Betónovanie príjazdovej cesty

Ahojte. Kúpili sme dom s takto riešenou príjazdovou cestou. Momentálne je len vysypaná makadamom, ale nieje to bohvie čo.. tak sme rozmýšlali, že by sme to vybetónovali..rozmer by bol cca 3m x 18m. Viete mi prosím poradiť čo sa týka úradov ako to riešiť? Ďakujem
Odpovedať
@martina2211 Kto je vlastníkom toho vyšrafovaného pozemku?
Odpovedať
@chrobak7 ja, celé čo je orámované červenou je moje
Odpovedať
@martina2211 TAk potom žiadny problém. V tomto prípade nejde o prístupovú cestu, ale o spevnenú plochu. Keby tá cesta bola využívaná ako prístup na viac parciel pre viac vlastníkov, tak by išlo o prístupovú cestu - teda verejnú komunikáciu. Takto je to len spevnená plocha na tvojom pozemku. Ty sa pripájaš na prístupovú cestu tam dole, kde je napísané "mestská komunikácia". Odtiaľ, od bránky, je to tvoj pozemok a tam si môžeš dať čokoľvek - zatrávňovacie tvárnice, zámkovú dlažbu alebo aj betónový chodník či cestu. Na to ani stavebné povolenie nepotrebuješ, ani ohlasovať stavbu. Jednoducho to vybetónuješ a hotovo. Pozri si túto témy, tiež sa tam o tom písalo: https://www.modrastrecha.sk/forum/poz...
Odpovedať
@chrobak7 super, velmi pekne ďakujem za odpoveď. Nebola som si práve istá či to nemusím ohlasovať alebo niečo 😊
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?