Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kvetinkaseveru my sme niekde objavili dvojjazyčný formulár z nejakej pôžičkovej firmy ( bez hlavičky :) ) tak sme to dali vyplniť a dúfam, že to prejde ... ale ešte sme neboli ... inak ... všetkým pekný rok
....vie uz niekto zosumarizovat presne ,ktore doklady treba na policiu? :-) Zatial som z imformacii totalny jelen,lebo kazdy pise nieco ine. :-o 8-)
....vie uz niekto ako a kde sa odvzdusnuje podlahovka ?Od soboty uz budeme byvat v Kittsee,tak aby sme nezamrzli. :-p Firma co to robila ma este dovolenku,asi kvalitne makali tak teraz odpocivaju !!! 8-(
@foxo na policiu treba tie papiere, co bud na Gemeindeamte si dostal, alebo aj od EBSG na odovzdavani, potom potvrdeny Meldezettel, potvrdenie o prijme aktualne (prelozene do Nemciny), a formular E104 zo zdravotnej poistovne. Fotky vraj netreba, co na policii vraveli
@all ako to teda riesite s autami? Prehlasoval uz niekto? Ci mate vsetci firemne auta?
@foxo U nas sa podlahovka zapinala na 3-5 minut a potom vypinala (cerpadlo prestalo vrcat). Kamarat mi poradil ze pravy biely termostat regulujuci teplotu vody na vstupe do toho cerpadla treba znizit z 5 na 3 (ta trojka je u nas aj zakruzkovana, mozno odporucana hodnota). Ta oranzova krabicka pod cerpadlom vraj vypinala cerpadlo kvoli prilis horucej vode v rure a taketo znizenie z 5 na 3 (na cca 35 stupnov) nam velmi pomohlo. Cerpadlo sa nevypina predcasne a pri nastavenych 25 stupnoch na termostate v obyvacke mame nameranych 23.3 stupna na izbovom teplomeri.
@paty_vinco Cerpadlo sa vypne vtedy, ked sa z okruhu vrati voda s takou teplotou, s akou sa do okruhov cerpa. Problem je vtedy, ked si ludia otvoria ventilky na vsetkych okruhoch na maximum. Ak su vsetky ventilky naplno, tak cerpadlo vypnu kratke okruhy (Bad, WC) a podlahy v nich su prijemne teple, narozdiel od miestnosti s dlhym okruhom (izby, obyvacka), kde sa tepla voda nedostane ani do polovice, ked sa cerpadlo vypne. Cielom teda je nastavit ventilky tak, aby tepla voda vytlacila ochladenu zo vsetkych okruhov v cca. rovnakom momente.
Profilova fotka
@martino1111 @paty_vinco viete kde moze byt problem, ked mam stale rovnaku teplotu na prizemi (21) a na poschodi viac ako 24 a je uplne jedno aku teplotu nastavim na termostate? skusal som dat 20, neskor 15 a teraz tam mam 13 a stale to kuri rovnako
@slummdog .....tak fotky netreba ? A ja blbec som sa konecne osprchoval a oholil a nechal odfotit a teraz,ze netreba,tak to ma j...e !Dnes som volal do zdrav.poistovne a ta baba cumela jak tela,ked som spomenul tlacivo E104,vraj mi ho posle mailom,ale evidentne nemala sajnu o com to tocim.A co sa tyka auta uz som to vyriesil,kym ma poriadne nezjebu budem jazdit na SK. 8-(
@pinpo my sme sice v byte, ale podobne je to ze sme tiez mali stale rovnaku teplotu. Sledovali sme tie prietokomery a pocuvali ci vrci cerpadlo. No a to vrcalo len obcas a vzdy len par minut. Ten termostat ktory bol klucovy je vnutri v skrini s cerpadlom (u nas vo wc) a je to ten napravo (taky biely stupne od 1 do 5 ako bezne na radiatoroch). Pre uplnost, este v decembri sme zavolali chlapika z pinetzu instalatera, ktory rozobral oranzovu krabicku pod cerpadlom a troska zvysil hranicu pri ktorej to vypina, avak toto nepomohlo (resp. nie nadlho). To co som pisal vyssie sme spravili v pondelok vecer a odvtedy kurime normalne.
@paty_vinco az teraz som si vsimol prispevok od martino1111 vyskusam to u nas, tiez som mal ten pocit ze vo wc je vyrazne teplejsie nez inde
Článok sa načítava...
@martino1111 ...ja som zo zufalstva otvoril tiez vsetky ventilky,aj ten vstupny ventil som mal na 5 a potom na 3 a stale to ide na prd,mozem tam dat co chcem a je stale iba 19-20 stupnov.Tusim je cas instalovat stare kachle do komina. 8-( Alebo hej Vy tam v jednicke co tam mate kotolnu,prilozte vzdy vecer par lopat navyse,co Vam to urobi,ha ?!?! :-p |-|
@paty_vinco ....na vecku je vzdy vyrazne teplejsie :-) tam je totiz dvojite vykurovanie. 8-)
@pinpo @paty_vinco ja som mal ten isty problem, ze niekde bolo teplo a niekde zima, bez ohladu na nastavenie. Az po troch dnoch hrania sa s ventilkami okruhov som docielil regulovatelnost. Ten termostaticky ventil na WC by som nechal na 3, je to idealne. Ked ho date na 5, cely system reaguje sice omnoho rychlejsie, ale kWh na pocitadle naskakuju doslova sialene ;-)
@paty_vinco Najlepsie je, ked poznas dlzky jednotlivych hadic, lenze kto na to myslel v lete, ked sa to robilo, vsak ano. :-| Ja som to robil tak, ze som nechal naplno otvoreny len jeden okruh a meral som cas, ako dlho bezi cerpadlo. Takto som pomeral vsetky okruhy a umerne tomu som otvoril/priskrtil ventilky. Od bytu k bytu je to urcite rozne, zalezi aj od umiestnenia vymennika ( spravidla WC ), jeho vzdialenosti k rozvadzacu okruhov ( spravidla A-Raum),... Ani v dvoch rovnakych byoch to nemusi fungovat rovnako, staci aby majstri kurenari inak pokrutili hadice po byte. Prajem pevne nervy pri pokusoch ! :-)
@slummdog Ahoj, no mi budeme auto prehlasovat. Moja predstava je urobit to na jednu cestu do Neusiedl - aj policiu aj auto. No uvidime, ci sa nam tak rychlo podaria vybavit vsetky papiere. Poistka vysla cca 1000 zakonna (Hauptpflicht) a 1000 havarinna (Vollkasko s nejakou spoluucastou 350 EUR). Vas to tiez caka?
@pinpo treba mysliet aj na to ze horna cast je z velkej casti vyhrievana spodkom, malicko by som dal do izieb ktore nemaju vonkajsi plast a trosku do izieb ktore ho maju
@foxo fotky treba na policiu, pokial chcete aj rakusky "obciansky".
Profilova fotka
@slummdog Naco je policii potvrdenie o prijme?
@mom3 ...no podla toho davaju pokuty.! 8-)
@mom3 aby videli, ci sa nastahovali nejake socky, alebo ci mame z coho zit a nevyciciavat stat. To som citala
@bensam aky obciansky? Neviem o tom, ze okrem Meldezettla mi v AT niekto bez ich obcianstva da nejaky iny doklad. Napis pls viac. To je ID, ci co?
Muz volal na cudzinecku a pytal sa aj na fotky ci treba, lebo na tlacive su znazornene polia na ne, no povedali mu, ze foto netreba, len co som pisala vyssie.
@kvetinkaseveru cez co poistujete? Davate si vollkasko? Nam len teilkasko pocital wustenrot ze aj okolo 1200 rocne. Kks. Boli ste uz nahlasit auto u predajcu vasej znacky v AT? Lebo najprv treba tam a ked si vas daju dosystemu tak po zapkateni peknej sumy daju flajster na BH a tsm treba s nim ist prehlasovat
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@slummdog ako pisal aj cyan... fotky treba iba ak chces preukaz. Neviem to presne vysvetlit, ale pokusim sa :-). V tom formulari, co sa ides prihlasovat na policiu do Neusiedleru, tak v nom mas moznost zaskrtnut, ci chces aj preukaz. Nemusis si ho ale dat spravit, nie je to podmienka. Ale ten preukaz sluzi na to, keby si sa odhlasila od trvaleho pobytu na SK, tak Ti zoberu aj slovensky obciansky, tak aby si sa mala cim preukazat, ze mas v Rakusku trvaly pobyt. Sice mozes nosit pri sebe aj pas, ved aj to je doklad. My sme si rakuske "obcianske" preistotu vybavili. A kvoli tomu chceli od nas aj fotky. Ale nechcem nikoho vystrasit... Aj na policii v Neusiedleri sa nas pytali, ci ich teda chceme. Takze to nie je povinne. Len to sluzi ako doklad, ktory mozes nosit pri sebe. Snad som to dobre vysvetlila, pokial nie, tak sa kludne spytaj... :-)
Profilova fotka
@slummdog A to nezistili uz pri rezervacii bytu. Vtedy nezistovali podmienky? Divne.
@mom3 pri rezervacii si zistovalo doklady o prijme len EBSG, vzhladom na WBFku, policiu to zacne zaujimat, az ked mas TP mam dojem. @bensam dakujem za info. Vies mi prosim povedat, aky rozmer tej foto treba a kolko kusov na osobu? Jeden, dva? Vystavia ten preukaz na pockanie, ci to trva dlhsie? Diky
@slummdog hmm tak to si uz nepamatam aky format fotiek sme potrebovali. Lebo my sme mali oba rozmery. Ale myslim, ze chceli ten vacsi. A stacil im jeden kus. Ten preukaz nedaju na pockanie, ale trva to cca 2 tyzdne. Oni Ti potom poslu postou info o tom, ze si preukazy mozes vyzdvihnut, ze uz su hotove. Ale tie preukazy su iba pre dospele osoby, pre deti nie.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?