Zmena dispozicie, kupelna susediaca s inym bytom

Dobry den, chcem sa opytat ci niekto z vas ma skusenosti so zmenou dispizicie bytu tak, ze kupelna, ktora sa povodne nachadzala v strede bytu sa posunie na stenu, ktora je spolocna so susediacim bytom. Je mozne, aby to stavebny urad povolil, ak sa tato stena a potrubie odhlucni? Pripadne sa urobia dalsie opatrenia? Skratka, ci su nejake moznosti, ako urobit takuto zmenu legalne? Na stavebnom urade som este nebola, ale mozno ste to uz riesili. Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
da sa to iste, no moc by am tu pomoholo ak by si prilozila aspon podorys bytu
Odpovedať
@riava123 najprv potrebujes suhlas spolocenstva vlastnikov, bud pisomnym hlasovanim kde musi zmeny odshhlasit prosta vacsina vlastnjkov bytov alebo ti suhlas vyda spravca ak mu tuto kompetencij spolocenstvo delegovalo. Az potom chod na stavebny urad. K suhlasu potrebujes aspon aky taky vykres, ked zasahujes do rozvodov tak projekt, ak zasahujes do nosnych stien, tak vyjadrenie statika. Az budes mat toto vsetko pokope podas si ohlasku na stavebne upravy na stavebnkm urade
Odpovedať
Bude to podla mna na dlhe lakte a bohvie, ci sa vam to aj podari vybavit, kedze to budete musiet riesit so vsetkymi vlastnikmi, ci vam vobec takuto prestavbu povolia a potom bdue na rade az stavebny urad. dalej projekt jedno s druhym
Odpovedať
dáko špekuluješ
Odpovedať
Toto si neviem predstavit, ci s tym budu susedia suhlasit. Nejaky suhlas tam mat musis lebo inak ani na SU nepochodis. Dobre si to premyslite, nakreslite a prekonzultujte so susedmi ;-)
Odpovedať
@riava123 všetko sa dá, ale musíš mať súhlas vlastníkov bytov väčšinovo, ak zasahujete do statiky musí to potvrdiť statik, že je to možné, ďaľej tá kúpeľňa je pri stupačkách takže sa bude musieť všetko natiahnuť mysli aj na to - konzultácia s vodárom :) Ak to budeš mať prídeš s tým na SU a potom sa rieši už zmena dispozičná :) A áno na výkres nezabudni :) Ako písala zita19
Odpovedať
Tak to asi nepojde. Spravca takyto suhlas nevydava a u sesedov zrejme nepochodim. Ma to tak prerobene dost ludi v baraku, vsetci nelegalne, vsetci bez izolacie. Uz rozumiem preco. Ja som to chcela legalne, s odizolovanim, aby neboli ziadne problemy do buducna. Dakujem za odpovede.
Odpovedať
@riava123 a preco to vobec chcete prehadzovat? Pre nieco to tak je urobene...
Odpovedať
Hm, to by aj mna zaujimalo. Je tam chodba v rozmeroch izby a mala kuchynka. Aky zamer mal projektant vobec netusim.
Odpovedať
Tak to odmietnite, so vsetkym sa da pracovat...to je blbost sama o sebe :(
Odpovedať
@riava123 mozno nemas kompletne info. Mozno ti spravca suhlas da, ak ti to odsuhlasi prosta vacsina majitelov bytov. Mate predsa spolocenstvo, to moze o takom rozhodnut ak nema spravca na toto delegovane pravomoci. Ale pomohol by podorys. Povodny aj zamyslany. Mozno tym presunom by si musela presuvat a riesit odpady a to nie je prave najjednoduchsia zalezitost, mozno preto zamietave stanovisko.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?