Eps 15+3 (lebo 18 nemali)

Chceme zatepliť dom 18eps no stavebninách majú už iba 15 eps (nový tovar až o 2 mesiace) ktohovie na akú cenu sa vyškriabe, tak sme objednali čo mali. Rozmýšľame ale že by sme kúpili ešte 3cm (Od steny 3a pritlačiť 15). Kotvy sú dosť dlhé 24cm Lepiť chceme na pur penu. Má to zmysel tak takto "dupľovať" a aký technologický Postup zvoliť?
Odpovedať
@jana85946 a co tak 15+15? :-) ja som tak lepil 20+6 (20 kupena a potreboval som nakoniec 26) pricom som samozrejme daval 20 na stenu a 6ku na to.
Odpovedať
@jana85946 určite nie 3cm, radšej 10+8, 12+6 alebo idealne 2x9... To sú jediné stavebniny v okolí? skoč do susedného mesta.
Odpovedať
@rkorba Neblaznite veď ja mám chlapa elektrikára a nie bankárovho syna. :) Už teraz mi cenu zdupľovali a ja si ju už navýšiť nemôžem, mám 250m² (120 balikov) a to už cenu urobí vyššiu. @slavoslav Brali sme celý dom od nich tak tam máme aj zľavu Prečo nie 3?
Odpovedať
@jana85946 otázka je, či za tú prácnosť budú mať 3 cm prínos. My máme 16 cm EPS a keď som hovoril, že by sme chceli dať asi aj viac, tak tak som sa stretol viackrát s názorom, že ten nárast úspory po nejakých 15-16 cm nie je taký rapídny ako do tejto hrúbky. Takže ja by som asi nechal len tých 15.
Odpovedať
@tao_tao ked sa začínalo zatepľovať, dávalo sa 5cm EPS, kto dával viac, pozeralo sa na neho ako na blázna... A ten kto dal 10 bol čistý šialenec... Tak prečo 15 a nie 20-25? Aj po zdraženi je EPS jeden z najlacnejších a najlepších izolantov...
Odpovedať
@jana85946 skús ine stavebniny, možno budeš prekvapená, že dostaneš rovnakú zľavu aj inde, a možno aj väčšiu, alebo kúp od nich 15 a 5 alebo viac inde. dnes by som pod 20cm izolantu na stenu nedával, ale závisí od skladby steny. 3cm je ako papier, skopíruje každú nerovnosť, je to proste hlúposť.
Odpovedať
No kvôli tým 3cm by som to určite nerobil, to už fakt nad tých 15cm to ani nepocítite, zaiste vam robotníci prirátajú navyše že dávali takto 2 vrstvy
Odpovedať
@tao_tao tak ako napísal @xkodiakx ... keď rodičia v 2008 zatepľovali, dávali 8 cm polystyrénu a to bol v tom čase iba 15 ročný dom a ľudia si ťukali na čelo že 8 cm ( a to sa otec chvíľu pohrával s myšlienkou 10 cm) a ešte na relatívne nový dom? veď 5 cm úplne stačí na oveľa staršie domy... dnes je 8 cm tak polovica bežného minimálneho zateplenia 😉
Odpovedať
@sousedekovci89 @xkodiakx ja nemám nič proti väčším hrúbkam zateplenia, ale v tomto prípade lepiť 2 vrstvy na celý dom... Mne to príde, že pomer ceny a hodnoty, ktorú s dodatočným lepením 3 cm EPS získam nie je bohviečo. Ak niekomu na A1, príp. A0 stačí 16 cm, tak by sa mi babrať s 3 cm navyše nechcelo. Iné je, ak by to bola 18 cm tabuľa.
Odpovedať
Profilova fotka
@jana85946 potrebujete menšie množstvo 3 cm, z toho sa urobia na fasáde pásy tak, aby sa 15 cm dalo prekladať, zostanú vzduchové medzery , tie sú leší izolant ako PS. 15 cm PS sa ukotví cez 3 cm
Odpovedať
Čo tak čítam odpovede tak povedšina je že sa na 3ku vykašľať. @adiso zatepľovať budeme sami.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 mali by ste prehodnotiť neustále opakovanie Vášho zavádzajúceho a tvrdenia že uzavreté vzduchové medzery majú rovnaké alebo dokonca lepšie izolačné vlastnosti ako samotné izolácie...... Trebárs tu: https://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-... sa uvádza že vzduchová medzera 25mm má trebárs 4x horšie izolačné vlastnosti ako EPS a 50mm 7x horšie atď..... Vzduchová vrstva tl. 25 mm 0,147 Vzduchová vrstva tl. 50 mm 0,294 Vzduchová vrstva tl. 100 mm 0,588 Vzduchová vrstva tl. 300 mm 1,765 Ak by bola pravda čo tvrdíte nebola by napr. medzi sklami v okne medzera práve 16mm a neexistovalo by trojsklo..... (Okrem toho z predstavy lepenia izolantu na povrch kde budú úmyselne vytvorené dutiny 4cm (ak rátame 1cm lepidla) by asi výrobcom lepidiel hrôzou vstávali vlasy.)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jana85946 pokiaľ je to možné radšej použite 20cm, ktoré možno nebude problém zohnať...
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som to neduploval, budete mať 2x toľko roboty + väčšia spotreba peny. Radšej by som dal jeden rozmer najbližší tomu, aký stavebninách majú. Ideálne väčší, takže 20cm. Alebo obvolajte všetky stavebniny v okolí.
Odpovedať
@jana85946 Daj si 15 cm sivý a izolačne bude ako plánovaných 18 cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@eagleowl nemajte obyvy z mojich názorov, stavebnú fyziku ovládam a tabuľky sú pre predajcov,
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 a k veci nič ...
Odpovedať
Profilova fotka
@eagleowl toto je fórum na debatu a poradenie, pokiaľ chcete študovať, treba navštíviť školu alebo odborné fórum.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 šírite opakovane nezmysly ohľadom vlastností vzduchovej medzery.....a namiesto toho aby ste to obhájili odkazujete na školu. Odkazy na výpočet z odborého fóra vyhlasujete za "tabuľky pre predajcov" 🙂 Myslíte ako že je to tabuľka pre predajcu vzduchových medzier ? 😄 Dajte si patentovať "predsadenú montáž" izolácie .....priložte merania s termo kamerou....a budete za vodou ....iba že by nie 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@eagleowl možno máte dostatočné vzdelanie aby ste pochopili čo všetko Vám treba vysvetliť, ale v tom prípade si obhájte svoju pravdu a presvedčte iných, ja to nepotrebujem. Na Vaše píspevky už viac nereagujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 zatiaľ našťastie iných netreba presviedčať... k Vašim tvrdeniam len pekný citát: "Každý má právo na vlastný názor, nie na vlastné fakty" ( © Michal Hvorecký)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?