Ideálná velkosť detskej izby

Zdravím, potreboval by som si poradiť ohladom velkosti detskej izby. Má 10.65m2 3.85x2.77m. Obáváme sa toho, že to bude malé, pripájam pôdorys Aby ste videli rozlohu. Ďakujem.
Odpovedať
@milanx13 Podla množstva hračiek.Musi byt zaplnena cela podlaha.
Odpovedať
Pre jedno dieta ltt,pre dve isto mala...skus si na stvorcekovy papier v mierke nakreslit aj rozmiestnenie nabytku-postel,skrina na oblecenie,regal na hracky-ucebnice,komoda,pisaci stol,stolicka..uvidis kolko (malo) volneho miesta ostane... Moj nazor- pre jedno dieta tych min.13m2
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Skus zariadit nabytkom, lepsie uvidis. Mozno aj okna posunies. Sirka min 3 m. Nase izby v najme maju 12m2, 4x3. Aj v dome budu take. Tiez dvere 60tky do domu projektuje podla ucebnic z ktorej ery? ... Aspon 70 do kupelne, wc...
Odpovedať
Profilova fotka
@milanx13 Tak 10 m2 je minimum na izbu pre jedného, ale záleží aj od veku, čím staršie deti tým im stačí menšia izba lebo od určitého veku im stačí stôl na počítač. Ja by som im niečo pridal aby sa tam vošli aj keď im príde nejaký kamarát.
Odpovedať
Dvaja sme mali 3,5x5,5 m a stačilo. A z toho bolo cca 11m2 skrine, dva stoly, dve kreslá a dve postele. Čiže 8m2 pre dvoch. Ak zostanú tie 4 m2 na hranie (pre jedného), tak aj tá izba stačí...
Odpovedať
@dedo758 Ďakujem za odpeveď.
Odpovedať
@milanx13 ideálne čím väčšia tým lepšie ale vyrastal som v izbe čo mala 13m2 a boli sme tam dva a v pohode som prežil. Keď sa inak nedá aj to je v pohode len to nezaplniť zbytočnosťami
Odpovedať
@milanx13 ideálna je iste väčšia. Ale keď sa inak nedá, pre 1 dieťa bude stačiť. Súhlasím s názorom, že ak sa dá, zväčšiť ich na rozmery 3x4 metre.
Odpovedať
Ďakujem za skvele odpovede.
Odpovedať
@milanx13 záleží aj, či tam chces vtrepat skriňu na veci, alebo máte šatník. Lebo my máme oblečenie všetci v šatníku, takže v detskej nie je skriňa na oblečenie, tym ušetris kopu miesta a tých 10m2 je ok. So skriňou na šaty je to dosť málo, hlavne teda pre malé dieťa. Pre pubiša je to ok.
Odpovedať
@milanx13 ak sa da, tu uzsiu 2,77 by som aspon na 3m natiahla.. 3x3,80 bude super..
Odpovedať
@milanx13 dvaja chalani v izbe 12m2, dve baby v izbe 12.5m2. Úplne v pohode. Nepočúvaj hlúposti, že jedno dieťa 13m2.... 😒
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lenkito10 do kúpeľne, technickej aj WC máme 60. Netreba tam 70 v žiadnom prípade. Rovnako do izieb máme 70 dvere. Žiadne 80.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak viete, dajte rozmery 3,5x4m, s tymi rozmermi budete určite spokojný!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign v zivote sa moze vselico stat, vtedy by si ocenil sirsie.
Odpovedať
@lenkito10 napr?
Odpovedať
@milanx13 ak sa ti to da este pozmenit, tak by som isto zvacsila, je lepsie ked maju deti viac priestoru. aj ked my sme traja vyrastali v jednej izbe, ktora mala asi 12m2 a tu sme, zijeme. ale ked staviate, tak jasne ze chcete co najlepsie pre svoje deti, takze trochu ju zvacsit by bolo fajn.
Odpovedať
ak je to pre jedno dieťa, tak v pohode. Dá sa zariadiť funkčne, prakticky, nezaplňovať hlúposťami. Ak sú teraz deti malé - urobiť z jednej miestnosť na spanie a z druhej miestnosť na hranie. Keď budú väčšie, oddeliť a funkčne zariadiť. Ja som mal izbu 2,5x4,2 m a nemala som pocit, že je malá. niečo som našla aj tu: https://jasnakrasna.sk/bytovy-dizajn/... https://www.fecho.sk/rekonstrukcia-de... http://www.fogos.sk/16-navrhov-na-mal...
Odpovedať
@milanx13 mne to pride taka akurat izba. asi preto, ze som bol zvyknuty vyrastat v malej izbe.
Odpovedať
Profilova fotka
ked si vezmem v akom byte sme my byvali jedneho casu, ked sme boli drobci, tak toto je az luxus 😄 ak je to pre jedno dieta tak v poriadku, treba ratat aj s tym, ze fakt sa ani nenazdas a deti vyletia z hniezda a ostane ti prazdna izba
Odpovedať
Profilova fotka
@milanx13 My sme byvali v rd pred 15 rokmi nasi stavali a mali sme so sestrou po 9m 2 a uplne stacilo. Terrsz v nasom dome mame dve detske 12m2 a spalna 15m2. V kazdej izbe je na jednej celej stene vstavana skrina. Uplne postacuje ten vas rozmer
Odpovedať
@pavka139 dakujem
Odpovedať
Osobne by som bol povedal ze 12m2 je uplne ze minimum na detsku izbu a do mensich rozmerov by som ani nesiel. Dieta potrebuje mat svoj priestor a cim mensia izba, tak tym viac bordelu
Odpovedať
@viktorbeniak čím menšia izba tým viacej bordelu? my máme práveže opačnú skúsenosť, čím viac priestoru tým viacej vecí, bordelu a zbytočností 😄
Odpovedať
@fragmo tak ako v kazdej izbe sa da spravit bordel. Len ked to nie je kde v tej malej dat, tak sa to len nahadze na jednu kopu a hotovo a to su potom len vyhovorky, ze ma malu izbu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ako je clovek nauceny, my sme nemali velku izbu, neviem ci to bolo 10 stvorcov, aj to som asi vela povedal a vyrastli sme tam s bratom uplne v pohode. Nemame ziadnu ujmu, vedeli sme sa tam aj ucit, aj sa hrat aj vsetko a nebol najmensi problem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?