Príjazdová cesta v zime

Ako riesite odhrnanie dlhej prijazdovej cesty vo svahu v zime? Zaujima ma nieco automaticke. Napriklad automaticky postrek, alebo vyhrievanie. Ako to mate riesene, kolko to stalo a ake su prevadz. naklady. Dakujem.
Odpovedať
Lopata, resp. rucny odhrnac snehu. Treba pozriet na nete, ako take nieco vyzera a ako sa s tym naraba.
Odpovedať
Vykurovacia rohož, skúsenosti ale nemám https://www.elektricke-kurenie.sk/ref...
Odpovedať
@podko a potom sa čudujeme prečo tu prišlo čudo menom globálne otepľovanie... Planéta by nás mala už konečne poriadne prefackať...
Odpovedať
😄 nakoniec zistis/te co to stoji ci uz realizaciu alebo naklady na prevadzku, toboz nie udrzbove - zhodnotis a povies si, kua, na tyzden v roku ked snezi to je kravina 😄
Odpovedať
@indy0077 hej to poznam, len pri 50 m ceste rano ked treba vyjst odhrnat najprv nie je az taka zabava nie? 😉 Ak by bolo nieco automaticke za rozumne naklady nebolo by od veci.
Odpovedať
@podko Vdaka. To sa mi paci, len este niekoho so skusenostou. Ako to funguje a ake su prev. naklady.
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky kamoš si kúpil pluh na štvorkolku... rád sa v lete vozí na štvorkolke a dá sa k tomu dokúpiť pluh ... odhřňa nie len svoju príjazdovú cestu, ale aj cesty v dedine a starosta mu asi zato ešte aj platí tuším
Odpovedať
@dominik_boksansky pri tom "vydatnom" snežení, ake byva za posledné roky, si vystacis s lopatou. My tiez mame cca 70m k obecnej ceste a ešte aj úzko, je skôr problém kam so snehom. Ale na tie 4 odhadzovania snehu do roka stačí aj lopata. Máme to ako dobrú zábavu všetci susedia. Pokiaľ nebyvas niekde v horskej dedine, tak fakt sa neoplatí vymýšľať drahé riešenia.
Odpovedať
@dexter89 alebo malotraktor s radlicou ... to mozes vyuzit aj v zahrade
Odpovedať
@dominik_boksansky Zriaďovacie náklady si ľahko zistíš - zmeriaš, koľko m2 potrebuješ a pozrieš cenu rohože. Prevádzkové náklady - to závisí od toho, koľko to budeš mať zapnuté - podľa výkonu danej dĺžky vypočítaš spotrebu a z toho náklady. Ak to zapneš cez zimu 2x ručne na 2 hodiny, tak to bude určite menej, než ak to pôjde automaticky každú noc, keď klesne teplota pod 0 st. C. Inak asi pred 2 týždňami som videl, ako to inštalujú na prístupový chodník pred NBS, celkom veľká plocha to bola. Buď je NBS tak bohatá, alebo to nebude až tak drahé.
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_boksansky mam tiez vlastnu prijazdovu cestu 30 m rovina a potom 60 do kopceka mozno 7 m prevysenie. Neviem ci sa mi stalo raz za 5 rokov ze som nevysiel a to som nikdy neodhrnal a auto je prednokolka a byvam na Liptove... Rozmrazovanie cesty by bola ekonomicka samovrazda, ver tomu ze ta nakladovo vyjde nasobok vykurovania domu...
Odpovedať
Profilova fotka
A myslíš, že sa ti do toho oplatí investovať? Tých párkrát čo odhrnieš sneh si myslím, že je to asi aj zbytočné či?
Odpovedať
Článok sa načítava...
nie len rucne. pri tom ako casto byva u nas sneh, by to bola za mna zbytocna investicia
Odpovedať
@podko 300 W/m² ??? 50 metrova cesta, cca. 2,5 m siroka... To mame 125m² x 300 = 37,5 kW!!! Spytajme sa pana, kolko ma cisteho mesacne 😄
Odpovedať
@dominik_boksansky ako som uz pisal - za hodinu to "zozerie" 37,5 kW (37.500 W), tak si zistite, kolko sa u vas plati za 1 kWh a mate to 🤔
Odpovedať
@dominik_boksansky kolega ma traktorovú kosačku a na tom frézu alebo pluh
Odpovedať
@jumt to je dobre riesenie, u nas to ma sused tiez. ako ten vyhrev mi pride pre normalneho cloveka extremne drahe riesenie ale tak, ak ma niekto neobmedzeny rozpocet
Odpovedať
@indy0077 ono sa to zvykne robit tak, ze sa vyhrav dava iba na stopu kolies. Ano pri 40 kW by to bola ina sranda 🙂
Odpovedať
@indy0077 @takto to preratat je jednoduche. Mna skor zaujima realna skusenost.
Odpovedať
@dominik_boksansky to mas smerom von z dvora do kopca? 50m nieje daleko, parkuj hore na kopci ak sa ti nechce odhrnat...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@schneider81 von z dvora je dole kopcom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?