Pergola na terase bytového domu

Dobry den, chcel by som si daz zhotovit pergolu na terase bytoveho domu. Rozloha terasy je 50m2, pergola by bola 5x3m, vyska 2m. Pergola by bola ukotvena do obvodoveho plasta bytovky + do terasy. Je nutne na takuto stavbu do 25m2 stavebne povolenie? na jednej strane je to stavba do 25m2, na druhej moze stavebny urad povedat ze menim vonkajsi vzhlad bytovky. Mate s tymto niekto skusenst? Dakujem.
Odpovedať
@andrej1984 neviem co mate za bytovku, ale u nas bolo potrebne suhlas spravcu aj architekta. musel byt dodrzany design manual. pouzite farby a materialy schvalene architektom.
Odpovedať
@andrej1984 ano, menis tym vzlad bytovky (na to potrebujes SP), zasahujes do fasady, co je spolocny majetok spolocenstva vlastnikov, ktori ti do toho (celkom opravnene) mozu kecat. Mozno este markiza by ti presla s mensimi strapaciami s uradmi a spolocenstvom, ale zarucene to nie je
Odpovedať
@andrej1984 rozhodne to vyzaduje suhlas vlastnikov, ides kotvit do spolocneho vlastnictva vsetkych - obvodovy plast sa radi medzi spolocnu cast domu :-). Takze v prvom rade musis ziskat suhlas a potom s tym ist na stavebny urad. Ten sa k vzhladu domu nejak nevyjadruje, skor skuma dodrzanie podmienok stavebneho zakona.
Odpovedať
@kreola ale k niektorym veciam sa musi vyjadrit aj utvar hlavneho architekte. Teda nie kazda dedina ho ma, ale tam kde ho maju, tak sa vyjadruje aj k fasadam
Odpovedať
@zita19 tak to som veru nevedela
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?