Odporúčame: Mojasvadba.sk Modrykonik.sk Zahrada.sk Beremese.cz Modrastrecha.cz Mojdom.sk

Čo sa práve deje na Modrej streche?  vybrali sme

Väčšina stálych používateľov Modrej strechy túto situáciu možno ani nezachytila, no niektorí ste si všimli, že na Modrej streche sa objavili nové používateľky, ktoré k nám prišli z Modrého koníka.

Mrzí ma, aká situácia na Modrom koníku nastala. Nebola som pri tom, Modrý koník je od Modrej strechy oddelený a z informácií, ktoré mám k dispozícii, nie je na mne, aby som sa k dianiu na Modrom koníkovi vyjadrovala, či nebodaj hodnotila. Odchod mamičiek z Modrého koníka sem, na Modrú strechu, ale zasiahol aj nás, preto cítim potrebu povedať k tomu pár slov.

Každý, kto rešpektuje kultúru a hodnoty komunity na Modrej streche, je u nás vítaný. Každý, kto sa snaží prispieť k tomu, aby atmosféra na stránke bola príjemná a priateľská, je u nás vítaný. Každý, kto chce svojou prítomnosťou pomáhať, radiť, inšpirovať sa a čítať si skúsenosti ostatných, je u nás vítaný. 

Ako to na Modrej streche funguje?

Myšlienka vytvoriť Modrú strechu vznikla ešte dávno, predchádzajúcimi majiteľmi, od ktorých sme neskôr Modrú strechu a Moju svadbu prevzali. Ako prvá vznikla Moja svadba, kde používateľky riešili svadobné prípravy. Počas príprav si na Mojej svadbe vytvorili väzby a niekoľko priateľstiev, a tak s nimi prirodzene chceli zdieľať aj posvadobné radosti - bývanie a tehotenstvo. Práve preto vznikla Modrá strecha so zameraním na bývanie a Modrý koník so zameraním na tehotenstvo a materstvo. Vznikli tri rozličné stránky, aby si každý našiel svoje miesto, ktoré mu vyhovuje a kde vždy nájde informácie, ktoré ho zaujímajú, ktoré potrebuje a pre ktoré na danú stránku prišiel.

Modrá strecha je stránka zameraná na stavanie, rekonštrukciu, zariaďovanie, domácnosť a záhradu. Toto sú témy, ktoré sa tu primárne riešia a patria na hlavnú stránku fotoblogov. Záleží nám na tom, aby si Modrá strecha zachovala svoju tématiku, a preto i naďalej príspevky nesúvisiace s okruhom tém Modrej strechy budeme pozastavovať alebo meniť ich viditeľnosť tak, že sa budú zobrazovať iba v profile používateľa. 

Pre príspevky, ktoré s tématikou Modrej strechy nesúvisia, existuje možnosť vytvárať si skupiny, či už súkromné, alebo verejné. Skupiny nemusia priamo súvisieť s témou Modrej strechy, takže ich môžete brať ako priestor, kde si medzi sebou budete zdieľať svoje mamičkovské (samozrejme aj iné) radosti. Už dávnejšie sme tu založili skupinu Mamičky na streche, do ktorej sa môžete pridať.

Kam Modrá strecha smeruje?

V blízkej dobe nás na Modrej streche čakajú vizuálne, ale aj malé funkčné zmeny. Modrá strecha už po rokoch svojej existencie potrebuje čo to opraviť, čo to vylepšiť. Rozhodli sme sa pre celkový redizajn stránky (aj keď zmeny sa budú diať postupne) a sme presvedčení o tom, že zmeny prinesú pohodlnejšie, prehľadnejšie a funkčnejšie využívanie Modrej strechy. Modrú strechu si vážime a chceme ju zlepšovať, chceme, aby pre vás bola tým najlepším miestom plným užitočných informácií a inšpirácií ohľadom bývania.

Niekedy sa zmeny prijímajú ľahko a sú hneď akceptované pozitívne. Niekedy je to naopak, pretože ľudia sa boja vyjsť zo svojej komfortnej zóny a neradi si zvykajú na nové veci. Zmeny však v živote sú potrebné, sú prirodzenou súčasťou nášho bytia. Ja verím tomu, že každý, kto plánuje vykonať nejakú zmenu, koná v tom najlepšom úmysle, v presvedčení, že robí to najlepšie, čo môže. Pri rozhodovaní vykonať nejakú zmenu vychádza z informácií, ktoré v danej chvíli má k dispozícii. 

Tak konáme aj my a veríme, že nová Modrá strecha sa vám bude páčiť. 

Prečo toto píšem?

Tak nejak som to v tejto chvíli cítila. Všetko má svoje pravidlá. Väčšie zoskupenia ľudí si pre svoju existenciu pravidlá prirodzene vyžadujú a občas je dobré ich oprášiť. Preto som chcela pripomenúť, aké je zameranie Modrej strechy a prichádzajúce mamičky informovať o tom, aké príspevky na Modrú strechu patria. 

Niektoré mamičky k nám prišli preto, lebo nechceli prijať zmeny na mieste, kde pôsobili. V súvislosti s tým som cítila potrebu informovať o tom, že i Modrú strechu čakajú zmeny. Cítim, že je potrebné o tom hovoriť a informovať vás o tom, čo sa so stránkou deje. Modrá strecha je tu predsa pre vás a záleží nám na tom, aby i naďalej bola pokojným miestom pre oddych a čerpanie užitočných rád a inšpirácií ohľadom bývania.

To najdôležitejšie je, že duša Modrej strechy, ktorá je tvorená vami, používateľmi, zostane rovnaká. Zmenia sa iba šaty :)

Pridané 30. jún 2016  •  Páči sa mi to
janamartish  
Pridané 30. jún 2016