Kreslim, meram, skrinu do predsiene

Profilova fotka
Ahojte, predstavu aku taku mam, predsien tiez... Len drobnosti pospajat. Dlzka 385, hlbka 65, vyska 249. Sirka predsiene 185 (to nam uplne staci) Vpravo skrine 3x60. Vlavo skrinka na topanky, vyska 110, sirka 80 alebo 100. V strede sedenie, 100 alebo 120. Pod sedenim suflik, pod nim volno na topanky. Skrine a horne skrinky biele a ostatok inej farby. Aku dlzku sedenia ? 100 postaci, ci radsej 120? Vyska sedenia 45 ? Rozmyslam ze topankovnik a sedenie by boli hlboke 50 cm (skrine a horne skrinky 65), netreba ich take hlboke, ale dosky vlavo pri stene aj vpravo co ich lemuju by boli 65 hlboke. Dat medzi skrine polickovu skrinu na prach? Ci radsej nie a nechat celok. Pozdava sa vam nieco z toho? Vsetky pripomienky vitane. Diky.
Odpovedať
@lenkito10 mne sa páči návrh vpravo hore.
Odpovedať
@zltalienka Za mňa asi kombinácia 1 + 3. Teda z bočnej strany uzavretá polica vľavo + otvorená "prachová" skrinka medzi dverovými časťami. Uzavretá polica asi preto, že mi to pripadá symetrickejšie. Otvorená skrinka zasa podľa mňa príjemne "rozbije" stenový monolit a dá sa využiť esteticky, napr. i s osvetlením či zrkadlom - v prílohe jeden príklad z pinterestu. Lavička bude stačiť 100 cm (merala som našu, má 106 cm a pokojne by stačila i menšia; sedenie vo výške 43 cm - tých 45 bude teda ok). Nebude vadiť, ak bude mať skrinka na topánky menšiu hĺbku? Nebude pôsobiť ako zarazená?
Odpovedať
@arasmas toto sa mi paci zo vsetkych najviac. ucelene ako normalne by som sla podla tejto skrine
Odpovedať
Mne sa páči ten posledný návrh. Ale všetko aby to bolo v jednej miere, čo sa týka hĺbky, nech tam nie je tá skrinka na topánky nejak zastrčená. Už by to nepôsobilo tak pekne na oko podľa mňa potom.
Odpovedať
@lenkito10 mne sa tiez najviac paci navrh vpravo hore Dve police... nad botnikom su vyborne ked si clovek v zime chce odlozit ciapku, sal, rukavice...neviem si predstavit mierne vlhke veci odkladat do skrine...takto na policke pekne preschnu A sedenie o sirke 100 staci pre 2 ludi..ale je to natesno
Odpovedať
Profilova fotka
Za mna vpravo dolu. Sedenie podla mna uplne 100 staci, co sa tyka vysky tak 40-45cm je take optimalne, co sme sa my bavili so stolarom, ze tak to bezne davaju.
Odpovedať
@lenkito10 prikladam.nas navrh ak pomoze Dlzka 3m-skrine dlzka 3x60 sirka 65 a sedenie 120x45
Odpovedať
za mna ten vlavo hore. Cim menej otvorenych polic tym menej bordelu na upratovanie. Na odlozenie klucov a posty staci jedna policka
Odpovedať
Zatial su tu tipy od kazdeho navrhu asi rovnako. Je pravda, ze su dost podobne, takze tam pri vybere zavazia ozaj tie detaily. Osobne by som volil jeden z tych bez otvorenych polic. Cisto z praktickeho hladiska.
Odpovedať
Profilova fotka
Najlepsie by bolo keby tie vrchne skrinky boli rovnake velkosti, nech to na pohlad vyzera dobre. Mne co trosku vadi ta policka v tych navrhoch, podla mna je to zbytocny lapac prachu. Na odkladanie klucov a tak dat suflicek a hned sa tam hodia, ked clovek pride domov.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, diky za nazory, zatial som v tomto: Nechcem dat hned k dveram vysoku skrinu, myslim ze by bol vchod stiesneny. Od zarubne dveri po stenu mam 74 cm. Pozrela som si realne foto tych otvorenych polic, vobec to nevyzera tak zaujimavo ako na pintereste. A k tomu teda prach 😆 Tiez som myslela ze v jednej rovine je to krajsie, ale ustupujem od tohto pohladu. Na skrinu nebude hlavny pohlad spredu, myslim ze par cm na velkosti skriniek nebude vadit. Hornu policku nad topankovnikom na vyplnenie miesta. Sedenie kompromis, okolo 110, topankovnik 90. Alebo 100 a 100. Tuto skrinu som tu nasla v inspiraciach, nieco take s tou lavou stranou. Len, prave meram, a asi zasuniem aj tie horne skrinky, ako tu dala zdenka, lebo mam vysku len 250.
Odpovedať
My sme sedenie v predsieni nikdy ale vážne nikdy nevyužili na sedenie pri obúvaní. Skonćilo to ako polica na odkladanie tašiek. Odporučila by som nezabudnúť na zrkadlo. Aspoň pre mňa je dôležité sa pred odchodom z domu ešte skontrolovať. A čo sa týka návrhov, tak mne osobne by sa najviac páčilo bez akýchkoľvek políc. Ale ja som dosť minimalista. Možno skôr nejaký šuflík na odkladanie kľúčov.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@danaxi Moja 7 rocna aj s manzelom si zvykli sadnut si, mame tam teraz kreslo. Starsi a niektori znami si brali topanky do obyvky aby sa obuli. (Ak sa teda vobec u nas vyzuli 😆). Zrkadlo bude oproti.
Odpovedať
@lenkito10 ja mam ulozeny tento s taburetom.. Najdem foto.. Mozno ti pomoze.. Hlasujem za plnu zostavu 1,2,4
Odpovedať
Nenasla som tu s taburetom 😁
Odpovedať
Moj navrh cez kuchynsky ikea planovac 🤣, farbu nevsimaj.. Pod to chcem taburet.. Este to som zvazovala..
Odpovedať
Profilova fotka
Vsetky zostavy su pekne, sedenie chcem napevno, je na to priestor, ale nie k dveram. Namiesto lampasa by sa odkladali aktovky. Premiestnujem. Hore zlta paska naznacuje roh hornej skrinky hlbokej 65 a na 40cm pod plafonom. (Vo vyske 209) Znazornenie komody na hlbku 50 Znazornenie dosky hlbokej 50, potom 65, posledna potiahnuta az po dvere. Vypinac by bol na doske. Pri komode karton ako sedenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem, ako si to myslela s tym naznacenim skrinky. Ci by bola odtial hore alebo odtial dolu. Na tvojom mieste by som ale dal az po strop, nech tam zbytocne nesada prach a nech sa co najviac vyuzije priestor.
Odpovedať
Profilova fotka
Takto nejak.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, stolar sa nam neozyval, tak sme zbuchali skrinu z tu dostupnych materialov v obchode, zatial takto, drobnosti a klucky sa vymenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 hore mas na skrinkach push? Mohla by si mi prosim ta cenu napisat? Ak by ti to nevadilo.
Odpovedať
Profilova fotka
@robbs ano hore su push. Ale byvame v Fr, ceny su ine. Vysla nas okolo 1800. Od stolara cez 5000.
Odpovedať
@lenkito10 to ste sami robili? Tak to klobúk dolu, fakt sa mi páči a všetko pekne sedí a dolieha.
Odpovedať
@lenkito10 že zbuchali, šikovní ste. tá zástena je tapeta?
Odpovedať
Profilova fotka
Manzela presla trpezlivost cakania. Kupili sme korpusy, dvere a tie tri dosky. Povodne skrine a dosky mali byt v jednej rovine, no po prilozeni sme to nechali takto. Cast na sedenie ma dva sufliky, tiez z korpusu to musel prisposobit, na vysku i sirku. Este cakam na dlhe klucky, tieto boli spolu s dverami. @silvester4 zastena je tapeta. Ponuka od stolara prisla uz ked to bolo hotove.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 dakujem za odpoved, hej to chapem, to som si neuvedomil 🙂 Mam uz na podobnu cenove ponuky, tak som chcel vediet, ze co su take normalne ceny.
Odpovedať
@lenkito10 no ale podla mna ste to zvladli uplne super
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?