Obetonovanie plastového bazénu

Dobrý deň, prosím Vás, máme v jame uložený plastový bazén, 5 x 3 metra, hlboký 1,2 metra. Bazén je po stranách zateplený 3 cm styrodur. Prosím Vás, je možné takýto plastový bazén obetónovať aj pumikom, cca 3x po 40 cm? Ide o to že z časového hladiska nie som schopný zabezpečiť jeho obetonovanie suchým betónom. Steny bazéna sú zafixované. Samozrejme počítam aj s postupným napúšťaním vody. Môže "pumik" alebo tlak z hadice poškodiť bazén? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@robinofsherwood robia sa najskôr steny a do toho sa vkladá fólia, slovo pumik som ešte nepočul betón je 2,5x ťažší ako voda, takže ani napustený bazén by tlaku betónu neodolal
Odpovedať
Profilova fotka
@robinofsherwood ja mam 1.5m hlboky a do polky som ho napustil a do polky zalial pumikom ako pises 🙂 a na druhy den zvysok. Dali sme to pokazde na dve kolecka za 20min hotovo. Cena vs rychlost 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 Pumik = betonpumpa 🙂 Odolal hravo 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr 8-)
Odpovedať
@wolodymyr akú hrubú stenu bazena ste mali, my máme 5 mm plast, vrch je spevnený drevenými hranolmi. Prosím Vás, triedu betónu ste dávali akú? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@robinofsherwood ups tak to presne neviem ale tipujem 8mm a beton bol beton nijako speci som neobjednaval.
Odpovedať
@wolodymyr Viete, ide o to, či tam treba dať 16/20, alebo bude stačiť aj s menšou triedou. Ešte sa spýtam, niekto vraví že do betonu treba aj zvislú výstuž, podľa môjho laického názoru je to asi zbytočne, či? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@robinofsherwood ziadna vystuz Bazen stoji na zateplenej platni a beton okolo plni funkciu zabranenia sadania zeminy pri vypustenom bazene aby ho tlak hliny nerozpucil. Vravin beton bol najobycajnejsi asi taky aky sa dava do zakladov... ozaj neviem frakciu ale podobny viem namiesat aj v miesacke takze obycajny 😉
Odpovedať
@wolodymyr ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?