Stúpačka v jadre

Prosím o radu,kto mi vie povedať čo je zač kábel v bytovej stupačke,prebieha zhora do podlahy a jeden vývod je vyvedený ale len zaizolovaný.foto ilustr. A ešte ako majú byť uzemnené stupačky,odkial kabel a kde zasvorkované?
Odpovedať
vyzerá to skoro ako naša stupačka ....my z tej čiernej krabičky sme mali natiahnutú časť zásuviek v kúpelni a v kuchyni ten odpojený kábel môže byť z ventilátora máme tam napojený aj kúpelňový aj WC a keď vypnem istič na okruh zásuviek odpojí sa aj toto ... inak 100% ťažko povedať odkiaľ kam to ide v panelákoch sú káble ťahane hala bala kade sa im chcelo vypínač pri dverách trebárs do podlahy krížom cez izbu k zásuvke a potom zázračne nejako k stropu... posledná skúsenosť susede nad nami menili dvere strihli kábel elektrika nešla spodnej susede ale naproti čiže cez 2 poschodia do kríža :-N
Odpovedať
presne ako pise Zuzka, tazko odhadovat, tie cierne kable z ciernej krabice su silove kable pre jadro a kuchynu, ani srnka netusi, ktory kam... U mna ked robili kuchynu, tak vyhodili istic co sa tvaril, ze je jadro a z kuchynskych zasuviek niektore sli, niektore nie. Este tam byvaju kable od centralneho odsavania, ktore byva zvycajne odstavene, ale kable celkom kludne mozu byt pod prudom. Treba skusat ktory ide kam. Co sa tyka uzemnenia, to je tiez loteria, obzvlast ak uz niekto do toho sahal. Treba pidat fotky realne, nie ilustracne ale lepsie je zavolat elektrikara co uz nejake to jadro riesil a ma aspon aku taku sajnu ako sa o robievalo @janamartish zmenis to na diskusiu? Dik
Odpovedať
toto je pre elektrikara a riešiť na mieste-to je asi napajanie spuštacich tlacitok na motor odsavania - ten z hora -dole to je asi napajanie motora silou a odbocka z tej krabice mala ist na tlacitko spustania motora -ovladanie zemnenie urobiš zo siete el--- na rury medií-pospojovať aspon 6 medou a ostatne veci podla normy, ale to elektrikar mal by vedieť robi sa to objimkami zvlastnymi okolo rury
Odpovedať
Odpoviem presne: Na konci toho hranatého plechového potrubia vpravo, na streche, bol, alebo ešte stále je veľký odťahový ventilátor, ovládaný tlačítkom kedysi umiestneným v kuchyni nad šporákom. Možno ho tam ešte niekto má a rozmýšľa, načo môže byť. Suplovalo to dnes do digestoru montovaný ventilátor. Narobilo sa v kuchyni pary či zápachu, ťuklo sa po tlačítku a zapol sa ventilátor na streche. Dnes je väčšina ventilátorov zrušená, ale kábel zostal. Treba zistiť u správcu, či je funkčný, ak nie, treba ho vycvaknúť. Zo 100 som mal len jeden funkčný... :-) Budem zvedavý aj na fotku po dokončení výmeny stúpačiek... :-)
Odpovedať
dedo vravi ok len nič nie cvakat ,pretoze je to spolocny majetok ,a nevies kedy si to zmyslia sprevadzkovat na nejaky ucel
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Tak presne tento problem som riesil aj ja minuly rok, ked som prerabal komplet cely byt. Elektrika tahana na novo ale tento kabel ostal jediny zivy. Ked tu bol pozret spravca bytu, tak mi tvrdil ze je to vytahovy kabel(co mi sice neslo do hlavy), ale kedze bol zivy tak ten jediny som nechal.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?