ucet a pri nicku napisane PRO. Ludia ta vobec nepoznaju a dokazu ta bez vahania urazat...
Odpovedať
@profistavbari prosim vas viete mi do správy poslat fotku toho domceku + cenu ?
Odpovedať
Profilova fotka
@modrak26 ..... a ja ti s mojimi pieknymi fuzikmi tiez poradim...: :):) Choď si orezať otlaky, máš ich nejaké citlivé:):)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Zdravím strecháči, chcel by som Vás poprosiť o Vaše názory, rady. Stala sa taká vec (viem, že je to celé zle, ale teraz už je neskoro, preto prosím hlavne o nejaké rady ako to riešiť čo "najbezbolestnejšie", bola spravená zámková s tým, že je podbetónovaná (teda betón cca 15cm, na tom zámková). Pôvodne sa neuvažovalo, že na tom niečo bude postavené. No postavil sa na tom drevený záhradný domček, pod steny sa dala izolácia (podľa mňa nie dobrá). Problém je že tá plocha je zrejme zle vyspádovaná a zrejme sa hromadí na jednom mieste voda po daždi. Keďže je pod tým betón, nemá to kam vsakovať. Tým pádom sa to tam drží - viď foto. Prosím o nejaké rady, ako by sa to dalo vyriešiť. Pôvodne mala byť spravená aj podlaha v domčeku, (lepenka a na to drevený rošt), ale to som zatiaľ zamietol, nech vidíme, ako sa to správa. No a teraz sa deje toto. Pod obvodovými stenami je lepenka (myslím) a zvonka je to po celom obvode vytmelené takže by vlhkosť mala ísť iba pod lepenkou. No všimol som si, že vlhne aj vnútorný obklad na jednom mieste, čiže vlhkosť asi nasalo aj napriek tej izolácii. Riešim to s ľuďmi čo to "spáchali" ale nevyzerá to dobre a preto by som chcel radu, ako by sa to dalo zachrániť. Chcem Vás pekne poprosiť o konštruktívne komenty, nie lynčovanie ako to u niektorých býva zvykom. Pekne ďakujem vopred.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Nikto nič ?
Odpovedať
Refresh...nikto sa nevyjadrí ?
Odpovedať
@oldiceq no skus dat fotky aj zvonku, aka je situacia. nevyzera to zle a takto sa to robi tak. treba zistit odkial sa tam ta voda dostava a zabranit tomu.
Odpovedať
@igor256 Dakujem za reakciu. Foto doplnim, nemam to momentalne u seba. Skusim blizsie popisat: Plocha na ktorej je to, nebola povodne uvazovana na ten domcek. Pod zamkovou je to podbetonovane (vraj na spevnenie), no teraz je to kontraproduktivne, pretoze voda nema kam vsakovat. Moj nazor je, ze v tom mokrom mieste je zrejme pod zamkovou na tom betone nejaka "jama", kde sa voda drzi. Taktiez aj spad je tak nestastne na tom mieste, ze ta voda sa tam zdrzuje a nema kam vsiaknut alebo odtiect. Je to tiez blizko betonoveho plotu.
Odpovedať
@igor256 Nasiel som jednu fotku len pre orientaciu, ta vlhkost je na pravej strane, kde je betonovy plot. Odfotim potom aj priamo z tej strany ked budem doma.
Odpovedať
@oldiceq no a neciape voda zo strechy tam dole do rohu? ak ano tak tam daj odkvap a zved to kdesi do travy. Takuto fotku som chcel aby som vedel, ako sa tam ta voda vobec dostava...
Odpovedať
Profilova fotka
@oldiceq Podľa mňa je problém skôr v tom,že nemáš dokončenú strechu a tým pádom ani rínu . Voda nemá zo strechy kam odtekať , padá do zúženého priestoru a hromadí sa . Druhá rada . Vybrať pozdĺž domčeka po 2 dlažby v jednom rade.Jednu všade vložiť naspäť v upravenom jednom smere a do " chýbajúcej druhej" dlažby nasypať strk a tým vytvoriť "odvodňovací kanál" .
Odpovedať
@igor256 Krytina aj odkvapy su uz objednane, cakame. Ano mas pravdu, cast vody je zrejme z toho, ale aj po osadeni odkvapov ostane nejaka medzera medzi plotom a domom, cize prsat tam bude aj tak, mozno menej ale bude. Zaujimave je ze voda sa hromadi len na tejto strane. Na lavej je sice ten previs ale napriklad vzadu je to tiez mokre, ale do domu to neslo. @zmrzlina_sk Dakujem za radu. Uvazoval som nad tym, lenze ked je pod zamkovou len beton (plus samozrejme na betone este jemnejsia drt pre zamkovu), tak ta voda si asi najde cestu zase len tam kde je nizsi bod, nie ? Uvazoval som este ci neurobit do toho betonu diery, ale to by ich muselo byt poriadne vela aby sa voda dostala pod to, a tiez by to mohlo casom poskodzovat ten beton, ked narusime jeho celistvost...
Odpovedať
Update: problem bude zrejme vacsi ako sa zdalo, po nedavnom dazdi je mokra komplet cela podlaha. Mal som tam nejake veci, ktore neboli podlozene a tym padom zvlhli od tej podlahy, vsetko muselo ist von. Nebol som doma a tym padom nemal kto otvorit dvere aby sa aspon vetralo. Som z toho uz zufaly a vsetci davaju od toho ruky prec. Viete niekto poradit ako to vyriesit ? Keby pod zamkovou nebol ten sprosty beton, voda by pekne vsiakla a vybavene 😞 No teraz uz je neskoro. Ako to cele zachranit ? Je Vas tu kopec skusenych sikovnych ludi, prosim.
Odpovedať
A ako hrubý betón je pod a okolo domčeka? Mňa napadla jedna vec al asi dosť náročná na prácu...no predsa skúsim...snáď sa pochopíme...keby si vybral zamkovu v domčeku po okraj ako sú steny... rozbil betón dal štrk a naspäť zamkovu...a z vonka tak isto...my máme tiež záhradný domček na zámkovej al pod ňou štrk nie betón a nerobí nám to takto šarapatu
Odpovedať
@mstanka ďakujem, práve toto je ten najväčší problém. Že pôvodne sa neuvažovalo o tom, že tam bude záhradný domček. Robila sa zámková aj na iných plochách a podbetónovala sa kvôli autám. Potom sa situácia zmenila a ostala plocha a prišiel nápad záhradný domček. Žial nedomyslený. Pod zámkovou je cca 15 cm betónu vrátane kari sietí. Takže rozbiť to v tejto fáze by bolo extrémne ťažké. Navyše by to trebalo pod tým viac odkopať a zhutniť, čo pri stojacom záhr. domčeku si neviem predstaviť. Veľmi ľutujem, že som sa na ten betón nechal nahovoriť, ale čo už teraz.
Odpovedať
Aka je hrúbka strkoveho lôžka? Ake teda uplne najjednoduchšie riesenie co mi napada, je pozicat si vŕtačku na jadrové vŕtanie, do toho 15cm betónu vyvrtat az po zem tak 4 diery (o priemere napr 20cm a tie vysypať makadamom (pripadne aj po vykopani nejakeho defenzívy vedra zeminy z kazdej diery), a cez tieto diery by sa voda mohla lahko strácať. Nebude to najideálnejšie riesenie, ale pre zahradny domcek dostatocne. Ak budu diery vyvrtané, tak nic nebude branit tomu to menším búracími kladivom upravit viac do spádu. Toto je to najjednoduchšie riesenie, co mi napadlo
Odpovedať
@peter0 Ďakujem za radu. Vyzerá že je to aj blbo vyspadovane. Smerom dovnútra domčeka. Uvažujem urobiť tie diery zvonka, okolo domčeka, možno by to pomohlo tiež.
Odpovedať
@oldiceq tak aj okolo neho by mozno pomohlo, ale skor by som riesil vnutro domceku. Ak je dostatocne hrubé štrkové lôžko pod zámkovou, tak by sa to dalo dodatočne aj vyspadovat lepidlom/ poterom do tych dier. Samozrejme mi napadlo aj ine riesenie, neviem ako je domcek kotvený, ale ak sa dá posunut, tak ho dat bokom, vybrat von zámkovú dlazbu a lôžko pod nou, betón zahydroizolovat a na no vybetonovat miesto na ktorom bude stat domcek, tam zahydroizolovat tohto betónového základu a potom na to miesto domcek vratit. Ale pride mi to extremne namáhavé a aj drahsie ako to prve riesenie, co som napisal. Obe tieto riesenia ale zvladnes spravit aj sam. Ja by som isiel cestou toho prveho riesenia. Ved ked das prec zamkovku a vylejes na betón vodu, tak uvidis, kde sa vida najviac drzi, tam spravis diery a problem je vyriešený na 99,9% klimatických podmienok
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?