Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
1
337
338
Profilova fotka
@cucuriedka Rozumiem, ale tu diskriminaciu by som prave riesil ponuknutim tej moznosti popri zahranicnej skole navstevovat aj tu slovensku a urobit si slovenske studium zdarma. V nasom pripade to mame na Slovensko na skok, ale je vela pripadov, kedy to tak nie je. Takisto nie je samozrejme, ze sa tomu dietatu pocas roka ma kto venovat do takej miery, aby zvladalo 2 skoly naraz. Tak sa ochrana pred nejakou diskriminaciou stava bremenom.
Profilova fotka
ahojte, nemate nahodou info o nejakych volnych 3+ izb. bytoch na pohranici? novostavby..dakujem :-)
Este k firemnym autam: http://ekonomika.sme.sk/c/7085513/za-...
Profilova fotka
@ragusa to je dost stara 'novinka' - ked zdokladujes knihu jazd, ze si zamestnanec firmy ktora vlastni auto, a ak mas vlastne sukromne auto na AT znackach pre vlastne ucely mozno a to iba MOZNO ti to nedaju zaplatit :-) myslim tak 180 stran dozadu sme sa o tom bavili, poto este nejakyc 150 stran dozadu atd...
Ahojte potrebujem poradit niekde some turn vital zero dajaka panic v Kittsee vybavuje very v banker a vela ludi bolo spokojnych. Neviete prosim kontakt name tutor panic. Dakujem.
Profilova fotka
Fiha! Nejaky panic v Kittsee vybavuje uvery?? :-D
Profilova fotka
PS kto mal problem s vodou rano, vypadol plynovy kotol ze vela dedin malo problem...fyi
@cucuriedka no a zadlo sa mi rano, ze nesla dost tepla voda otuzovanie bolo
@cucuriedka a nevypadol nahodou cely plyn?
Neviete poradit prosim: ako zdravotne poistenie na lyzovacku v Rakusku staci e-card, alebo treba uzavriet aj komercne pripoistenie?
Profilova fotka
@moriak odpoved od providera: Laut Info der Firma Borbly ist der Gaskessel ausgefallen, dieser wurde von der Firma Borbely wieder in Betrieb genommen, das Warmwasser sollte wieder Funktionieren.
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu podla mna ak mate e-card platnu plus europsku kartu tak nemate co riesit
Článok sa načítava...
@tomzozelenehodomu pytala som sa domacich, ci sa davaju extra poistit v ramci lyzovacky, povedali, ze nedavaju, avsak s tym, ze v pripade zasahu horskej sluzby alebo helikoptery na svahu, e-card to nekryje.
@kitsanka co sa tyka oficialnej zjazdovky, tak staci mat skipass, a neplatite urcite zasah zachrannych sluzieb. Mimo zjazdoviek treba extra poistenie, ak uzatvarane na slovensku, treba si dat pozor, mozu limitovat max. nadmorsku vysku (niektore sikovne poistovne)..
@rado9999 Aha, tak dakujem, ja som sa chcela dat pripoistit.
Profilova fotka
@kitsanka Ahoj, my mame poistku od poistovacky, ktora kryje aj zasah helikoptery a ine veci tomu podobne. Takze zalezi od toho aj aku poistku mas vybavenu, ak nemas ziadne pripoistenie v AT, tak skus nad nejakym porozmyslat. Myslim si ze aj priamo v obci je poistovak, ktory dobre poistuje. My mame poistovacku tiez velmi dobru a vie aj po Slovensky, ak by si chcela kontakt kludne napis IP. Ale samozrejme vybavenie poistiek nejaku dobu trva
Ja som bola tiez na nervy ked sme isli dovolenku. sme poisteni iba v AT a doplnkove poistenie z SK by nemalo platnost. nakoniec moj poistovak mi dal tip na wiener stätische, kde za 185 euro je poistena cela rodina na cely rok. zial neda sa urobit online. ta by mala pokryvat vsetko, lyzovanie neviem ale to sa plati vsade extra myslim. nieco ako union v AT nie je.
@michala.s Ahoj, dakujem za tip, poistovaka tu v Kittsee poznam, spytam sa ho. @susi206 Ako cela rodina mame Unfallversicherung v Raiffeisenbanke, tiez za nejakych 15 Eur mesacne. Tak sa spytam, ci je v tom aj lyzovacka. Dakujem.
Ahojte, ide vam na SFS tepla voda? U nas nejde tepla voda a ani sa nekuri...:-( asi to este neopravili
Profilova fotka
@ontaria u nas ta tepla voda uz ide - vcera cely den
Dakujem vsetkym za tipy ohladne poistenia. Nakoniec sme sa predsa len pripoistili. Je v tom zahrnuta aj moznost, ze by sme my niekomu sposobili nejaku ujmu. Inak pri preverovani nasich e-card vyslo najavo, ze rakuska poistovna neposlala potvrdenie slovenskej poistovni, takze na Slovensku nas neevidovali ako poistenych v zahranici. E-card mame vyse dva roky. V Kittsee som bol pred pol rokom u zubara, vobec to nedali slovenskej poistovni na preplatenie.
@tomzozelenehodomu este si mohol skusit ÖAMTC pozriet, ty mavaju poistenia spojene s cestovanim, sportom a je tam aj balik Schutzbrief - malo by tam byt poistenie na cely rok, na horsku sluzbu, prepravu zo zahranicia vrtulnikom do domacej nemocnice koli operaciam, odtahovka zadarmo a pod.
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu A ako ste na to prisli s tou e-card? Treba to niekde overovat?
Profilova fotka
Ahojte, táto diskusia bola uzavretá z dôvodu odklonenia sa od pôvodnej témy. V diskutovaní však môžete pokračovať vytvorením novej diskusie s príslušným názvom.
Profilova fotka
Táto diskusia sa presunula sem: http://www.modrastrecha.sk/forum/voln... Užívajte spokojne a diskutujte pokojne :)
1
337
338

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?