Vacsi bazen na umelej trave?

Ahojte, mate prosim niekto dobru/zlu skusenost s polozenim sezonneho bazena len na travu? Ak aj nie realnu travu (kedze ta by asi "odisla" ), tak trebars na umelu? Riesime momentalne podklad pod bazen, len vybetonovanie plus drevena paluba by jednak bolo celkom drahe riesenie (zamkovu dlazbu tam nechceme) a jednak definitivne - ak by sme si casom rozmysleli ine umiestnenie bazena, uz by na tom vybetonovanom mieste trava neporastla, resp. by sa jej tam uz moc nedarilo. Momentalne budeme mat bazen s priemerom 3 metre, casom by sme chceli vacsi, obdlznikovy. Dakujem pekne za postrehy
Odpovedať
@grateful My máme 3 metrový kruhový bazén každý rok na tráve. Áno, tráva pod nim vykape, ale na jeseň tam vždy nasadím novú trávu a stihne ešte v daný rok vyrásť. Na jar síce miesto vidno, ale potom posunieme bazén kúsok ďalej. Takto vyzerá miesto, kde bol bazén minulý rok.
Odpovedať
@chrobak7 dakujem pekne za reakciu a teda ine nevyhody polozenia priamo na travu to nema - myslim trebars, ci sa skor nenici ten bazen a podobne? Uvazovali sme, ze ak by siel na travu, ze by sme trebars pod ten bazen dali nejaku podlozku, ale, ci by to zarucilo nejaku ochranu, to neviem
Odpovedať
@grateful das pod neho dvojitu 300g geotextiliu a mas podlozku, ktora vsiakne vyprskanu vodu a aj ochrani bazen od kamenov v pode.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, pozri sem: https://www.modrastrecha.sk/forum/baz...
Odpovedať
@grateful Pod bazén dávame ešte kryciu plachtu 3x4 m a na to ešte dávam pár vrstiev podložky, čo sa dáva pod plávajúce podlahy, aby nejaký kamienok neprepichol bazén.
Odpovedať
@chrobak7 super, vdaka za odporucania
Odpovedať
mna by zase zaujimalo, odkial ste kupovali bazen? videl som aj v obi aj v mountfielde napriklad. nakupujem tam pomerne casto, ale netusim, ako to je s nimi kvalitovo, co sa takychto produktov tyka.
Odpovedať
@mirec_9 my sme bazen dostali, tak veru neviem, kde bol kupovany
Odpovedať
@mirec_9 Teraz je v tescu 3,66 metrový s konštrukciou tuším za 120 eur. Mne vydržal 3metrový z tesca 4roky a ešte by sa dal použiť ale kúpil som väčší... Kvalita normálna ako ostatné...
Odpovedať
Ja som skúšal všeličo a nakoniec ho staviam každý rok na plochu ktorú si vyskladám z tvrdeného polystyrénu, ktorý je koniec koncov aj príjemný pre chodidlá pre toho kto je v ňom........ odporúčam.... 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?