Kúrenie elektrické

Dobrý deň chcel by som sa opýtať na náklady na kúrenie cez tepelné čerpadlo. Byt 74 metrov tehlový nezatepneny. Poprípade ak máte niekto skúsenosť s elektrickým. Ďakujem neveľmi pekne.
Odpovedať
Neviem, či investícia do tepelného čerpadla na taký byt je pragmatická. Pokiaľ by bolo zadarmo, tak vtedy určite. Ale ak máš platiť za čisto elektrické kúrenie 40 eur, alebo tepelným čerpadlom 15 eur. Tak rozdiel 25 eur nie je ekonomicky rentabilny v čase. Ta počiatočná investícia by sa ti nevratila
Odpovedať
@jurkoboss preto som sa pýtal či by sa to oplatilo. Keďže nie som kúrenar a teraz je situácia taká aká je mám troška problém sa s nejakým spojiť.
Odpovedať
@martin1684 naviac píšeš že je to byt a zrejme si kúri každý sám, ako vykuruješ teraz? ak by si použil TC vzduch- voda musí byť podlahové a to by si vykuroval i spodný byt, skús pretlačiť s ostatnými vlastníkmi zateplenie a potom kľudne i čisto elektrické s kvalitnejšími konvektormi , najlacnejšia investícia, alebo vykurovať klímou, no pri zníženom komforte , budeš cítiť prúdenie vzduchu
Odpovedať
@duzu áno teraz kurime každý sám tuhým palivom je to stará bytovka. O zateplenie som sa snažil ale nepochodil som. Byt mám na prízemí.
Odpovedať
@martin1684 môžeš zatepliť aspoň od spodu ak ti to dovolia ostatný ak tam máte pivnice, blízo mňa je podobná bytovka niekedy patrila firme a zamestnancom dal byty takmer zdarma, teraz nemajú správcu, kotolňa odišla a každý kúri individuálne pokiaľ nenájde lepšie bývanie, na 4. p. nikto drevo nosiť nebude
Odpovedať
@duzu nemáme čo je škoda. Elektrické kúrenie by bolo dobré len mám strach že sa s platenia za elektrinu zbláznim
Odpovedať
@martin1684 nezblázniš,pre porovnanie ak by si býval v bytovke ktorá je na kúrenie a TUV napájaná centrálne by si isto platil viac, tam platia i za vykurovanie chodníkov a kanálov , kadiaľ vedie potrubie, býval som v takej bytovke tak viem porovnať, teraz kúrim el. len časť domu asi 70m2
Odpovedať
@duzu To ste mali riadne drahe kurenie z central kotolne,ked ta elek vychadza lacnejsie.Bezne to tak nie je.
Odpovedať
@duzu a kolko prosim Ta platis teraz za elektricke? Si tiez v nezateplenej bytovke?
Odpovedať
@fidorka258 okolo 700Eur/rok
Odpovedať
@duzu ale ste zatepleni, nie?
Odpovedať
@fidorka258 môžu byť i 2 úplne identické domy či byty , no spotreba bude vždy rozdielna , lebo vplýva na to ešte kopa iných faktorov
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?