Vypustanie murovaneho bazena

Dobry den...chceme spravit bazen 6x3x1.5. Napustat sa bude z obecneho vodovodu, ale kde/ako ho mame vypustat. Myslela som ze do kanalizacie, ale to sa vraj nesmie. Dakujem za radu.
Odpovedať
@kubejova Keď ho napustíš z obecného vodovodu, tak predsa platíš aj stočné podľa objemu odobratej vody. Takže jeho vypustenie si už zaplatila. Nevidím dôvod, prečo by si ho nemohla teda vypustiť do kanalizácie, keď za to platíš. Alebo vám osobitne merajú objem vody vypustenej do kanalizácie? Problém môže byť tiež, ak máte nejakú spoločnú čističku odpadových vôd. Do kanalizácie nesmieš vypúšťať dažďovú vodu.
Odpovedať
@chrobak7 volali sme stav.urad aj vodarne a vraj sa nesmie
Odpovedať
Profilova fotka
@kubejova ktovie s akou chlorovou vodou oni rátajú, môže byť, že by veľmi veľký objem prechlorovanej vody mohol narušiť "mikroflóru" v danej čističke vody... čo stojí čističku / správcu čističky nemalé peniaze ... ak by voda v bazéne bola mútna a prestanete ju aspoň 1-2 dni pred vypustením chlórovať, nemal by byť problém ...
Odpovedať
@kubejova TAk sa ich opýtajte, či vám tie kubíky odpočítajú od stočného.
Odpovedať
@kubejova problem je ten, ze sa spravas korektne a moc to riesis. Kazdy druhy by to ani neriesil a vypustil. Neviem aky mas velky pozemok, ale za 1 den polievania by si to vypustila na travnik, pokial chces do kanalizacie, tak vypni chlorovac, daj prec foliu a po 2- 3 dnoch chlor vyprcha za pomoci obehu filtracie a mozes smelo vypustit do kanalizacie, ked sa bojis, tak na 2x.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 ani nejde o to, či im to odrataju alebo nie. Je to chemicky upravovaná voda ... každý má iné podmienky. @rkorba presne, ja osobne by som to nechal odstáť, a radšej by som dobre zalial s tým trávu a všetko na dvore ... a zvyšok čo neviem rozumne vypolievať, bum do kanalizácie ...
Odpovedať
@dominik_galaba ide o to ze musim dat oznamenie na stav urad a neviem ako to riesit
Odpovedať
@kubejova Aj tu to tak píšu, ako napísal @rkorba https://mypovazska.sme.sk/c/22490633/... - podstatou je, nevypustiť bazén naraz - ani na pozemok ani do kanalizácie. Ak si za vypustenie zaplatila vo forme stočného, tak pomaly nie je problém vypustiť bazén do kanalizácie. Zakázať ti to nemôžu, riadne si za to zaplatila. Inou možnosťou je, vybudovať na pozemku trativod - tak 3-4 m3 a do neho môžeš tiež postupne vypustiť bazén. Ak to urobíš tak v priebehu 2-4 dní, tak trativod pojme také množstvo vody.
Odpovedať
@kubejova To budeš mať slanú vodu? A k tomu odpočtu stočného - tu je odpoveď od jedného správcu kanalizácie: Žiaľ, nie je to možné, a to z nasledovného dôvodu. Podľa zákona č. 442/2002 Z.z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách, ak nie je množstvo odpadovej vody merané, má sa za to, že odberateľ vypustil do verejnej kanalizácie rovnaké množstvo vody, ako odobral z verejného vodovodu. Naša spoločnosť v zmysle §3, odst.1 Zákona č. 442/2002 Z.z. o verejných vodovodoch a kanalizáciách prevádzkuje vodovody vo verejnom záujme na účely hromadného zásobovania obyvateľstva pitnou vodou. To znamená, že pitná voda musí vyhovovať v prvom rade pitným a sociálnym účelom. Na základe vyššie uvedeného naša spoločnosť nepripúšťa možnosť zníženia fakturácie stočného z dôvodu polievania resp. plnenia bazénov. Množstvo pitnej vody meranej vodomerom a množstvo odpadových vôd vypúšťaných do verejnej kanalizácie bude v plnej výške fakturované v zmysle zmluvy, ktorú má každý odberateľ podpísanú s našou vodárenskou spoločnosťou. K zmene fakturácie stočného môže dôjsť v prípade, ak si dáte namontovať prietokomer na kanalizačnú prípojku na vlastné náklady v zmysle zákona č. 442/2002 o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách na základe nami odsúhlaseného technického riešenia. zdroj: https://www.tvkas.sk/Pre_zakaznikov/C... A tu máš k vypúšťaniu celú stránku - je to síce zo zahraničia a preložené, ale veľa sa dočítaš: https://yogagorod.ru/sk/kak-vykachat-...
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 dobre myslená rada, ale na trativod musí mať projekt ako na čistiareň. Tento problém sa už vynára, dozoroval som dom, kde museli upustiť od bazéna, lebo nevedeli preukázať spôsob likvidácie použitej vody. Nevidím rozdiel medzi vypustením do kanalizácie o odvozom fekálom na ČOV, ale úradníkom to nevysvetlí.
Odpovedať
Profilova fotka
@kubejova mam podobny a vypustam ho do zahrady nasupu a to mam slanu vodu. Na druhy treti den ani chyru o vytopeni. Pustam to pod 10metrove tuje a tie to vypiju.
Odpovedať
@chrobak7 stocne platime
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@kubejova ked ho vypustis na 3..4x tak si to nikto nevsimne
Odpovedať
@wolodymyr ked to vypustis tak 10 - 15x nepytaj sa co sa stalo z tujami... Zasolujes si podu
Odpovedať
@kubejova záleží aká je veľká záhrada. Ja na jesen vypúšťam naraz na zahradu 6m3 vody "z vecera do rana" a na obed po vode ani stopa...
Odpovedať
@kubejova ahoj, mám bazén rovnakej veľkosťi, na taký bazén je fajn už mať zastrešenie a v takom prípade sa bazén vypúšťa pod skimer, dáš do neho zazimovaciu zmes a je vybavené na jar dopustis, povysavas, dáš chémiu a je hotovo
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 je to menej slansie ako slzy tak by som sa toho nebal. Zimna sol z ciest je horsia podla mna a veci rastu dalej.
Odpovedať
Dakujem za rady. Ozaj ma prekvapilo ze to nemoze ist do kanalizacie. Rada by som vedela preco. Slanu vodu nebudeme mat.
Odpovedať
Profilova fotka
"solenie "a "hnojenie" sú len synonymá pridávania chemikálií do pôdy nekontrolovane. Už sa nehnojí (alebo menej) dlho, ale v spodnej voda sa to začína prejavovať až teraz
Odpovedať
@kubejova mala by si sa odstahovat,tu si kazdy robi co chce,sem sa nehodis,je to pre tvoje dobro.toto je krajina kde je 1000 gudronovych skladok,tisice skladok kde sa uklada vsetko od a po z,spaluje sa nevyhovujuce uhlie aby bolo na kavu,cisticky bezne vypustaju splaskove vody BEZ cistenia ale platis cistenie,obci zaplatis vyvoz zumpy a fekal to vypusti na konci dediny do pola hlavne aby bol doklad o odbornom zneskodneni. mozes sa skusit prisposobit a normalne to vypustit kam len chces.
Odpovedať
@sonau zaujimavy navrh. Kazdopadne moznost polievat sa mi az tak nezda. A zivotne prostredie som sa vzdy snazila chranit, aspon tak ako viem.
Odpovedať
Profilova fotka
aj preto som zástanca koreňových ČOV pri väščších pozemkoch, tam sa dajú riešiť všetky otázky.
Odpovedať
@jan45 COV ? tak nas pozemok nie je velky
Odpovedať
Profilova fotka
@kubejova "velký " pozemok začína na 60m2, ale už som kreslil aj na menšie
Odpovedať
@jan45 nie 600m2? Co je ČOV
Odpovedať
@kubejova s tebou musi byt sranda,si zabavna zena
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?