Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Dostali sme do schranky list od Liki. Okrem ineho pisu, ze dosiahli stavebnu uzaveru na pozemkoch mensich ako 5 arov a chcu "zabranit dalsiemu budovaniu sidliskovych blokov bez potreby byvania domaceho obyvatelstva" ako aj "prehnaneho" rekvalifikovania zahrad na stavebne pozemky....
@tomzozelenehodomu Konecne!!! Niekto sa spamatal. Ved to nikam neviedlo. Keby to nestopli tak Kittsee velmi skoro zacne pripominat Petrzalku. Kym sa sucasna slovenska mensina zintegruje tak to minimalne 10-20 rokov bude trvat.
@tomzozelenehodomu mna skor o tej uzavere (co som predpokladala ako samozrejmu a uz dlho fungujucu vec) zaujala veta ze obyvatelia kittsee neplatia dane obci a koli tomu si musela obec zobrat napr. uver na skolku 400t E:) nejako podsuvali, ze ten dlh na daniach je 400tisic euro? ak je to pravda, tak pekne sa ti obyvatelia chovaju mame to nasledovat aby sme sa pokarustili? a tu bude niekto inemu este nejake auto znacky vycitat?
@pastetaba Ved len si zobreme kratenie dane na SFS. cca 200 neprahlasenych aut. Priemerne zakonna poistka vychadza 1000EUR, takze len rocne sposobi SFS kratenie dane vo vyske 200 000EUR. A prosim neobuvat sa tu do mna ze poiska samotna nie je dan, to samozrejme viem, ale Poistovne su v AT este zatazene dodatocnymi danami. Za svojich zamestnancov takisto platia dane a odvody, MwSt...atd...takze ta suma by tak celkom sedela.
@halkdjgha ale ten dopis obsahoval informaciu, ze dane obcania neplatia obci, nie danovemu uradu to su 2 rozdielne institucie peniaze v obci su inak rozdelovane ako tie statne, tie pouziva obec na svoju cinnost a vytvaraju nieco v obci kazda poistovna je zatazena roznymi danami ze si tu kupili byvanie ludia v AT, v lokalite kde by to rakusak nekupil, vytvaraju ludia dopyt a davaju celej plejade ludi zarobit na niecom co nemalo poslednych 50-60 rokov takmer ziadnu hodnotu (pozemky a nehnutelnosti) z toho sa tiez platia nemale dane, mnohi ludia vdaka tomu dostali pracu, ktoru by inak nasli najskor vo viedni suma sumarum, je z toho pre AT viac plus ako minus a co sa tyka aut, z pohladu EU to nie je komplexne doriesene, platia nejake stare pravidla a staty sa snazia co najviac vybrat dani, nie to zefektivnit keby toto fungovalo, tak nikto sa nad platenim dani ikdy nepozastavuje
ahojte, nemate niekto info o nemeckom kurze v Kittsee (pre dospelych)? Ci este prebieha, ako sa tam da prihlasit a ci existuju nejake skupiny na zaklade urovne ktoru zaujemca ma? Dakujem
Profilova fotka
@ontaria, ja som chodila ale nič moc :( do "úrovní" rozdelili na základe toho, čo si vedela na prvej hodine povedať o sebe... (takže keď sa vieš predstaviť, povedať koľko máš rokov, detí, kde bývaš a prečo si sa prihlásila na nemčinu si už automaticky pokročilá) tá pani, ktorá to učila bola milá, zlatá ale to je asi tak všetko, tipujem, že nemá odpovedajúcu kvalifikáciu na to aby mohla viesť jazykový kurz... ona sa len vydala do rakúska a žije tam už nejakých 20 rokov, to znamená, že ti rozumie aj po slovensky a vie dobre po nemecky... funguje to tam ako na základnej škole, ideš cvičenie po cvičení a dopĺňaš slovíčka, mne osobne to nedalo nič...kurzy bývali vo štvrtok, v tých dverách vedľa hasičov, skús sa tam niekedy skočiť opýtať...
@lara306 dik za info. To som potom dost sklamana, ja chodim na kurz nemciny uz v Bratislave, kde je to najma o gramatike, robime cvicenia a tak. Skor hladam nieco kde to bude najma o konverzacii. Nemate niekto dobry tip, prip. aj v blizkosti Kittsee?
Profilova fotka
@ontaria jasnačka :) ja chodím tiež v bratislave (teda teraz momentálne nie ale mám rozrobenú nemčinu) chodila som do topenglish a lumarskola, v obidvoch spokojnosť... výučba je ako callanova metóda v angličtine, die direkte Methode :) berieš nové slovká, ktorá ihneď používaš vo vetách a zároveň aj gramatiku... veľa sa tam rozpráva, mne to teda vyhovuje :) majú aj ukážkové hodiny, veď si mrkni ich stránky...
Profilova fotka
@ontaria Najlepsie je skamaratit sa s nejakou domacou tetuskou a chodit s nou na kavu. :-)
@ontaria ja som chodila na nemcinu do Brucku do tej VHS skoly ci ako sa to vola a vrelo neodporucam. Sice to nebolo drahe ale nestalo to ani za tych 80eur resp. naftu prejazdenu do brucku a spat raz tyzdenne. A to bol vyucujuci rakusan a zlozenie triedy rozmanite vratane japonky takze problem s tym ze by sa hovorilo slovensky nebol.
@pastetaba To samozrejme vsetci vieme , ze niektore dane idu obci a ine sa platia na statnej urovni. To ale nic nemeni na fakte ze drviva vacsina Slovakov tu odbava Rakusky stat na dani tym, ze porusuju zakon a stale sa vyvazaju na blavackych znackach :-p
Článok sa načítava...
@halkdjgha no ale najprv by si mali urobit poriadok vo svojich daniach, nie?
Profilova fotka
Chcem sa spytat, formular E411 vam vyplnal a potvrdzoval aj zamestnavatel? Alebo ste potvrdenie od zamestnavatela podali len samostatne? Vdaka!
Profilova fotka
@mom3 Nie, iba myslim ze raz sme doplnili na UPSVAR potvrdenie od zamestnavatela ked ho chceli, ale na E411 sme nic nevyplnali.
Profilova fotka
Ahojte ludia, mam jednu vaznu otazku, prevazne teda asi na zeny. Nema prosim Vas niekto doma sijací stroj? Potrebovala by som zosit tak meter latky a rucne sa mi to nechce davat dokopy, lebo sa bojim, ze to bude vyzerat hrozne
Profilova fotka
@cucuriedka Pytam sa preto, ze vo formulari su odseky, ktore neviem, ci mam vyplnat alebo nechat volne. Na UPSVAR nam ostatne uz vyplnili, len si nepamatam, ci sme ods. 4, 5, a 8 mali nejako vyplnat alebo nechat tak. U nas pracujeme obaja manzelia. http://www.upsvar.sk/buxus/docs//urad...
Profilova fotka
@mom3 ano viem, ale ja som to nikdy nevyplnala - respektive UPSVARu to bolo jedno, iba si raz vypytal oficialne potvrdenie od zamestnavatela (a to bolo ked som prechadzala z materskej na rodicak). ak je manzelka na rodicaku, tak neni co vyplnat, lebo je predpoklad ze stav sa nezmenil (moj osobny nazor), nikoho na rodicaku asi neprepustia.
Zdravim, niekto tu spomenul, ze ak deti nemaju TP na Slovensku, nemusia tam byt zapisane v skole? My mame take info, ze ak ma dieta slov. obcianstvo, musi byt zapisane aj v slov. skole, hoci aj bez TP na SK. Viete dat nejaky link na zakon apod.??? Dakujem.
Profilova fotka
@dreamerka Podla mna to je blbost. Predstav si, ze nejaky Slovak zije v Australii alebo Amerike, a kvoli diferencnym skuskam by musel chodit rok co rok na Slovensko?
Profilova fotka
@dreamerka Teraz som len tak googlil a nasiel som rozhovor, kde sa explicitne spomina, ze povinna skolska dochadzka na Slovensku je viazana na TP dietata. Niekde asi v druhej polovici rozhovoru: http://www.slovakinireland.ie/index.p... A potom este aj tu: http://www.slovak.ch/%C4%8Dl%C3%A1nky...
Tu sa nachadzaju aj nejake zahrady? sup s nimi sem. ja mam zaujem!
@mom3 nemusia sa robit difer. skusky kazdy rok, su - boli povinne len po 4. a po 9. rocniku. Tieto info mam od riad. ked sme pred 3 rokmi zapisovali dceru. teraz je na rade syn a pytam sa, ako to je, odkila mate take info.
@mom3 uz vtedy sme nemali TP na SK ale vraj sa to viaze na obcianstvo a nie na TP.
A ako to riesili zbohatlici co sem z Bratislavy vozili deti do skoly? urcite im kvoli tomu nerusili TP na SK :-|
Profilova fotka
@dreamerka Neviem... citam si prave ten zakon. Ale tie clanky, co som zavesil, hovoria o TP.
Profilova fotka
@susi206 tak ze byvaly starosta ich nahlasil na tp k sebe domov, bola o tom velka afera
Profilova fotka
@susi206 Nerozumiem, preco by vtedy mal niekto rusit TP na Slovensku, ked sem vozili deti do skoly. Pred takymi 10 rokmi ani nebol TP v Rakusku podmienkou na prijatie do skoly. To je viac-menej novinka (aspon tak mi to vysvetloval tunajsi riaditel Volksschule). A rakuskej skole moze byt jedno, ci ma niekto pobyt aj na Slovensku. @cucuriedka To, ze starosta nahlasoval k sebe ludi na TP, ma ani tak velmi neprekvapuje. Mne to pred cca 2 rokmi ponukal Rinalda...
Profilova fotka
@dreamerka No mozno mate pravdu s tym obcianstvom vs. TP. Aj ked je to podla mna strasna buzeracia. Nechapem zmyslu toho zakona. Bral by som to ako moznost ci ako pravo, ale davat to ako povinnost? Uvital by som riesenie, kedy by stacilo nahlasenie absolvovania povinnej skolskej dochadzky v zahranici. Aspon v niecom by rodicom mohli dat slobodu volby... Inak nikde sa nepise, ze tie diferencne skusky po 4. rocniku to dieta musi absolvovat uspesne. :-D. Nas syn sice chodi tu na skole raz do tyzdna na slovencinu, a som rad, ze sa co-to nauci po slovensky, ale nemienim ho kvoli diferencnym skuskam stresovat.
Profilova fotka
@mom3 a neni to tym, ze aj SVK detvaky maju povinnu skolsku dochadzku, a tak sa snazia udrzat rovnaky level detom slovenskeho obcianstva, ktore by nemali byt diskriminovane na zaklade pobytu? len sa snazim na to pozerat z druhej strany...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?