Vetracia sachta (na digestor) v kuchyni - da sa "zredukovat" velkost?

Planujeme komplet rekonstrukciu v panelovom byte (4te poschodie z 5tich) a v kuchyni mame staru komunisticku vstavanu skrinu, kde priblizne 50% tejto skrine tvori vzduchotechnika. Je mozne tu vyduchotechniku odrezat pri podlahe a strope a "zviest" ju do povedzme 100mm rury v rohu?
Odpovedať
A co mas na mysli pod pojmom vzduchotechnika? Stare bytovky mali riesene spajzove skrine s vetranim do vonku. Ale to bola len nejaka diera v strope, resp v boku, cez ktoru prudil z vonku vzduch. Urcite to nezaberalo 50% skrine. Alebo daj fotku alebo co
Odpovedať
Profilova fotka
Aby tam nebol este aj dazdovy zvod. Niektore bytovky to maju v jednej sachte. Inak zredukovat to na 100ku ruru pre 5ks digestorov je malo bude to pretlakovane a neucinne.
Odpovedať
110 je málo. Štandardne sa dáva 250 spiro, minimum je 200...
Odpovedať
@drivesk samozrejme zrus ju. Aj v Presove z nej spravili spajze...
Odpovedať
@wolodymyr ono to vlastne bude sluzit len na tri byty pod nami a jeden nad nami, kedze nas byt je na 4tom poschodi. Pod nami su tri byty a v nasom byte bude digestor rieseny inym sposobom kvoli tomu, ze nas digestor bude na uplne opacnom konci kuchyne
Odpovedať
@dedo758 a neexistuje k tejto rure alternativa v inom tvare?
Odpovedať
@drivesk je to vertikalny rozvod, ty ako vlastnik bytu nemas co do neho zasahovat.
Odpovedať
@arcticcode nie, toto nie je taka ako spominas. Tato je umiestnena "vo vnutri" bytu (zadna stena je spolocna s kupelnou a bocna s izbou) a v jej zadnej casti je plechova krabica s pribliznym rozmerom 700/750 x 300mm a z nasho bytu je do nej napojeny len digestor.
Odpovedať
@zita19 v jednom prispevku odporucas ju bez problemov zrusit a v druhom prispevku pises, ze do toho nesmiem zasahovat?!
Odpovedať
@drivesk ty si tu ironiu z prveho nepochopil?
Odpovedať
@zita19 prepac, ale nie. Ja to prave nechcem len tak bezhlavo zrusit, len hladam sposob ako by sa to dalo zredukovat na potrebne minimum. Velmi by mi to pomohlo, ale nechcem niekomu pod nami komplikovat zivot. Sme tu super partia ludi (cela bytovka) a viem, ze na prvom poschodi to ludia robia bezne, ale kedze ja som na 4tom, tak hladam sposob ako pomoct sebe a neuskodit inym
Odpovedať
@zita19 ..a robotníci do nej nechtiac pustili plyn??? ]-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
@technik007 no naschval to nebolo, ale keby to bolo otvorene az po strop, tak sa ten plyn nezhromazdi v byte na deviatom... Nie nechcem predikovat vinnika, ale toto tiez k tomu ako to skoncilo mohlo prispiet.
Odpovedať
Profilova fotka
@drivesk ved to teda odrez a nahrad aspon 200mm rurou a poriadne utesni a zmensis priestor.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?