Schodiky na ciastocne zapusteny bazen

Zdravim strechaci, mate prosim niekto ciastocne zapusteny bazen? Tento rok sme si dali bazen z MF, ktory je cca 40cm v zemi a zvysok hore no nevieme si rady s rebrikom. Tie na ktorych sa da na jednej strane regulovat vyska su drahsie ako bol cely bazen 🙈. A ked kupime klasicky rebrik na 120 cm bazen, budeme musiet z neho zrerzat ako sme zrezali zo stareho kym bol bazen vo vystavbe lebo sme sa don nevedeli dostat 😄. Tak ak mate nejake dobre a ekonomicke riesenie, sem s nim prosim 🙏
Odpovedať
Profilova fotka
A čo tak vyrobiť drevené prenosné schodíky k bazénu? Bude komfortnejšie i vchádzanie / vychádzanie. Zručný majster zvládne i schodnice so zaoblením.
Odpovedať
@jankazb zvonka si to viem predstavit ale ako zvnutr?
Odpovedať
Moji kamaráti co maju ciastocne zapusteny bazen z MF, kupili pevne schody a zrezali z jednej strany, alebo dali tie co su iba zo strany bazenu a urobili k nim nastupnu plosinu zvonku, vela inspiracii je na Pintereste
Odpovedať
Nie o taketo napr https://pin.it/1pCYxfj
Odpovedať
@paulus33 toto pre nas nie je riesenie kedze nemoze mat schody ktore sa fixuju a opieraju o kraj. Vydulo by nam to cely bok. Cize musim nieco co je vnutri oprete o dno...
Odpovedať
Schody sa štandardne opieraju o tu cast steny co je v zemi, ale ty vies najlepsie ako to vlastne vyskovo mate, drzim palce
Odpovedať
@paulus33 len my to mame zapustene malinko... skusim este na pintereste popozerat. Dakujem za pomoc
Odpovedať
Profilova fotka
Podľa mňa proste len ten rebrík tam treba nejak vymyslieť, neviem, či nájdeš aj nejaké iné riešenie.
Odpovedať
@adushka_dr Vedľa bazéna urob jamu do hĺbky, ako je dno bazéna, do nej zapusti tie schody, čo máš pri bazéne a zasyp zeminou po terén. A nemusíš rezať z rebríka alebo kupovať nastavovací. Niečo ste vymysleli ... a nedomysleli.
Odpovedať
@adushka_dr a aký problém je zrezať z rebríka? Máme u svokrovcov zapustený skoro celý (trčí 10cm nad zem), zrezali sme jednu stranu schodíkov na mieru a žiadny problém. Jedna strana nôh leží na dne bazéna, druhá na dlažbe okolo bazéna. Steny bazéna sa nedotýka rebrík vôbec.
Odpovedať
@chrobak7 @megdesign jasne, take riesenie ze zrezat je v hre, ved aj stary sme tak riesili, len som chcela vediet ci niekto nema lepsi sposob, nieco co dobre vyzera a funguje. Dakujem za rady
Odpovedať
@adushka_dr aký lepší spôsob? Keď sú raz schodíky k bazénu s rovnakými dĺžkami nôh a bazén ste voči okolitému terénu zapustili, logicky treba schodíky, ktoré budú mať na jednej strane nohy dlhšie ako na druhej... Rezať stávajúce, dať si vyrobiť na mieru, kúpiť nastaviteľné...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@adushka_dr vôbec by som neriešil to, ako to vyzerá. Účel to splní a je to riešenie, čo máš behom pár minút hotové. Načo si to zbytočne komplikovať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?