Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@babu14 mna lutovat? nebud smiesna, ty si jedna z tych co ked jej niekto robi napriek, tak ticho trpi a caka, ze to nejako samo prejde, sem tam si poplaces a je ti opat fajn pokial nemas konstruktivne napady co zabera na neprisposobivych obcanoc, tak si svoje nazory vypisuj na sme.sk @serverka neviem ci si to pochopila uplne spravne, avsak par ludi sa tu snazi zit v pokoji, klude a podla nejakych pravidiel, ktore sme my nevymysleli a ani nepriniesli zo sr a nakolko sa tak nedeje, tak sa snazia to nejako dostat do spravnych kolaji ad volanie policie - snad si nemyslis, ze tu bude kazdy to riesit za seba, na to je tu policia a cuduj sa svete, ta policia tu funguje, takze je logicke ze ludia ju vyuzivaju aby urobili aky taky poriadok a slusna komunikacia v reale funguje len na slusnych ludi
súhlasím s marfusoumrázikovou, že max. by som osadil "pozor deti spomaľ". Ostatné je fakt blbosť ktorou by sme sa ukázali ako hlupáci a v konečnom dôsledku to nič nerieši. ..len môj názor
..a ešte jeden môj postreh. Tých pár "zvláštnych ľudí" (prepáčte za výraz, ale nechcem byť vulgárny) čo sa tu za všetko oháňajú policajtmi mi je fakt ľúto! Píšete tu o súkromí, kľude, drahom dome a pod. dokonca, že ste sa sem sťahovali preto aby ste dodržiavali Rakúske zákony.. Vy sa vôbec počujete a pozeráte čo to tu píšete?? Pomaly sa cítite občanmi Rakúska! Ste a sme Slováci, máme svoje zvyky, svoju identitu a svoje zvyky aj zlozvyky! Niekto to pochopí skôr a niekto neskôr. Ale pár malomeštiakov to tu celé zjedlo a hor sa! voláme policajtov na všetko čo sa hýbe! Trapas.. ale trapas váš čo to robíte! Dokonca som v potravinách pri pokladni oslovil pokladníčku po slovensky (Slovenku!) a ona že nebude hovoríť slovensky lebo sa už cíti Rakúšanka.. a to tu býva 4mesiace! HA HA HA! Nad tým sa zamyslite a kopu iných vecí. Keď každý pochopí, že žije v zahraničí a príde na to ako sa tu žije nebude nám treba žiadnych tabúľ, stretnutí apod. Ibaže dajme si na to čas a buďme tolerantný. Samozrejme ak sa niekto svojím chovaním a konaním vymyká normálu tak to treba aj patrične riešiť. Pozdravujem týmto niektorých "už asi Rakúšanov", ktorí sem prišli zjesť Dolné Rakúsko a spasiť malebné mestečko Kittsee. Bez vás by to tu bolo asi ako na Luniku 9. Či?
Profilova fotka
@candivetro A skusil si sa zamysliet aj nad tym preco ta predavacka rozprava po nemecky? Preco nechce po slovensky? Mozno preto, lebo je stastna, ze odisla zo Slovenska, mozno vobec nie je hrda na to ze je Slovenka a mozno aj preto lebo 90% Slovakov co tam chodi nakupovat su sproste hovada, ktore jej nadavaju do roznych pohlavnych organov, su neprijemny a ona proste neciti potrebu rozpravat po Slovensky. A možno dúfala, že po presťahovaní za hranice bude stretavať menej mentalne zaostalejších ľudí. Ale asi sa veľmi hlboko mýlila, lebo pravda každý Slovák má byť hrdý na to, že je Slovák, lebo veď aj každý Čech je hrdý na to, že je Čech a rovnako sú na tom všetky národy na svete. A ešte o tej Slovenčine za pokladňou, väčšina firiem má politiku, že predavačky majú rozprávať po nemecky, nakoľko sa boja ohovárania, urážok a nadávok na firmu. Takže nabudúce keď budeš u mňa platiť ma kludne nazývaj pohlavným orgánom, alebo ako len chceš, ale po Slovensky komunikovať nebudem. Toľko môj postreh k tvojmu krásnemu príspevku o hrdosti národa a o národnosti, ktorá sa vraj s nami ponesie celý život.
@candivetro a cudujes sa tomu, preco je to tak? tato diskusia vobec tomu nepomaha, len to robi situaciu este horsou... jedna skupina utoci na druhu, potom druha sa brani a hlada protiopatrenia. nekoniec to skonci tak, ze sami na seba zacneme volat finanzamt a u policie zistovat, ci ten a ten moze tam a tam parkovat... ani sa tym rakusanom necudujem, ze sa nam smeju aki sme idioti... som za otvorenu diskusiu, tvarou v tvar, nech si povieme co nas trapi a najdeme nejake riesenie na nase "problemy"...
@mareko4 a to pises prave ty co riesis vsetkych susedov cez ebsg a policiu? vid prispevky par stran dozadu @michala.s a to akoze niekomu uctujes tovar a on ti len tak z nicoho nic ti zacne nadavat? Mna napriklad v spare stvu s tym ze rad je po koniec mraziarenskej casti a za pana viac ako 1 pokladnu neotvoria. Minule uz manzel rozniesol vsetok tovar naspat do regalov a sli nakupit do billy kde si z mojho pohladu zjavne zakaznikov viac vazia. Aby nevznikli nejake dohady aj ked som slovenka nikomu som tam za to nenadavala ak si to nevedia uvedomit sami ich problem nabuduce uz nepridem.
Profilova fotka
@serverka Ano prosim take sa stava uplne bezne, vyhlasenia v style co ta p... odomna zase chce, ale ty asi vravis o spare v hainburgu, lebo neviem si predstavit ze by sa to mohlo stat tu, kedze ani niekedy na toaletu nejdeme dokedy niesu dostatocne male rady. Pokladnicka vola druhu pokladnu hned ako sa postavi 5ty zakaznik do rady, pocas tyzdnu su k dispozicii tri pokladnicky doobeda a tri poobede. Piatky a soboty je k dispozicii 5 pokladnicok-pokladnikov. Raz som zazila pani, ktora sa tam rozculovala a nadavala nam velmi ale velmi skaredo, lebo nebola obsluzena prednostne, kedze mala maly nakup a nikto zo zakaznikov ju nechcel pustit dopredu. Samozrejme vynadane od sefa dostali pokladnicky, lebo sme mali neviem ako zabezpecit aby ona bola obsluzena prednostne.
Profilova fotka
@serverka A inak v tebou spominanej bille som cakala na pokladni nie raz az pri pivach a druhu pokladnu neotvorili, ked uz sa tam zacali rakusania rozculovat po polhodine cakania v rade dosla dalsia pokladnicka, s tym, ze ona musela vykladat tovar a nemohla dojst blokovat... skoro ma tam prekotilo
@serverka ponukol som ti navrh, vidim, ze ostavame v starych kolajach... v pohode, ved ako chces...
@michala.s praveze hovorim o spare tu v kittsee bola som tam 4x z toho 1x boli otvorene 2 pokladne 3x bola len jedna pokladna a z tych 3 razov 1x bol rad az po koniec mraziarenskych pultov a ziadnu dalsiu pokladnu neotvorili a to sme v tom dlhociznom rade cakali viac ako 5 minut kym nas presla trpezlivost a odisli sme prec. V bille sa mi nestalo aby neotvorili pokladnu ked je omnoho menej ludi v rade ako bolo vtedy v spare. Ale asi mame kazdy stastie na ine situacie.
hneď sa priznám, že do mňa tá nemčina nelezie ... a asi nevlezie nikdy poriadne ... ale ... tej politike v spare teda fakt nerozumiem ... nepostavili oni ten obchod s tým, že tržby tam budú robiť Slováci z Bratislavy ??? ... alebo to fakt vypočítali tak, že Kittsee potrebuje 5 obchodov s potravinami ??? a z toho dve či tri veľkopredajne ??? ... takže to fakt tam zakazujú predavačkám čo vedia po slovensky obsluhovať po slovensky??? ... lebo ja tam s prepáčením druhýkrát svoje eurá - platné aj v Rakúsku tiež nemusím nechať ... a vždy som si navyše myslel, že pre obchod je len výhodou ak predavač hovorí aj jazykom zákazníkov ... dokonca tu by som si myslel, že slovenčina bude u predavača prednosťou pretože pomôže klientovi zorientovať sa ... ale možno sa mýlim a aj v spare chcú len rakúskych zákazníkov ... ono stačí to tam napísať ... že slovenské eurá neberieme ... trochu preháňam ale je to smiešne ... všade inde by vycapili na dvere nápis - hovoríme aj po slovensky a beséjjunk magyarúl či ako sa to píše a muwime po polski a tak podobne ... ale v kittsee sa budeme teraz hanbiť že sme Slováci ... a o ostatnom sa mi ani nechce hovoriť ... je to smutné čo sa tu v poslednom čase píše ... asi sme si všetci kúpili byty na samote ... ale to už je iná vec ... teraz ma len zakázaná slovenčina v obchode pre Slovákov prekvapkala :))))
.....na odlahcenie temy..............Fotecka zo slnecnicoveho pola medzi Kittsee a Bergom ...........
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@popismenku Skus slovencinu na predavacku v Hoferi, na mna spustila takou nezrozumitelnou madarskou nemcinou, ze sa musim priznat, ze som jej nerozumela a zjavne to bola slovenka, ale zial oni maju vo firemnom kodexe, ze sa rozprava recou tou, ktora je uzakonena v krajine kde sa obchod nachadza, cize v rakusku po nemecky, v taliansku po taliansky a hranice na to nemaju absolutne, ale absolutne ziaden vplyv. Inak ma strasne zaujima ktore 3 obchody su tu velke. Mrnavy Zielpunkt, mala billa, malinke vecne nezasobene penny, uplne normalny a standartny Hofer ako vsade? Jediny velky je tu Eurospar
Profilova fotka
@fun4you az po case som si vsimol ten ksichtik :) pekne to je :P Dam aj ja jednu.
@mareko4 prepac ale zjavne tie komplexy, frustraciu a neprijemnu mentalitu (teraz neviem ci slovensku alebo uz rakusku ;-) )mas v sebe ty, podla toho co tu citam.... Mne na SFS zije velmi blizka osoba a iba preto som si dovolila reagovat aj ked tam nebyvam..nic viac a nic menej...rada by som im dopriala pokojne a pohodove byvanie a dobre susedske vztahy...ale toto tu a na FB co dokazu poniektori s tym nema nic spolocne...a zavidiet ti mam akoze co? Dobre si ma pobavil :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@pinpo Stiege ci RH? Zmatok moze byt este z cias katalogoveho oznacenia domu na sucasnu adresu (RH21 -> SFS18)
@popismenku Neda mi nereagovat, nedavno sme boli vo Viedni a tam predavac, ked videl, ze sme Slovaci, hned sa snazil mi cenu hovorit po slovensky, dokonca sa potom pytal ako sa to spravne povie a to bol Rakusak. Vo Famillie parku, detto tam to bol asi Slovak, lebo plynule presiel do slovenciny, aby nam vysvetlil ako sa atrakcia pouziva. Nuz nie vsade si nevazia slovenske eura. Nastatie si naozaj mozme vybrat, kde ich minieme.
@pinpo A nie je to ten Kubala z tej telky? Ci to si mylim s niekym? Lebo jeden typek co byva v bytovke na prizemi (je to prva etapa bytoviek, byva vedla bytu, kde je to steniatko co je stale vonku, je to oproti OSG bytovkam) robi v nejakej telke, som ho videla pra krat. To bude asi on, ci? Skus sa spytat, alebo sa mozem aj ja, len neviem potom za kym ho mam poslat :)
http://bratislava.sme.sk/c/6902934/zi... Je to v prvom rade o ľuďoch a ich chcení zapadnúť do zabehnutého života v dedine,“ myslí si starosta Dunajskej Lužnej. Že to nie je vždy ľahké, potvrdzujú aj sťažnosti, ktoré sa množia na obecných úradoch. Niektorým novým obyvateľom Rusoviec napríklad prekáža, ak susedia počas víkendu kosia trávnik.
@popismenku KONEČNE NÁZOR, KTORÝ MA POTEŠIL ! ..a ty mareko4 máš problém v hlave! sorry :-(
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@candivetro pre hlupaka kazdy hlupak! sorry :-(
Profilova fotka
@candivetro uprimne clovece, ked to zamestnavatel vyzaduje tak asi nepojdes proti nemu, ci? Asi si natolko dobre situovany a zabezpeceny ze ti taka vec ako strach zo straty zamestnania nenapadne :-| proti svojmu chlebodarcovi pojde malokto stylom hlava proti muru...
- sledujem vaše názory na rýchlosť, obchody, susedov, smeti, tak sa opäť pripájam : 1. čo sa týka rýchlosti na vašej príjazdovke do sfs z hlavnej - skúste tam presadiť značku 30 km + obytná zóna (u nás č. P 28a) nie som dopravák ale snáď to dementom ozrejmí, kde sú...a na cesty si dajte tiež 30-ku...videl som to v zopár dedinách, tak prečo by to nemohlo byť dobré a j u vás. 2. čo sa týka obchodov - milá pokladníčka v eurospare, neverím ti, že ti rakúšáci zakázali rozprávať po slovensky, to by boli proti sebe, lebo celé to OC podľa mňa postavili práve kvôli slovenským zákazníkom a znalosť slovenčiny mala byť plusom, nie mínusom. ani jednu slovenku tam nepríjmali iba preto, že vie perfektne nemecky, ale hlavne preto, že sú to slovenky, lebo euráče slováci veľmi radi míňajú v obchodoch...čo sa týka našich slušákov, žiaľ, máš pravdu veľa z nich si myslí, že im nikto nerozumie a tiež si myslia, že nie je nad nich...nuž, ale tvoje povolanie je aj o tom, si "v nárazníkovej zóne", bolo to aj v minulosti tak, neboli rožky, tak kto bol zlý ? ten kto bol na rane - predavačka... nechcem poučovať, ale asi tím čo sa nevedia vpratať do kože, bolo by asi vhodné povedať, že nie všetci tam pracujúci nevedia slovensky...bol so v eurospare a dokonca sa ma pokladníčka pýtala na poštové smerové číslo - to porušila zákaz nadriadených ?? 3. čo sa týka susedov, parkovania, smetí, osobne si myslím, že stačí raz upozorniť a potom už volať políciu...aj v roku 1989 niekto hlásal, že láska a pravda zvíťazí nad klamstvom a nenávisťou...len zabudol uviesť kedy, lebo už ubehlo 24 rokov a nezmenilo sa to. ono sa to nemení už od vzniku ľudstva, len sa mení rétorika o tom, aký by človek a ľudia mali byť. ale k veci : a/ sused, keď chystá nejaký žúr, mal by to aspoň slušne oznámiť a po 22.00 trochu stlmiť... b/ parkovanie - každý v bytovke máte iba 1 parkovné miesto, tak tých čo k vám idú láskavo upozornite, že by mali zaparkovať niekde pri ceste, ale tak, aby nezavadzali - je to bežné všade v civilizácii...tak prečo nie u vás ? nemusí každý predsa zaparkovať priamo pred vchodom, alebo až v byte... c/ smeti - každá dedina má zberný dvor na odpad či trávu, nádoby na sklo, kov, tak tu by som vám odporučil zistiť to kde ich má kittsee a nalepiť o tom oznam na vchod...samozrejme, vyžaduje si to od dotyčného, ktorý niečo robí, a ktorý bude mať väčší odpad že bude musieť urobiť pár krokov, metrov navyše, aby to tam zaniesol...alebo riskovať, že bude mať problém... - slúchadlá sú tiež riešením problémov, ale je to kontraproduktívne, z toho kto si ich nasadí urobia asociála a vaďasa... ten druhý bude samozrejme obeťou...ale tváriť sa a trpieť keď niekto sa tvári ako spasiteľ a vedome porušuje nepísané zákony slušnosti, tváriť sa tolerantne, dohovárať mu...to je o čom ? blbec zostane blbcom, aj keď sa osprchuje, či keď sa oblečie do značkových šiat, alebo či sedí v drahom aute... vážení, uvedomte si, že aj podľa vás rakušáci posudzujú zvyšok slovenska, tak sa prosím vás správajte civilizovane, aj na cestách autom...rýchla a bezohľadná jazda nie jediným spôsobom ako byť skôr v cieli...dosť poučovania - tí ktorí rešpektujú civilizáciu si možno povedia, že tento príspevok nie je zlý...ale tí, ktorí vždy vidia až "seba"... tím to nič nepovie a budú robiť iba to, čo im dovolíte...aj problémy sa s neprispôsobývimi sa v SR riešia dosť dlho riešia a všetci vidíme s akými výsledkami...je to iba na vás. pekný deň :-)
Chcel by som upozornit na nekale praktiky p. Rzihu (Kfz Reparatur Rziha), to je ten autoservis hned za Steinfeld. Minuly tyzden som si nechal u neho spravit kontrolu technickeho stavu (Pickerl). V ten isty den naobed mi volal ze nasiel 2 tazke zavady a treba ich okamzite odstranit - brzdy a naprava. Rovno ponukol ze poobede to moze byt hotove za 400€. Ked som mu oznamil ze by som si rad auto zobral tak ako je a az odstranim zavady pridem ku kontrole este raz. Nato sa spustil monolog na konci ktoreho zavesil. Obsah jeho monologu: opravu v inom servise on neuzna, auto je nesposobile pre premavku, vezme znacky, zavola policiu, a nech uz viac k nemu do servisu nechodim. O hodinku som si uz preberal auto, zaplatil som poplatok 28€ za prehliadku, ale zaujimave je ze na protokole neboli uvedene konkretne zavady... Este mal poznamku ze ked sa mi nepaci nech sa odstahujem na Slovensko. Na druhy den som zasiel do Neusiedl do znacoveho servisu, po 2 hodinach mi priniesli kluce a oznamili, ze auto je OK. Pickerl nalepena. Cena 47€. Takze pozor na smejda.
Profilova fotka
@steev73 nie si prvy kt sa na neho stazoval... my s nim mame tiez dost zle skusenosti. Chceli sme prepisat auto, mali sme nastudovany presny proces (nie len odtialto, ale oficialny) a Rziha sa na manzela pozeral ako na zlodeja, ze to nemoze byt tak ako hovori a nakoniec sa ani nedohodli. Hruby, otrasny pristup. urcite neodporucame tiez.
Profilova fotka
@steev73 nakoniec sme Pickerl spravili podla toho postupu oficialneho naseho, a nie jeho..
@steev73 podobna skusenost ... ja som chcel spravit Pickerl pri importe a isiel som za Rzihom, pan ma velmi neslusne vypoklonkoval ... tak som si to spravil v inom modernom servise v Brucku. Myslim ze tym dedinskym servisom sa treba vyhybat.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?